Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Europa dla Chrystusa i chrystianofobia
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Europa dla Chrystusa i chrystianofobia
Europa dla Chrystusa

http://www.europe4christ.net/index.php?id=8&L=10

Christianophobia in Europe

http://www.christianophobia.eu/ - tylko po angielsku Smutny

polecam!

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
12-01-2008 20:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
na powyższej stronce (link w pierwszym poście) opublikowano ostatnio ciekawy tekst; warto go przeczytać Duży uśmiech

Cytat:Chrześcijanie mają obowiązek wypowiadać się w ważnych kwestiach, żeby bronić swoich poglądów. Mogą brać udział w debatach, pisać listy do gazet, wypowiadać się na łamach Internetu lub na wiele innych sposobów. Niestety, często bardziej liczy się to, jak coś się mówi, niż co dokładnie się mówi. Przyjazne nastawienie jest więc równie ważne jak same argumenty. Dr. Gudrun Kugler dzieli się z nami swoim doświadczeniem z zakresu lobbyingu i mówi, o czym warto pamiętać w dyskusjach.

Chrześcijanie silni w dyskusji

Dr. Gudrun Kugler

Często bierzemy udział w dyskusjach, w których nasze chrześcijańskie przekonania idą na pierwszy ogień. W takiej sytuacji decydujące dla zdobycia słuchaczy są silne argumenty i przyjazne nastawienie. W dyskusji z sąsiadem lub kolegą, w debacie telewizyjnej, przy pisaniu listu do redakcji lub publikacji książki jedno jest ważne: to, co mówisz i jak mówisz, decyduje, czy zostaniesz wysłuchanym.

Jest przy tym kilka ważnych zasad, o których warto pamiętać:

Bądź przygotowany!

* Zastanów się dobrze, co chcesz powiedzieć. Dokładne przygotowanie – również na piśmie – pomoże zachować jasność myśli nawet w gorącej debacie.
* Zawsze pamiętaj, jaki byłby dla ciebie najbardziej i najmniej korzystny wynik negocjacji.
* Przeanalizuj swoje argumenty. Jakie jest moje stanowisko? Jakie rozwiązania mnie usatysfakcjonują? Jakie jest stanowisko moich oponentów? Dlaczego tak myślą? Jakie są ich najgłębsze motywacje? Co z ich punktu widzenia jest słuszne a co nie? Które z moich argumentów są najbardziej przekonywujące? Czy mogę oprzeć się na jakichś statystykach? O których rzeczach trzeba wspomnieć, a które można pominąć? Przekształć skomplikowane argumenty w jasne, zrozumiałe wypowiedzi i przećwicz ich przedstawianie.
* Jeśli bierzesz udział w publicznej debacie, zastanów się, kim są inni uczestnicy? Jakie są ich doświadczenia i stanowiska? Jakie będą ich koronne argumenty i jak na nie odpowiem? Kim jest moderator? Po której stronie się opowie?

Liczy się podejście i sposób bycia!

* Pozyskuje słuchaczy ten, kto zostaje przez nich uznany za szczerego i rzeczowego lub zaangażowanego w sprawę dla dobra wspólnego.
* Bądź cały czas wyrozumiały i życzliwy, bo to jedyne, co przekonuje ludzi. Kłótnia zamyka serca i blokuje zdolność rozumienia. Natomiast dyskusja może być dobrą okazją do okazania chrześcijańskiej miłości i dawania przykładu. Kto wie, kiedy twój rozmówca będzie miał kolejną okazję spotkania chrześcijanina? Wykorzystaj tą okazję, by być uprzejmym i sympatycznym.
* Nie staraj się wywrzeć wrażenia, że wiesz wszystko, a jedyne, co powinni zrobić słuchacze, to uczyć się od Ciebie.
* Nie koncentruj się na negatywach. Rozpoczynaj wypowiedź od pochwały lub przynajmniej od powiedzenia czegoś pozytywnego.
* Jeśli ktoś udowodni ci, że się mylisz, zaakceptuj to i przyznaj otwarcie w dyskusji. Doceń to, że nauczyłeś się czegoś nowego.
* Trzymaj się tematu – ludzie będą ci za to wdzięczni!
* Nie mów wszystkiego, co można by powiedzieć na dany temat. Czas wypowiedzi jest zawsze w pewnym stopniu ograniczony. Z wielu rzeczy, które mógłbyś powiedzieć, wybierz najważniejsze.

Staraj się rozumieć innych i ich wątpliwości!

* Staraj się spojrzeć na świat oczami innych. Czasem używamy tych samych słów, ale rozumiemy je odmiennie. Dowiedz się, co ma myśli rozmówca i wyjaśnij mu swoje stanowisko. Nie oczekuj jednak, że zrozumie od razu.
* Staraj się zrozumieć, co próbuje ci przekazać oponent, nawet pomiędzy słowami. Do czego naprawdę dąży? To pozwoli ci odnieść się do tego, co najważniejsze bez tracenia czasu.
* Zastanów się, w czym twój oponent może mieć rację. Wskaż mu to i powiedz dopiero, w czym się myli.

Wybierz przekonujące argumenty!

* Według statystyk, po kilku minutach rozmowy prawie nikt nie pamięta, co powiedział wcześniej rozmówca. Słuchacze zapamiętają jedynie, czy mówiący był przekonujący, czy nie.
* Niestety nie chodzi o to, które argumenty są najbardziej prawdziwe, ale o to, które okażą się najbardziej przekonujące. Ludzie nie myślą do końca racjonalnie. Dużą rolę odgrywają ich uczucia i skojarzenia.
* Biorąc udział w publicznej debacie, pamiętaj, że twoim celem nie jest przekonać oponenta, ale słuchaczy. Zgodzą się z twoim stanowiskiem, jeśli uznają cię za sympatycznego, a twoje argumenty za zrozumiałe i bez znaczenia dla nich będzie to, czy inni uczestnicy dyskusji zgodzili się z tobą.
* Jeśli musisz użyć naukowych argumentów, zastanów się wcześniej, jak byś je przedstawił na przykład swojej babci. Używaj porównań i przykładów, które każdy zrozumie (Np. „Lodówki w klinikach in vitro mieszczą więcej istnień ludzkich niż średniej wielkości miasto w południowych Niemczech”)
* Nie wystarczy dużo wiedzieć. Słuchacze powinni się dowiedzieć od ciebie, skąd czerpałeś wiedzę („Podczas mojej pięcioletniej pracy w Afryce uświadomiłem sobie, że… „).
* Jeśli musisz odnieść się do spraw „politycznie niepoprawnych”, przemyśl dobrze sformułowania i przykłady, których użyjesz. Polityczna poprawność to metoda myślenia właściwa większości, dlatego warto podjąć wysiłek, aby znaleźć sposób omijania utartych sposobów mówienia prawdy (Nie mów: „Aborcja to morderstwo”, powiedz: „Aborcja zatrzymuje pracę serca dziecka”).
* Ludzie chcą słuchać sloganów i łatwo je zapamiętują, dlatego używaj ich w miarę możliwości.
* Opowiedzenie osobistej historii albo historii kogoś, kogo znasz, doda ci wiarygodności. Pamiętaj jednak o zachowaniu umiaru!

Pamiętaj, że jesteś chrześcijaninem!

* Módl się za tego, z kim rozmawiasz i za swoich słuchaczy, przed i po dyskusji. W końcu, to Bóg porusza serca, a nie twoje wspaniałe wystąpienie.
* Doceniaj tego, z kim rozmawiasz, którego próbujesz zachęcić do uświadomienia sobie prawdy. Bardziej niż swoje stanowisko miej na uwadze dobro słuchaczy. W dyskusji nie chodzi o to, by wygrać, ale o to, by pomóc ludziom zrozumieć dotąd nieznane im prawdy.

ostatnio na stronie: http://www.europe4christ.net/index.php?id=4&L=10 przy czym stronka jest uaktualniana co miesiąc i ten tekst się chyba zmienia
osobiście chciałbym podkreślić punkt:

Cytat:Módl się za tego, z kim rozmawiasz i za swoich słuchaczy, przed i po dyskusji. W końcu, to Bóg porusza serca, a nie twoje wspaniałe wystąpienie
Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
04-05-2008 16:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Cytat:Kim jest moderator? Po której stronie się opowie?
na tym forum często jest to właśnie wykorzystywane, więc nie ortodoksyjni muszą uważać

Cytat:Ludzie chcą słuchać sloganów i łatwo je zapamiętują, dlatego używaj ich w miarę możliwości.
zauważyłem, że padają często ładnie brzmiące zdania, choć czasem bezmóżdże

to chyba czerpie z tych technik, których uczą agentów ubezpieczeniowych i naciągaczów filtrów wodnych, gdzie liczy się jak to odbiorą słuchacze, a nie do końca prawda
05-05-2008 21:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Skoro jest to wątek o chrystianofobii, to mamy proste wyjaśnienie jej pochodzenia. Wiemy dobrze, że na krzyżu Chrystus odniósł zwycięstwo nad Szatanem, dlatego teraz Szatan jest taki agresywny, co widać przy egzorcyzmach a także w otaczającym świecie, gdzie morduje się nienarodzonych a wszelkie sacrum ma się za nic.

Dlaczego te prześladowania ? Ponieważ krzyż przypomina Szatanowi jego własną porażkę i to rozwściecza Kusiciela, dlatego posługuje się prześladowcami i antyklerykałami w walce z chrześcijaństwem. Jedynie koniec świata może powstrzymać działanie Szatana.

Dziwi, że to my robimy za "chłopca do bicia" i przyjmujemy na siebie wszystkie ciosy, a świat się ironicznie cieszy. Za to w Niebie za wytrwałość obiecano nam wieniec chwały. Czyżby zatem na ziemi nie dano nam zaznać szczęścia, że "codziennie nas "zabijają" i mają nas za owce przeznaczone na rzeź" ? W czym zawiniliśmy ?
13-10-2008 12:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Polonium napisał(a):Dlaczego te prześladowania ? Ponieważ krzyż przypomina Szatanowi jego własną porażkę i to rozwściecza Kusiciela, dlatego posługuje się prześladowcami i antyklerykałami w walce z chrześcijaństwem.

](*,) ](*,) ](*,)


Cytat:Dziwi, że to my robimy za "chłopca do bicia" i przyjmujemy na siebie wszystkie ciosy, a świat się ironicznie cieszy. Za to w Niebie za wytrwałość obiecano nam wieniec chwały. Czyżby zatem na ziemi nie dano nam zaznać szczęścia, że "codziennie nas "zabijają" i mają nas za owce przeznaczone na rzeź" ? W czym zawiniliśmy ?
Nic nie dzieje się bez powodu. To nie jest tak, że ktoś sobie kiedys ustalił "A teraz będziemy bic po tyłku katolików - BO TAK.". Każda akcja powoduje reakcję. Wieki dominacji katolicyzmu, pełny klerykalizm, niegodziwości jakie miały miejsce na papieskim tronie, prześladowania "niewiernych" - to zrobiło swoje. Nawet teraz, gdyby katolicy dali wreszcie tym"niewiernym" spokój, miast się ich czepiać - to wyglądałoby nieco inaczej. W Polsce ataki na Kościół będą się jeszcze bardziej nasilać, ludzie mają juz dość jawnej klerykalizacji życia. Mnie samego krew zalewa, jak słyszę wynurzenia różnych "świątobliwości", które to zarzucają osobom takim jak ja coś czego nie robią. Po co to wszystko?
Ja chcę spokojnie zyć, spokojnie wychowywac dzieci w poszanowaniu innego człowieka, ale jak słucham ze strony katolików, że "niszcze wiarę", "nie jestem Polakiem", "jestem komuchem", "profanuję religię", "knuję spiski antykościelne", "rozsiewam zarazę grzechu" - to owszem - ja takiego katolicyzmu nie chcę widzieć w moim otoczeniu i wówczas będę go zwalczał z całych sił. Tyle.
Wpierw należy zacząć od szacunku dla innych a potem ewentualnie szukać wokół siebie przesladowań...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-10-2008 12:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Helmutt napisał(a):](*,) ](*,) ](*,)
walił walił - i widać co mu zostało... :/

Helmutt napisał(a):wolę ulec zbydlęceniu i życ jak bydlę
powodzenia :zmieszany:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
13-10-2008 16:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Helmutt napisał(a):Wieki dominacji katolicyzmu, pełny klerykalizm, niegodziwości jakie miały miejsce na papieskim tronie, prześladowania "niewiernych" - to zrobiło swoje.
Doprawdy? To może jakieś fakty, konkrety, co?
Helmutt napisał(a):Nawet teraz, gdyby katolicy dali wreszcie tym"niewiernym" spokój, miast się ich czepiać - to wyglądałoby nieco inaczej.
Zatem co? Na mordujących siebie i innych terrorystów położyć palec na usta, :-$ tak?, tak? Podobnie na ujadających za swymi niezbywalnymi prawami do ojcostwa i macierzyństwa homoseksualistów, tak?
Helmutt napisał(a):ja takiego katolicyzmu nie chcę widzieć w moim otoczeniu i wówczas będę go zwalczał z całych sił
Ja mam złoty środek, na takie dictum verbum:

Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego. A jeżeli dobrze, to dlaczego Mnie bijesz? (J 18, 23)

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-10-2008 23:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Wieki dominacji katolicyzmu, pełny klerykalizm, niegodziwości jakie miały miejsce na papieskim tronie, prześladowania "niewiernych" - to zrobiło swoje.
Doprawdy? To może jakieś fakty, konkrety, co?
Oj nie nabijaj się. Zajrzyj do jakiejś książki od historii czy coś, jeśli naprawdę nie wiesz.

Cytat:
Helmutt napisał(a):Nawet teraz, gdyby katolicy dali wreszcie tym"niewiernym" spokój, miast się ich czepiać - to wyglądałoby nieco inaczej.
Zatem co? Na mordujących siebie i innych terrorystów położyć palec na usta, :-$ tak?, tak? Podobnie na ujadających za swymi niezbywalnymi prawami do ojcostwa i macierzyństwa homoseksualistów, tak?
Już Ty dobrze wiesz co mam na myśli, więc mi gejami i Talibami nie mydlij oczu Oczko

Cytat:
Helmutt napisał(a):ja takiego katolicyzmu nie chcę widzieć w moim otoczeniu i wówczas będę go zwalczał z całych sił
Ja mam złoty środek, na takie dictum verbum:
To znaczy na czym ów środek polega? Ja wyznaję zasadę "żyj i daj żyć innym". Jeśli ktoś się nie umie do tego dostosować to nic dziwnego, że będzie po tyłku bity - tyle, że wtedy raczej nie ma prawa mówić o "prześladowaniach".
Katolicy są w większości, ale tą "niewierną" mniejszośc winno szanować, a tego nie robią. Już nie mówię o wypowiedziach opętanych wiarą osób publicznych, ale nawet na tym forum ciagle piszecie o antyklerykałach, ateistach jako o czymś gorszym od psiej kupy (bez polskiej flagi, ma się rozumieć). Tymczasem chyba Jezus czego innego nauczał. Tak, i on miał chwile gdy go poniosło i wywalił tych kramarzy ze świątyni, ale ogólnie był człowiekiem bardzo wyrozumiałym i dobrym - a większośc katolików miast go nasladować szuka dziury w całym, narzuca na siłę innym swój model życia, oczernia kogoś tylko dlatego, że tamten się nie modli, bądź modli w innym kościele. O co chodzi?

[ Dodano: Wto 14 Paź, 2008 08:51 ]
Jeszcze dodam - powiedzcie mi szczerze, Wy, którzy jesteście tak prześladowani - podajcie konkretne przykłady, ale konkretne. Gdzie, kto i kiedy Wam dokuczał za Waszą wiarę. Ja nie chcę Was osmieszać czy coś - ale dobrze by było gdybyście napisali o tym.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
14-10-2008 06:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Helmutt napisał(a):Zajrzyj do jakiejś książki od historii czy coś, jeśli naprawdę nie wiesz.
Ty stawiasz tezy, ty ich broń Uśmiech
Helmutt napisał(a):Już Ty dobrze wiesz co mam na myśli, więc mi gejami i Talibami nie mydlij oczu
Kolejny tani wybieg. To ty masz się obronić...
Helmutt napisał(a):Jeśli ktoś się nie umie do tego dostosować to nic dziwnego, że będzie po tyłku bity - tyle, że wtedy raczej nie ma prawa mówić o "prześladowaniach".
A więc nie liczysz się z człowiekiem. Dla ciebie inny to albo klakier, czy obojętny lub ciamajda i głupek...
Helmutt napisał(a):Gdzie, kto i kiedy Wam dokuczał za Waszą wiarę. Ja nie chcę Was osmieszać czy coś - ale dobrze by było gdybyście napisali o tym.
Nie w tym wątku. Jednak zapewniam, zdziwiłbyś się wielce, że dziś też się prześladuje za wiarę. TYle tylko, że działa się w białych rękawiczkach, pod krawatem ...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-10-2008 11:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Helmutt napisał(a):gdyby katolicy dali wreszcie tym"niewiernym" spokój, miast się ich czepiać - to wyglądałoby nieco inaczej
rzeczywiście, gdyby "niewierni" dali katolikom spokój, zamiast się czepiać, to byłoby ok

...ale Helmutt woli się czepiać

Helmutt napisał(a):](*,) ](*,) ](*,)

jednak szanuję jego wybór:

Helmutt napisał(a):wolę ulec zbydlęceniu

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
14-10-2008 16:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
greg Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #11
 
Polecam artykul http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=1729

Wyznawcow filozofii "zyj i dac zyc innym" zapraszam np do Szkocji zeby zobaczyc jak to funkcjonuje. A przesladowanie Chrzescijan- ostatnio przez wprowadzenie prawa adopcji dzieci przez osoby homoseksualne, chrzescijanskie agencje adopcyjne przestaly funkcjonowac...
15-10-2008 02:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
Szczególnie ciekawa jest "Christianophobia in Europe ". Dobrze, że powstała taka inicjatywa. Mamy teraz potężną broń przed tchórzliwymi oskarżycielami nasze wiary.

Osobiscie znam pewne forum, które cieszy się dużą odwiedzalnością, ale jego główna moderatorka (ponoć właścicielka równocześnie) była tak "kąśliwa" dla osób, dokonujacych wpisów o treściach religijnych (katolickich), że niektórzy odeszli. Najciekawsze jest to, że w Norwegii za taką dyskryminację można stracić państwowe dotacje, udzielane do takiego forum.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
15-10-2008 03:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
M. Ink. * napisał(a):
Helmutt napisał(a):gdyby katolicy dali wreszcie tym"niewiernym" spokój, miast się ich czepiać - to wyglądałoby nieco inaczej
rzeczywiście, gdyby "niewierni" dali katolikom spokój, zamiast się czepiać, to byłoby ok

...ale Helmutt woli się czepiać
Nie, to Wy się czepiacie. Ech ludzie, ludzie....... Sami nie wiecie o czym mówicie, klerykalizacja Polski trwa w najlepsze, powstają nowe świątynie, w TV będzie jeszcze więcej programów religijnych (jak zapowiedział ostatnio prezes), wciąz nowe inicjatywy ze strony KK, politycy jak dawniej zginaja kolana na transmisjach z mszy świętych, kościoły pełne - a oni mówią, że ich "prześladują" bo jakaś grupka zaczadzonych gejów chce dzieci adoptować, na co i tak w Polsce nie mają żadnych szans...
To tak jak ktos kiedyś napisał na jednym z forów, że czuje się jak nędzarz bo zarabia 20 tys. zł. miesięcznie...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-10-2008 07:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Nordlys napisała :
Cytat:Szczególnie ciekawa jest "Christianophobia in Europe ". Dobrze, że powstała taka inicjatywa. Mamy teraz potężną broń przed tchórzliwymi oskarżycielami naszej wiary.

Właśnie. Jako chrześcijanie możemy się bronić w sposób zupełnie kulturalny i dyplomatyczny bez stosowania przemocy i bez armii. Tymczasem wrogowie chrześcijaństwa pałają agresją i często obrażają nas w sposób wulgarny nawet w sieci internet. My nie odpowiadamy jednak żadną przemocą, ale miłością, bo miłość zwycięża wszystko (Amor vincit omnia). Tyle osób się przecież modli w intencji prześladowców i im nawet nie złorzeczy. My mamy zasadę miłości nieprzyjaciół. Święty* papież Jan Paweł II dał nam przykład jak przebaczać wrogom sam przebaczywszy Ali Agcy, swojemu zamachowcy jego ciężką winę i grzech.

* napisałem o papieżu Święty, bo żaden papież w historii nie przebaczył swojemu zamachowcy jak Jan Paweł II
15-10-2008 16:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Helmutt napisał(a):Bo nasi Miłościwie Rządzący to chrześcijańską postawę przyjmują jeno padając na kolana gdy biorą udział w transmitowanej przez TV mszy świętej Uśmiech
I podczas transmitowanej Mszy św nie potrafią podać sobie ręki na Znak Pokoju....."I odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom" - puste zatem słowa modlitwy Smutny
Sami zatem chrzescijanie gotujemu sobie swój los Smutny
16-10-2008 12:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów