Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EGZORCYSTA 2
Autor Wiadomość
ks. Arkadiusz Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 147
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #1
EGZORCYSTA 2
Od dziś (26 styczeń 2005r.) do piątku (27 styczeń 2005r.) w Sulechowie przebywa ks. Zenon Wachowicz. Obecnie pracuje on na parafii w Kamyku k. Częstochowy. Znany jest w swojej diecezji i poza nią jako kapłan gromiący demony.

:!: Proponuję na tym forum zadawać pytania. Ja z chęcią przedstawię je ks. Zenonowi i postaram się umieścić tu odpowiedzi. :!:

[Obrazek: klip0jr.png] -a mnie ?wi?to??!!!

Pokolenie jp2
26-01-2005 12:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Smyracz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 142
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Zadam takie pytanie jakie by pewnie zadał każdy strażakowi albo policjantowi. CZy miał ksiadz doczynienia z jakąś taka prawdziwą akcją o jakich się mówi :?: Czy w imię Jezusa Chrystusa rozmawiał ksiiądz z Szatanem :?: Oglądałem film egzorcytsta czy opętanie wygląda naprawde tak straszne :?: CZy duzo jest wezwań księdza do chorych bo tak chyba można nazwać opętanych :?: Z kąd ksiadz wię ze to opętanie a nie zniewolenie lub symulacja człowieka :?:

"Kopernik te? by?a kobiet?"
26-01-2005 18:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Czym w istocie jest egzorcyzm? Czy na podstawie posługi egzorcyzmu można wysóć wniosek o znikomej świdomości istnienia złego ducha?

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
26-01-2005 22:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Czy bycie egzorcysta to powołanie czy poprostu zawód ??
CZy bycie egzorcysta wymaga czegosc wiecej jak bycie ksiedzem zwyklym ??
Jak to jest podczas modlitw egzorcyzmowanych ??

[ Dodano: Czw Sty 27, 2005 10:36 pm ]
Proszę księdza Arka. Do 26 gościł egzorcysta. Dziś juz 27. Postow nie ma o odpowiedzi. Dlaczego :?:

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
27-01-2005 23:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
b22 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 342
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Gdzie jest granica pomiędzy chorobą psychiczną a opętaniem.

Czy Egzorcyści korzystają z konsultacji psychiatrycznej (w sprawie osób opętanych).

Czy opętanie zawsze manifestuje w sposób spektakularny (drgawki, wstręt do przedmiotów kultu, itp. ekscesy) czy też może mieć inną, łagodną formę; mówi się powszechnie o opętaniu przez nałóg, albo seks, pracę, pieniądze, itp.
Co zatem jest a co nie jest opętaniem?
28-01-2005 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Kiedy jest moment aby się zgłosić do egzorcysty :?:
Jak zaobserować, że dana osoba potrzebuje egzorcysty :?:
28-01-2005 21:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ks. Arkadiusz Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 147
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Dziś (piątek 28 styczeń) o godz. 8.30 pytania trafiły do ks. Zygmunta. Gdy tylko otrzymam odpowiedź, natychmiast zamieszczę ją na tym Forum. Niestety, pytania, które napłynęły po tym czasie, będą musiały pozostać jeszcze bez odpowiedzi. 8)

[Obrazek: klip0jr.png] -a mnie ?wi?to??!!!

Pokolenie jp2
28-01-2005 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Mam pytania do księdza Arka. Czy po uzyskaniu odpowiedzi temat bedzie uważany za zamknięty? Czy ma ksiądz kontakt z tamtym księdzem aby kontynuować ten temat ?
29-01-2005 00:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Futrzak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 562
Dołączył: Oct 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Daidoss napisał(a):Kiedy jest momęt aby się zgłosić do egzorcysty :?:
Jak zaopserować, że dana osoba potrzebuje egzorcysty :?:

Karol, wstyd mi za Ciebie... Tak straszne dwa błędy!!! Znajdź i popraw!




Poprawione przez Daidossa

If Jah is for me, tell me whom I gon' fear? No i won't fear!
29-01-2005 22:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Futrzak napisał(a):Karol, wstyd mi za Ciebie... Tak straszne dwa błędy!!! Znajdź i popraw!

Wielki Brat czuwa... >Uśmiech<

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-01-2005 23:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
No domyślam się, że od egzorcysty odpowiedzi nie uzyskamy Język to moze poprostu ks. Arek odpowie na te pytania :?:

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
02-02-2005 22:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
ks. Arkadiusz Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 147
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Na początku bardzo pragnę przeprosić za opóźnienie. Ks. Zenon zdążył przekazać swoje odpowiedzi z małym opóźnieniem, a potem miałem krótki urlop. Wiem, że z niecierpliwością czekacie na odpowiedzi. Oto one:

Pytanie: Czy miał Ksiądz do czynienia z jakąś prawdziwą akcją, o której się mówi? Czy w imię Jezusa rozmawiał Ksiądz z Szatanem?

Odpowiedź: Od dłuższego czasu walczyłem z Demonem, pod różnymi postaciami. Najczęściej były to zniewolenia. Ludzie mieli w sobie ducha słabości, ducha nieczystości, ducha bluźnierstwa... Kiedyś poprosiłem Pana Boga, by dał mi doświadczyć prawdziwego opętania. Bym mógł kiedyś młodzieży powiedzieć: „Tak. Widziałem opętanie”. I Pan Bóg przysłał do mnie człowieka opętanego. Widziałem to raz i więcej bym nie chciał. Widziałem, te grymasy na twarzy, słyszałem ten nieludzki głos. Widziałem tę straszną siłę, jaką dysponował ten młody chłopak. I w tym przypadku gromiłem demona w imię Jezusa.

Pytanie: Oglądałem film „Egzorcysta”. Czy opętanie naprawdę wygląda tak strasznie?

Odpowiedź: Film (jego pierwsza część) został nakręcony w oparciu o faktyczne wydarzenia. Wielu egzorcystów potwierdza, że zjawiska, które pokazano w filmie, występują naprawdę podczas uroczystych egzorcyzmów.

Pytanie: Czy dużo jest wezwań Księdza do chorych? (Bo chyba tak można nazwać opętanie)

Odpowiedź: Tak. Sporo. Więcej jednak jest przypadków słabszych, tzw. zniewoleń. To z nimi najczęściej się stykam w swojej posłudze. Tych jest bardzo dużo.

Pytanie: Skąd Ksiądz wie, że to opętanie, a nie zniewolenie, lub symulacja człowieka?

Odpowiedź: Po pewnym czasie nabywa się doświadczenia.

Pytanie: Czym w istocie jest egzorcyzm?

Odpowiedź: Egzorcyzm to rozkaz skierowany do złego ducha w imię Jezusa. W dzisiejszej praktyce ma on utarte formuły zawarte w tzw. Rytuale Egzorcyzmów. Część z tych modlitw może wypowiedzieć każdy ksiądz (np. w przypadku chrztu), a część jest zarezerwowana wyłącznie dla egzorcystów wyraźnie ustanowionych przez biskupów miejsca.

Pytanie: Czy na podstawie egzorcyzmów można wysnuć wniosek o znikomej świadomości istnienia złego ducha?

Odpowiedź: Pytanie nie jest dla mnie do końca zrozumiałe. Opętani mają często świadomość, że przebywa w nich jakaś moc. Uzdrowienie w znacznej mierze zależy od ich wewnętrznej walki, jaką podejmują ze złym duchem.

Pytanie: Czy bycie egzorcystą to powołanie, czy po prostu zawód?

Odpowiedź: Egzorcystą zostaje się z mianowania biskupa. Nie zależy to od chęci jakiegoś księdza. Czym kieruje się biskup? Pewnie patrzy na osobistą świętość jakiegoś kapłana.

Pytanie: Czy bycie egzorcystą wymaga czegoś więcej niż bycie zwykłym księdzem?

Odpowiedź: Zdecydowanie tak. Chodzi o większą wiedzę o złych duchach i doświadczenie.

Pytanie: Jak to jest podczas modlitw egzorcyzmem?

Odpowiedź: Pytanie rzeka. Może jedna wskazówka. Nie wolno nigdy bać się złego ducha. Zawsze straszy. Zawsze próbuje atakować. Nie wolno go się bać. Jest już przegrany.

[glow=green]Dziękuję za wszystkie pytania. Dziękuję za możliwość wypowiedzi.[/glow]

[glow=olive]Bardzo dziękuję ks. Zenonowi za te wszystkie odpowiedzi. Za to, że zechciał się z nami podzielić swoim doświadczeniem. Jeszcze raz przepraszam użytkowników Forum za moją opieszałość. Myślę, że uzyskane odpowiedzi były warte tego oczekiwania.[/glow]

[glow=red]Bardzo proszę Administratora o zamknięcie tematu.[/glow]

[Obrazek: klip0jr.png] -a mnie ?wi?to??!!!

Pokolenie jp2
07-02-2005 23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów