Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy ktoś kto podpisał cyrograf z szatanem może być zbawiony?
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #106
 
aga napisał(a):A co, oczekujesz, że Bóg z nieba zstąpi, żeby człowiek czegoś tam nie podpisał?
Nie. Czytaj ze zrozumieniem o co mi chodzi zanim zaczniesz komentować.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
04-01-2009 12:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #107
 
aga napisał(a):Na tym polega "bezradność" Boga,

Nie jest tak Ago. Bóg nie jest bezradny. Szanujac naszą wolność daje nam prawo wyboru i to jest podstawowe działanie Boga. Bóg mógłby działać, On ma władzę nad nami, ma władzę nad śmiercią, ma władzę nad wszystkim co stworzył. Nie chce jednak, aby człowiek czuł się niewolnikiem Boga, nie na tym polega miłość Boża.

aga napisał(a):czyniąc nas wolnymi ludźmi, daje prawo wyboru. On nie zmusza człowieka do zawierania umowy z Sobą, gdyż byłoby to zaprzeczeniem daru wolności. Nasza wolność polega na tym, że możemy podpisać pakt z szatanem i Bóg nam na to pozwoli.

Dokładnie tak. Pozwoli nam na to szanując nasza wolność. Mógłby co prawda działać i stanąć w obronie człowieka, mógłby zabronić tego człowiekowi lub szatanowi atakować człowieka, ale to nie była by już
wolność. Dając prawo wyboru daje też doświadczenia przez które chce człowiekowi coś pokazać, czegoś go nauczyć, aby człowiek zobaczył kto tak naprawdę człowieka kocha, I nawet z takiego działania, z takiego prawa wolności, kiedy człowiek wejdzie w kontakt z diabłem może Bóg wyprowadzić też dobro, gdy człowiek doświadczy cierpienia to sa zrozumie co stracił. Bóg nie opuści nigdy człowieka, chyba, że człowiek definitywnie nie będzie chciał mieć z Bogiem nic wspólnego. Wtedy pozostanie dla człowieka tylko potępienie. Do chwili gdy człowiek żyje na tym świecie ma czas doświadczeń. Z chwilą gdy kończy życie i odrzuca Boga na samym końcu to jego droga ku Bogu sie kończy.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
04-01-2009 22:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #108
 
Polonium napisał(a):Jak ktoś chce coś podpisywać to niech się podpisze lepiej pod "Przymierzem na rzecz cywilizacji miłości" i w ten sposób zadeklaruje chęć pomocy bliźnim.
Cyrograf to cyrograf, nawet w tak pozornie fajnej intencji podpisywanie zobowiązań to inaczej zakładanie sobie pętli na szyje. Lepiej być wolnym i robić coś dobrego bez podpisywania czegokolwiek!
12-01-2009 11:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grażynka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #109
Re: czy ktoś kto podpisał cyrograf z szatanem może być zbawi
agacias napisał(a):mam znajomego który sprzedał swoją dusze diablu. czy on mże byc zbawiony??
Zbawiony z całą pewnością tak.Wiem jednak,że bardzo trudno odwrócić się od zła.
Bóg dał człowiekowi wolną wolę,jeśli sam z niej nie skorzysta(a łatwo nie będzie,szatan nie odpuszcza łatwo)MODLITWA to jedna rzecz którą można zrobić. Uśmiech

Wiara Góry przenosi....
29-01-2009 17:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #110
 
moim zdaniem to on pójdzie do piekła na wieczne męczarnie w ogniach piekielnych,ale jego wola Uśmiech,nie sądzę żeby ten kto służy szatanowi miał pójść do nieba,przyczyna jest prosta-diabeł się o to już postara żeby po zgonie biedak trafił do niego.proste i logiczne.
10-07-2009 17:59
Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #111
 
Postara się? A jaką on ma moc wobec Chrystusa, któremu taki człowiek po nawróceniu odda życie? Nijaką. Żadną.
Pójdzie tam, gdzie jest Jezus, bo choć - jak każdy - zasłużył na potępienie (zapłatą za grzech jest śmierć), to jednak Krew Baranka zmyła jego winy i spłaciła długi. Przyczyna jest prosta, jak słowa piosenki: "Jezus zwyciężył, to wykonało się, szatan pokonany, Jezus złamał śmierci moc, Jezus jest Panem, o alleluja, po wieczne czasy Królem królów jest".

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
13-07-2009 23:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
euzed Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #112
 
wbrew pozorom szatan ma nie mniejszą moc od krajzysa Oczko,objawił mi się nieraz,i zapewniam was,że wolelibyście nigdy nie mieć z nim do czynienia Oczko,okrutny to stwór,okrutny Oczko
jemu tylko zależy na cierpieniu Oczko
16-07-2009 15:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #113
 
Nikt nie zaprzecza że szatan jest mocny Oczko
I fakt, zależy mu na cierpieniu, bo sam wie że będzie cierpiał, w piekle które stworzył z innymi demonami.

Ale to nie zmienia prostego faktu że Chrystus jest mocniejszy. I poza tym jest prawdziwym Bogiem ;]
16-07-2009 15:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #114
 
euzed, mi też się objawił: wił się, płakał, przeklinał i żebrał litości, by zaprzestać modlitwy. na wezwanie imienia Bożego kulił się z bezsilności. podobnież reagował na wezwania świętych czy NMP Uśmiech
także mocniejszy od człowieka, ale pyłek przed Jezusem 8)

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
16-07-2009 17:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #115
 
Cytat:euzed, mi też się objawił: wił się, płakał, przeklinał i żebrał litości, by zaprzestać modlitwy. na wezwanie imienia Bożego kulił się z bezsilności. podobnież reagował na wezwania świętych czy NMP Uśmiech
także mocniejszy od człowieka, ale pyłek przed Jezusem

Nie wiem czy śmiać się czy płakać ????
16-07-2009 17:40
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #116
 
Wielbić Boga Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-07-2009 20:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #117
 
Mam pytanie. Nie wiem czy dobrze przestudiowałem ten temat, może się nie doczytałem, ale:

Jak piszemy umowę o pracę to jeśli nas przyjmą, schemat jest taki: my pracujemy(wykonujemy jakąś czynność), a w zamian za to dostajemy jakieś dobra(pieniądze, czasem mieszkanie z wyżywieniem, etc).

Zatem pytanie: wiem, że niektórzy podpisują cyrograf dla zabawy(imho ja w to nie wierzę totalnie, w Boga świadomego też nie wierzę, co najwyżej bezosobową siłę sprawczą, co by wyjaśniało, czemu ten świat działa wedle praw fizyki - Deizm, ale nie o to chodzi. Notabene: więc nie wierzę też w diabła), ale Ci którzy robią to świadomie, nie by "poszpanować" - co w przypadku cyrografu, jest WG NICH tymi dobrami?

Bo czytając Wasze posty odniosłem wrażenie: podpisujesz, twoja dusza leci do diabla, po śmierci będziesz cierpiał, chyba, że zostaniesz zbawiony, ale sam musisz na to zapracować. O ile dobrze przejrzałem temat nie pisaliście nic o tej "drugiej stronie medalu".

Proszę o odp.
20-08-2009 19:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #118
 
miXUE: większość podpisujących cyrograf można podzielić na kilka grup
a) dla zabawy - jak według mnie totalni idioci
b) dla sławy (np. muzyk, albo ktoś taki)
c) dla zemsty
d) dla powodzenia w życiu (dobra praca, ładna żona itp.)

I jeszcze pewnie kilka. Ale ogólne grupy mamy
Teraz tak, w większości osobie która podpisała cyrograf, wydaje się że to co chciała, to dostała. Sławę, kasę, zabitą teściową itp.
Ale mamy drugą stronę medalu -
1) po kilkunastu latach wszystko nam się sypie. Żona odchodzi, zespół się rozpada,itp.
2) masz problemy z zdrowiem (w sporej częsci przypadków)
3) problemy duchowe

Tak więc, ogólnie można powiedzieć że diabeł jako tako wywiązuje się z obowiązków. Umowa umową, dotrzymuje, o ile jest to w jego interesie. Patrząc z pewnego punktu widzenia, w większości mu się opłaca. Bo ktoś np. dostanie kasę, ale w jego życiu zaczną się pojawiać używki, prostytutki, i inne rzeczy. Tak więc taki człowiek powoli, i nieuchronnie zaczyna się staczać w stronę coraz większego grzechu. Potem szatanowi wystarczy że zabije człowieka, i dusza idzie do piekła.


Człowiek podpisujący cyrograf w większości chce coś co według niego jest dla niego przydatne. Jako że są to w większości ludzkie zachcianki, to szatan z chęcią je spełni, jeżeli człowiek np. wejdzie w coraz większy grzech.


Szatan jest gościem, który zawsze liczy na własny zysk, i jeżeli widzi zysk, to wejdzie w to.
20-08-2009 21:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #119
 
Eldian napisał(a):miXUE: większość podpisujących cyrograf można podzielić na kilka grup
a) dla zabawy - jak według mnie totalni idioci
b) dla sławy (np. muzyk, albo ktoś taki)
c) dla zemsty
d) dla powodzenia w życiu (dobra praca, ładna żona itp.)

Eldianie
Przede wszystkm są to ludzie słabi i naiwni. Myślą, że podpisując coś takiego zyskają coś wspaniałego lub korzystnego dla siebie. Nie wiedzą jednak co robią. Takie umowy ze złem kończą się bardzo źle.
Zło nie jest czymś lub kimś kto sobie odpuszcza. Zło będzie się upominało o każdego, kto coś takiego zawarł. Tutaj takie podziały są mało znaczące - dlaczego w coś takiego człowiek się pcha, ważne jest jednak jedno: taki człowiek nie wie nic na temat zła i zdrowo napewno nie myśli podpisując się pod czymś takim, pod takim paktem ze złem

Eldian napisał(a):Szatan jest gościem, który zawsze liczy na własny zysk, i jeżeli widzi zysk, to wejdzie w to.

Wejdzie ponieważ On nie odpuszcza. Do końca będzie walczył o duszę człowieka, każdego człowieka.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-08-2009 00:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Eldian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #120
 
Tomasz: dobrze sobie zdaje sprawe z tego. Napisałem po prostu, dlaczego ludzie, którzy oczywiście nie wiedzą do końca jakie są konsekwencje cyrografu, go podpisują.

miXUE się zapytał, dlaczego tacy ludzie go podpisują. Najczęściej nie są świadomi zła, i podpisują go właśnie z powodów które napisałem
22-08-2009 09:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów