Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Do jakiego filozofa Tobie najbliżej.
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Rachel napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Ale ten test to lipa i tyle. W zależności od nastroju wypełniającego, pokazuje inną opcję...
Proszę księdza, ale na tym polegają testy. Przecież one nie mówią całej prawdy o człowieku, tylko obecną chwilę ukazują :gitarka:
To włąśnie wiem i się z tym nie zgadzam. Bo albo jestem sobą, czy też przyjmuję jakiś jeden konkretny światopogląd, albo jestem chory na jakieś schizy!
Bo jak inaczej to odczytać, kiedy raz mi wychodzi Platon, kiedy indziej Des Cartes a jeszcze kiedy indziej, Nietzsche?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-01-2008 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ks.Marek napisał(a):Bo albo jestem sobą, czy też przyjmuję jakiś jeden konkretny światopogląd, albo jestem chory na jakieś schizy!
Jeżeli ks siebie zna , więc nie musi pod wpływem takiego testu dokonywać jakiś zmian siebie. A po co ? To tylko test, zabawa nic więcej.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-01-2008 22:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mnich Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
Nietzsche :?:
31-01-2008 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Rachel napisał(a):Jeżeli ks siebie zna , więc nie musi pod wpływem takiego testu dokonywać jakiś zmian siebie. A po co ? To tylko test, zabawa nic więcej.
I tylko to usprawiedliwia ten test.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-01-2008 22:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tatt Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 227
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
Cytat:Probierz wykazał, że najbliżej Ci do Platona, jesteś zatem przede wszystkim człowiekiem prawym i poszukującym. Jako niepoprawny optymista, święcie wierzysz w fakt, jakoby każdy byt miał swoją lepszą, jaśniejszą stronę... a nawet więcej - swój idealny wzorzec, wiodący idealny, wieczny żywot w nieosiągalnym uniwersum. Twoje usposobienie jest najprawdopodobniej pogodne i ciepłe, z domieszką dobrotliwej naiwności - nawet w politykach chciałbyś widzieć pionierów krajowego dobrobytu. Chętnie kształtujesz intelektualną i duchową wrażliwość ludzi, usiłując wyprowadzić ich z przysłowiowej 'jaskini'. W świecie i misterności rządzących nim mechanizmów dostrzegasz wytwór nie przypadku, a ukierunkowanej woli. Z całą pewnością nie jesteś ateistą, ale wielbisz swego Stwórcę całym sercem, widząc w nim źródło życiodajnego, natchnionego światła. Niewykluczone, że posiadasz duszę artysty, a w życiu codziennym starasz się na równi pielęgnować cnoty ciała, jak i ducha. Twoja niczym nieograniczona miłość do świata i głęboka wiara w idee bezinteresownego dobra z dużym prawdopodobieństwem poprowadzą Cię spokojnie i szczęśliwie przez ziemską egzystencję.

"Niech MIŁOŚĆ i WIERNOŚĆ cię strzeże,
Przymocuj je sobie u szyi,
Na tablicy serca je zapisz,
A znajdziesz życzliwość i łaskę
W oczach Boga i ludzi."

Prz 3, 3-4


Crux sacra sit mihi lux! Non draco sit mihi dux!
03-02-2008 20:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
Cytat:Probierz wykazał, że najbliżej Ci do Karola Marksa, jesteś zatem w większym stopniu 'politykiem' niż filozofem sensu stricto. Nie wierzysz w słuszność istnienia ustrojów hierarchicznych, wyznając wielce liberalną zasadę jakoby wszyscy ludzie byli równi pod wszelkimi względami. W Twoim mniemaniu nadejdzie czas, gdy wyzyskiwana klasa robotnicza zrzuci z siebie jarzmo, niwelując ekonomiczny podział klasowy i wszelkie społeczne niedoskonałości. Takie nastawienie czyni Cię bezkompromisowym idealistą, wytrwałym i walecznym... ale może nieco naiwnym. Niewątpliwie obdarzony cechami takimi jak pracowitość i charyzma, jesteś w stanie zyskać szerokie audytorium, grono zwolenników, które pomoże Ci wdrożyć choćby najbardziej abstrakcyjne, rewolucyjne pomysły. Uważaj jednak, by się za bardzo nie zapędzić - entuzjazm Twych sprzymierzeńców może zmienić się w fanatyzm, wypaczający nawet najbardziej szlachetną ideę. Reformuj w stopniu umiarkowanym, reformuj dobrze - a ogranicznikiem niech Ci będzie stałe spoglądanie w historię. Asekurując się właściwym umiarem, możesz osiągnąć naprawdę wiele, włączając aspekty etyczno-filozoficzne w surowe prawidła polityki.


Szok teścik jest świetny xD

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
03-02-2008 21:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
ja na pewno mam najbliżej do siebie i moja filozofia mi się podoba bardzo choc ulega ona dużym przeistoczeniom ostatnimi czasy, ale ktoś na gg kiedyś powiedział, że blisko mi o jakiegoś filozofa tlyko nie pamiętam do którego...i czy to przypadkem nie był ks. Kleks Uśmiech xD

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
05-02-2008 23:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
Nietzsche [Obrazek: hooraypw1.gif] [Obrazek: hooraypw1.gif] [Obrazek: hooraypw1.gif] [Obrazek: hooraypw1.gif]

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
06-02-2008 00:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
heysel napisał(a):Nietzsche
i ja też... :-k

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
06-02-2008 00:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #25
 
Mnie wyszedł Platon, choć bliżej mi do Arystotelesa.
Zgadzam się z Ks. Markiem, ten test nie jest ukierunkowany właściwie. Nie bada poglądów a reakcje na zjawiska.
Tak poza tym to witam wszystkich Uśmiech
11-04-2008 08:52
Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #26
 
Witam Ciebie serdecznie i ciepło Jon Aldis. Uśmiech

Bóg Ciebie kocha Przytulanie niezależnie jakiego filozofa poglądy wyznajesz. Uśmiech

Autor testu napisał(a):Probierz wykazał, że najbliżej Ci do Platona, jesteś zatem przede wszystkim człowiekiem prawym i poszukującym. Jako niepoprawny optymista, święcie wierzysz w fakt, jakoby każdy byt miał swoją lepszą, jaśniejszą stronę... a nawet więcej - swój idealny wzorzec, wiodący idealny, wieczny żywot w nieosiągalnym uniwersum. Twoje usposobienie jest najprawdopodobniej pogodne i ciepłe, z domieszką dobrotliwej naiwności - nawet w politykach chciałbyś widzieć pionierów krajowego dobrobytu. Chętnie kształtujesz intelektualną i duchową wrażliwość ludzi, usiłując wyprowadzić ich z przysłowiowej 'jaskini'. W świecie i misterności rządzących nim mechanizmów dostrzegasz wytwór nie przypadku, a ukierunkowanej woli. Z całą pewnością nie jesteś ateistą, ale wielbisz swego Stwórcę całym sercem, widząc w nim źródło życiodajnego, natchnionego światła. Niewykluczone, że posiadasz duszę artysty, a w życiu codziennym starasz się na równi pielęgnować cnoty ciała, jak i ducha. Twoja niczym nieograniczona miłość do świata i głęboka wiara w idee bezinteresownego dobra z dużym prawdopodobieństwem poprowadzą Cię spokojnie i szczęśliwie przez ziemską egzystencję.

Generalnie się zgadza. Uśmiech
Ale to jest test taki psychologiczny.
A na filozofach to ja się nie znam.
Zresztą w tym opisie Platona nie ma nic na temat zainteresową filozofią, a zatem i to się zgadza.

Autor testu napisał(a):jesteś zatem przede wszystkim człowiekiem prawym i poszukującym.
Prawda szczególnie to drugie. :wink:

Autor testu napisał(a):Jako niepoprawny optymista, święcie wierzysz w fakt, jakoby każdy byt miał swoją lepszą, jaśniejszą stronę.
Jak najbardziej i próbuje pomóc drugiemu człowiekowi ją odnaleźść. Uśmiech

Autor testu napisał(a):Twoje usposobienie jest najprawdopodobniej pogodne i ciepłe, z domieszką dobrotliwej naiwności.
Dokładnie. Uśmiech

Autor testu napisał(a):nawet w politykach chciałbyś widzieć pionierów krajowego dobrobytu..
To prawda że bardzo chciałbym widzieć. Niestety stoi mi w tym na przeszkodzie moje ekonomiczne wykształcenie. Pewnie gdybym go nie miał mój optymizm w tej kwestii byłby znacznie większy. Uśmiech

Autor testu napisał(a):Chętnie kształtujesz intelektualną i duchową wrażliwość ludzi, usiłując wyprowadzić ich z przysłowiowej 'jaskini'..
To również bardzo trafne. Na tym właśnie między innymi polega ewangelizacja. Uśmiech


Autor testu napisał(a):W świecie i misterności rządzących nim mechanizmów dostrzegasz wytwór nie przypadku, a ukierunkowanej woli.
Dokładnie, ale to powinno być cechą każdego katolika. Uśmiech


Autor testu napisał(a):Z całą pewnością nie jesteś ateistą, ale wielbisz swego Stwórcę całym sercem, widząc w nim źródło życiodajnego, natchnionego światła.
Właśnie tak, jak każdy charyzmatyk. :jupi:

Autor testu napisał(a):Niewykluczone, że posiadasz duszę artysty.
W wielu testach mi tak wychodzi, tylko tych talentów artystycznych raczej zabrakło.

Autor testu napisał(a):w życiu codziennym starasz się na równi pielęgnować cnoty ciała, jak i ducha.
Nic dodać nic ująć. Zawsze coś dla ciała i coś dla ducha. Wszystko w równowadze. Uśmiech


Autor testu napisał(a):Twoja niczym nieograniczona miłość do świata i głęboka wiara w idee bezinteresownego dobra z dużym prawdopodobieństwem poprowadzą Cię spokojnie i szczęśliwie przez ziemską egzystencję.
Co daj Panie Boże. Amen. Uśmiech

Napiszcie kochani czy wam się to sprawdziło i co się konkretnie sprawdziło.
W ten sposób się poznajemy czyli wychodzimy z przysłowiowej jaskini. :wink:
A taki jest przecież cel umieszczania tych testów na forum wzajemne poznawanie. Uśmiech
11-04-2008 11:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #27
 
Yhm... A mnie wychodzi Nietzsche.
Pan jest moim Pasterzem, nie brak mi Nietzschego.


Cytat:Probierz wykazał, że najbliżej Ci do Nietzschego, jesteś zatem niezłym radykałem.
Może, ale na pewno nie w jego stylu.

Cytat:Bardzo słusznie twierdzisz, iż to sam człowiek stanowi o swojej wartości i nie zamierzasz stawiać znaku równości między sobą, a jednostkami pośledniejszymi, które na osiągnięcie wysokiego statusu społecznego nie poświęciły ani talentu, ani wyrzeczeń, ani żmudnej pracy.
Uważam, że jest dokładnie odwrotnie. Praca, talent, wyrzeczenia mogą być pomocne w osiąganiu różnych dóbr, ale każdy człowiek jest w oczach Bożych równy swoim braciom, niezależnie od statusu społecznego i innych takich. Bóg naprawdę nie ma względu na osoby.

Cytat:Jeśli chodzi o preferencje polityczne, to prawdodpobnie nie przepadasz za powszechnie aprobowaną demokracją, ustrojem kulawym i przyznającym nadmierne przywileje tłumowi, nie zachowując należnej nadczłowiekowi czci.
Coś w tym jest, uważam, że demokracja jest ustrojem dobrym tylko wtedy, kiedy przynajmniej większość społeczeństwa wie, czego chce, jest inteligentna i przedkłada większe dobro ogółu, nad osobistą korzyść. W Kościele nie ma demokracji, jest ścisła hierarchia... Nie mniej jednak nie uznaję żadnych "nadludzi", uważam takie określenia za kojarzące się z faszyzmem bzdury.

Cytat:Naturalna hierarchia ustrojowa to dla Ciebie rzecz oczywista, słusznie przyznająca prymat i przewodnictwo jednostkom do tego przystosowanym.
Owszem, gdyby była osoba, zdolna dobrze poprowadzić społeczność ludzi, mająca do tego predyspozycje, pewnie byłoby to lepszym rozwiązaniem od kulejącej demokracji pod względem rozwoju społeczeństwa, nie wiem tylko jak miałoby się to do wolności osobistej. Uważam więc, że doskonały ustrój znajdziemy dopiero w Królestwie Niebieskim, tam znajdziemy Doskonałego Monarchę i wolność jednocześnie... Natomiast to nie będzie miało zbyt wiele wspólnego z jakimkolwiek ustrojem Oczko Oczko Oczko

Cytat:Nie istnieje dla Ciebie rozwojowe ograniczenie istoty ludzkiej; do poziomu bytu wyższego rzędu można wiecznie dążyć poprzez samodoskonalenie duchowe...
Wszystko, tylko nie samodoskonalenie. Mamy być coraz doskonalsi, jak doskonały jest nasz Bóg, ale nie osiągniemy tego nigdy sami. A bytem wyższego rzędu nie będę i nie chcę być, bo jestem sobą. Nie przechodzę żadnych poziomów, nie samodoskonalę się, nie osiągam nirvany i nie uznaję religii wschodu za prawdziwe Oczko [luźne skojarzenie]

Cytat:...szlifowanie przymiotów Rozumu oraz wytrwałe dążenie do nawet najbardziej abstrakcyjnych celów. Takie postępowe stanowisko jest słuszne, nie pozwól jednak, by zgubiła Cię nadmierna megalomania czy uwikłanie w gąszcz niemożliwych do zrealizowania perfekcjonistycznych idei.
Po pierwsze - rozum to nie jest coś, co wymaga szacunku pisania wielką literą. To nie Bóg, tylko Jego dar. Perfekcjonistką czasem jestem, ale zdecydowanie częściej bierze górę leń Oczko niestety.

Cytat: 'Bóg' to dla Ciebie prawdopodobnie termin prawdziwy, jak i bliski - a nawet więcej - to dla Ciebie rola, możliwa do osiągnięcia wraz z ostatecznym celem - egzystencjalnym Spełnieniem.
Bóg to nie jest dla mnie 'termin'. Ani tym bardziej rola. A już 'do osiągnięcia' - kompletna bzdura. To zupełnie obce dla mnie poglądy. I znowu spełnienie przez wielkie S... Znowu wieje wschodem.

Cytat:Niewątpliwie posiadasz coś z mędrca, dla którego priorytetem jest kulturowo-naukowy rozwój, jak i z charyzmatycznego polityka-idealisty, czy też nawet życiowego guru, bacz jednak na wpływ, wywierany przez Twoją osobę na otoczenie. Jesteś jak potężny oręż, którego moc należy odpowiednio ukierunkować - minimalna próba okiełznania własnej płomiennej osobowości mogłaby być zbawienna w skutkach dla całych populacji, nadmierna buta zaś - katastrofalna. Spójrz w historię i dostrzeż przestrogę w fakcie, jak zbrodniarze wykorzystali ideologię stworzonę przez Twojego 'poprzednika' - nie bój się podążać jego ścieżkę, pamiętaj jednak o jej ciągłym prostowaniu.
No na to po prostu szkoda komentarza. Dajcie pokój... :roll: :roll: :roll:


Tak więc psychotest (jak prawie wszystkie zresztą) nie zdał egzaminu w moim przypadku.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
11-04-2008 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #28
 
omyk napisał(a):Tak więc psychotest (jak prawie wszystkie zresztą) nie zdał egzaminu w moim przypadku.
A u mnie testy się generalnie sprawdzają.
A ciekawe dlaczego u jednych się sprawdzają a u innych nie?
Może ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat?

A może ktoś wie jak psychologia charakteryzuje duszę artystyczną?
11-04-2008 16:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dunia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 184
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
KARTEZJUSZ???!!!!

Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież gdzieś tam jest ktoś kto też w to wierzy... On Cię wybrał dawno temu, wymyślił Cię sobie... gdy spotkasz Go- powie Ci, że to TY...
12-04-2008 00:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
Wychodzi, że Platon, ale ja mam własną filozofię.
13-04-2008 00:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów