Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy ktoś kto podpisał cyrograf z szatanem może być zbawiony?
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #61
 
Pomijając, że generalnie można niby powiedzieć sobie "nei wierzę w grawitację" tylko to nie spowoduje, że nagle przestanie ona daną osobę obowiązywać. Można nie wierzyć w działanie Szatana i możliwość paktu z nim, ale doświadczenie wielu zniewolonych, opętanych z jednej strony, a osób posługujących z egzorcystami na czele jednak jest faktem.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-10-2008 19:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #62
 
@Rachel, @Annika, to co piszecie to niejako oczywistości i wałkowane tysiące razy, tyle tylko , ze to mało konkretne a właściwie wcale. Wy mówicie o konsekwencjach jak już ten cyrograf jest ale za nic nie mogę z Was wyciągnąć jak doprowadzić do samego podpisania cyrografu. Jeżeli tego nie wiecie to nie wiecie przed czym ostrzegacie. Jak rozpoznacie ten cyrograf?
Dajcie mi konkretne przykłady gdzie postępowanie człowieka nie można nazwać jedynie grzechem a jest to już cyrograf. Bez tych przykładów lub konkretnej definicji wasze ostrzeżenia są puste, bezwartościowe.

Wicie jak wygląda wasze tłumaczenie. Powiedzmy, ze masz przed sobą człowieka ze średniowiecza i chcesz mu powiedzieć, zęby uważał na snajperów. Nie mówisz mu jak wygląda ta broń, jak działa i gdzie może ukryć się snajper, jedyne co wie ten biedny człowiek to nazwa. jak myślisz, jakie ma szanse na przeżycie taki ostro nastraszony człowieczek, beż żadnej konkretnej wiedzy?
06-10-2008 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
Komzar napisał(a):Nie no proszę Cię, myślałem, że tu jakiś poziom dyskusji prezentujecie.
http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/index.p...2&Itemid=1

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-10-2008 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #64
 
Moc jest już ze mną bo link mi działa Uśmiech

[ Dodano: Wto 07 Paź, 2008 21:00 ]
W tym wątku nie będę się do artykułu odnosił bo nie ma tam nic o cyrografie, jest tylko o egzorcyzmach.
Nie napisano skąd wiedzą, że ta dziewczyna cyrograf podpisała, jak to zrobiła, gdzie jest jego kopia lub oryginał.
To jest opowiadanie na zasadzie: Wiecie spotkałem wczoraj Marsjanina i....tu pojawia się bardzo fajny i wiarygodny opis, tylko że kto uwierzy w sam początek, że ja tego Marsjanina widziałem. Przydały by się na to jakieś 'papiery'.
07-10-2008 20:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Quell Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #65
 
Scott napisał(a):Cyrograf był jest i będzie formą która prowadzi do najpoważniejszego zniewolenia demonicznego - opętania.

Jest prosty czar ochrony przed złem...paladyn albo pierwszy lepszy kapłan może to rzucić.

Scott napisał(a):Nie ma formy przez którą człowiek może mocniej oddać się Szatanowi.

W South Park - The movie jest mocniejsza forma ale nie wypada mi o tym tutaj wspominać.

Polonium napisał(a):I czy zdaje sobie ktoś sprawę jak bardzo wyczerpujący jest taki jeden egzorcyzm dla samego egzorcysty ?

Tak pokrzyczy,pomacha różańcem,później układa z "opętanym" scenariusz rozmowy,który nagrywają i wychodzi "dokumentalny" film o opętaniach niczym ten o Anneliese Michel
13-10-2008 21:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #66
 
Quell... szkoda mi nawet słów trwonić... chrzanisz waść Duży uśmiech

Jak Ty z South Parku mas wiedzę Język - to współczuję. Masz pecha podważać słowa gościa, który ma mega wiedzę i doświadczenie w kwestiach walki duchowej. Nie masz obowiązku mu wierzyć, ale tak się dziwnie zgadza, ze Twoje "rewelacje" nie zgadzają się z nauką katolicką... a nawet globalniej z nauką większości wyznań chrześcijańskich. Ale luz.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-10-2008 21:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #67
 
Quell napisał(a):Jest prosty czar ochrony przed złem...paladyn albo pierwszy lepszy kapłan może to rzucić.
Ja też grywałem w Baldur's Gate. "Ochrona przed złem" i przyzwany demon nie widział członków drużyny ;P .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
13-10-2008 23:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
W kwestii tematu powiem jedno. Zbawiony może być nawet ten, co podpisał cyrograf, pod warunkiem, że nie pogardzi nawróceniem i szczerze powróci do Boga. Na pewno czeka go spowiedź generalna i wizyty u egzorcysty, ale skoro taki ktoś łatwo uczynił zło, to musi skutkiem tego przejść przez trudną drogę, by wrócić do Boga ponownie.

Bo gdyby zbłądził ponownie, to stan po kolejnym zbłądzeniu byłby gorszy niż stan poprzedni, a w takich przypadkach wyjątkowo się zdarzało, że egzorcyzmy prowadzone przez egzorcystów nie pomagały, bo opętanie było już zaawansowane. I co czekałoby takiego pechowca ? Tylko los Judasza: "Poszedł i powiesił się".

Los Judasza dla ewentualnych "ciekawskich" odnośnie cyrografu niech będzie przestrogą.
21-11-2008 18:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #69
 
Polonium napisał(a):Los Judasza dla ewentualnych "ciekawskich" odnośnie cyrografu niech będzie przestrogą.
Ale Judasz przecież nie podpisywał żadnego cyrografu :-k .

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
21-11-2008 23:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #70
 
Chodziło prawdopodobnie o analogie do paktowania ze złem.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-11-2008 00:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #71
 
Nikła to analogia.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
22-11-2008 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gruszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #72
 
Dziwicie mnie ludzie. Chcecie przepisu na cyrograf a najlepiej oryginału. Jesteście wierzący i wierzycie w słowa Pana czy szukacie jakichś niezdrowych rewelacji i 'podniet'?
Myślę, że nikt z nas nie chciałby mieć kontaktu z cyrografem. I podejrzewam że 99,9% nie miało. Mam znajomego który chwała Bogu jest już z nami na dobrej drodze, ale w pewnym momencie swego życia zszedł na złą drogę, związał się z niewłaściwymi ludźmi i podpisał właśnie cyrograf. Egzorcyzmy trwały ponad rok i nie sądzę żeby ktoś go pytał jak wygląda ten 'dokument'. Podejrzewam, że w momencie kiedy ktokolwiek z nas miałby podpisać cyrograf wiedziałby co to jest. Niekoniecznie znałby konsekwencje ale wiedziałby co podpisuje.

Myślę Komzar, że nikt tutaj nie da Ci linku do skanu cyrografu czy innego tego typu 'dokumentu', bo raczej mało z nas miało z nim styczność a Ci co mieli już dawno go zniszczyli bo z tego co się orientuję jest to jeden z warunków uwolnienia od mocy złego.
26-12-2008 13:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #73
 
Cześć Grucha Uśmiech miło, że jesteś :-)

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
26-12-2008 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gruszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #74
 
Cześć ; > Nie offtopujmy ^^ xD
28-12-2008 10:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #75
 
A czy w ogóle podpisanie czegoś takiego jest możliwe? Nie nie jest możliwe, dlatego tą bajkę możemy odstawić na półkę: o cyrografie.

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
28-12-2008 13:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów