Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska najbardziej umiłowanym krajem przez Boga?
Autor Wiadomość
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Polska najbardziej umiłowanym krajem przez Boga?
alus napisał(a):"wszystko to pędzi ku ślepemu zaułkowi"...a nad wszystkim jest Bóg. który do św. Faustyny powiedział:
- "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje" (Dz 1732).
Takie notoryczne labidzenie to ujawnianie braku zaufania Bogu Smutny Smutny ....a Dzienniczek, po Biblii, jest najbardziej znany ludziom na Ziemi Uśmiech

Dodam, że taka wiara nie jest obca również wielu grupom protestantyzmu ewangelicznego, ale chciałem zapytać o coś innego. Czy można gdzieś dostać ten dzienniczek on-line?

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
05-04-2008 15:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Tak Uśmiech
http://rayofmercy.org/diary/Polish/diary.pdf
05-04-2008 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
alus napisał(a):Tak Uśmiech
http://rayofmercy.org/diary/Polish/diary.pdf

Coś nie trybi ten link. Znalazłem inna lokację:
http://www.aydam.org/staryserwis/faustyn...niczek.htm

[ Dodano: Sob 05 Kwi, 2008 16:46 ]
Nie ma tu wszystkich rozdziałów.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-04-2008 16:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
U mnie trybi i jest cały Dzienniczek Uśmiech

[ Dodano: Sob 05 Kwi, 2008 17:19 ]
Nie mam zbyt wielkiej wiedzy o protestantach ewangelicznych Uśmiech
Istotne są tez słowa Jezusa - "Przygotujesz świat na ostateczne przyjście moje" (Dz 429).
"Iskra z Polski" - to polski papież Jan Paweł II, dzięki któremu świat poznał miłosierdzie Boże i Dzienniczek św. Faustyny.
Do Łagiewnik - światowego Centrum Miłosierdzia Bożego napływaja pielgrzymi z całego świata
http://www.milosierdzie.pl/
05-04-2008 16:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Dzięki macie u mnie obydwoje plusa. Uśmiech

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
05-04-2008 18:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
alus napisał(a):"Iskra z Polski" - to polski papież Jan Paweł II, dzięki któremu świat poznał miłosierdzie Boże i Dzienniczek św. Faustyny.
A skąd Alus droga ta pewność u ciebie, duszyco? :-

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-04-2008 19:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Sądzę po fakcie z jaką szybkością orędzie Miłosierdzia Bożego rozprzestrzeniło się i świat je przyjął....od beatyfikacji 15 lat, kanonizacji 8....
Ta "iskra" zatem to Dzienniczek, św Faustyna i Jan Paweł II-orędownik tego orędzia....tak wykoncypowałam Uśmiech
Bóg tylko wie...więc ja nie mogę mieć żadnej pewności, ale przemyśliwać, wyciągać wnioski mogę Uśmiech
05-04-2008 19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Oczywiście, że tak. Dziś rozmawialiśmy o tym z księżmi z dekanatu, w którym pracuję. Te same wnioski nam się nasunęły. Jeden z kapłanów słusznie zauważył, że sam fakt Kongresu Bożego Miłosierdzia w Rzymie to rzecz bardzo wymowna. Z dawien dawna, z Rzymu właśnie wychodziły i nadal wychodzą decyzje wiążące na całym świecie.
Kto wie, jakie kształty przybierze kult Bożego Miłosierdzia na świecie.
BTW: czytasz może Karłowicza?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-04-2008 19:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Nie Uśmiech ..czasem tylko co w GN.
05-04-2008 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Przeciez bog kazdy kraj umilował tak samo każdego człowieka. patrzac na ten temat odebrała to takze tak czy pytasz o to. czy Bóg najbardziej umiłował białych?/
rzeciez kazdy człowiek jest przez niego kochany równo. Polak czy Niemiec. Chinczyk czy amerykanin itp

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
06-04-2008 19:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
duszyczka napisał(a):Przeciez bog kazdy kraj umilował tak samo każdego człowieka. patrzac na ten temat odebrała to takze tak czy pytasz o to. czy Bóg najbardziej umiłował białych?/
rzeciez kazdy człowiek jest przez niego kochany równo. Polak czy Niemiec. Chinczyk czy amerykanin itp
Dokładnie, więc dlaczego z jednej strony "tłucze się" do głów od dziecka na katechezach, że bóg kocha wszystkich bez względu na wszystko, bez żadnych różnic, a jednocześnie uznaje się ów "Dzienniczek", w którym są takie 'kwiatki' jak w temacie. Może nasi (najlepiej) duchowni rzuca trochę światła na ów paradoks, być może pozorny....?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
07-04-2008 11:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
A może tych słów z "Dzienniczka" nie należy traktować dosłownie, że Polska to kraj "wybrany", szczególnie przez Boga wywyższony. Dla Niego każdy kraj (i każdy człowiek) jest umiłowany. Może bardziej chodzi o to, że Bóg "wywyższył" naszą Ojczyznę ze względu na jej szczególną wierność Bogu, jest ona bliska naszemu Panu, bo najpełniej odpowiada na Jego miłość, bo Polska poddała się w opiekę Maryi i jest przez Nią szczególnie "chroniona". Widocznie Bóg ma do nas, Polaków, zaufanie, pewność, że Go nie zawiedziemy i odpowiemy na Jego wezwanie. Ja to tak rozumiem.
07-04-2008 11:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
ale naciągane
07-04-2008 11:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Ja mam na to wszystko, szczerze mówiąc swoją teorię, ale na tym forum nie będę jej prezentował, bo mnie znowu posądzą o jakieś bezeceństwa Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
07-04-2008 11:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
PS napisał(a):ale naciągane

Myśl sobie co tam chcesz, wszak każdy ma tutaj prawo do wyrażania swojej opinii (pod warunkiem, że nie narusza zasad regulaminu).
07-04-2008 12:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów