Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PUSTYNIA W MIEŚCIE
Autor Wiadomość
ks. Arkadiusz Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 147
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #1
PUSTYNIA W MIEŚCIE
Od kilku lat istnieje w naszej diecezji bardzo ciekawa wspólnota: Pustynia w mieście. Chyba kiedyś już o niej wspomiałem na FORUM w związku z "Nieszporami za miasto". Może warto wrócić do tego pomysłu.
Więcej informacji o tej wspólnocie znajdziecie pod adresem:
http://www.pustyniawmiescie.pl

[Obrazek: klip0jr.png] -a mnie ?wi?to??!!!

Pokolenie jp2
10-03-2005 13:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
ks. Arkadiusz napisał(a):Chyba kiedyś już o niej wspomiałem na FORUM w związku z "Nieszporami za miasto". Może warto wrócić do tego pomysłu.

Jestem zdecydowanie za tym :!: :!: :!: Zaprośmy ich i zróbmy to. Raz uczestniczyłem w takich Nieszporach i powiem jedno: warto to zrobić. Trzeba się spotkać i dogadać co trzeba.... :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
10-03-2005 18:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SamotnyMis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 87
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
mam pytanie czy wiecie gdzie mozna dostac ich plytke

Kp? 26:1
1. Nie b?dziecie sobie czynili bo?ków, nie b?dziecie sobie stawiali pos?gów ani stel. Nie b?dziecie umieszcza? w waszym kraju kamieni rze?bionych, aby im oddawa? pok?on, bo Ja jestem Pan, Bóg wasz.
(BT)
05-04-2005 13:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Myślę, że najlepiej będzie Ci wejśc na ich strone i się skontaktować z nimi Oczko

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
05-04-2005 22:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Broda Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Witam serdecznie
Pozwólcie, że włączę się w dyskusje.
Tak się składa, że jestem członkiem Pustyni w Mieście. Zajmuję się też naszą stroną www.pustyniawmiescie.pl

Niedawno nagraliśmy w studio materiał na płytę. Są na niej wyłącznie utwory autorstwa Marka Domagały - też pustyniaka z Poznania. Materiał jest gotowy a teraz zbieramy kase na wydanie. Cały zysk będzie przeznaczony na utrzymanie naszego domu w Lesznie Dolnym. Kiedy płyta będzie gotowa - a mam nadzieję, że to już niedługo - na pewno umieścimy informację na stronie, skąd będzie można sobie zamówić. Będziemy ja też sprzedawać przy okazji nieszporów. Najblizsze nieszpory (jeszcze chyba bez płyty) odbędą się 7 maja w Gorzowie Wlkp.

Gdybyście mieli jakieś pytania to śmiało Uśmiech

Pozdrawiam
06-04-2005 21:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Dzięki, że odpowiedziałeś na moje zaproszenie jeśli sie nie myle. Jakby zebrac tu ekipę może byśmy takie nieszpory zrobili u nas w Sulechowie. To całkiem nie daleko od Zielonej Oczko
06-04-2005 21:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Broda Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Po rozmowie z Daidossem chce napisać co nieco o samych nieszporach za miasto.
Staramy się aby odbywały się one w miarę regularnie, w miarę mozliwości co 2 miesiace. Taka częstotliwość wynika stąd, że wiele się zmieniło w naszej wspólnocie. Wielu z nas ma rodziny, dzieci (najczęściej malutkie) i co za tym idzie coraz mniej czasu. Staramy się dotrzeć do wszystkich parafii, do niektórych nas zapraszają, w innych traktują nas na zasadzie "jak już musicie..." ale to nas nie zniechęca. Modlitwa za miasta w których żyjemy, za miejsca w których pracujemy i za ludzi z którymi się spotykamy na co dzień to nasz charyzmat i chcemy go wypełniać najpełniej jak się da. Ostatnie nieszpory jakie się odbyły rozpoczynały rekolekcje wielkopostne prowadzone przez naszą wspólnotę w parafii Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze. Następnę bedą w Gorzowie 7 maja. W czasie tej modlitwy ma miejsce przede wszystkim adoracja Najświętszego Sakramentu, po kótrej kapłan błogosławi wiernym w kościele przechodząc z Panem Jezusem wśród ławek, prosimy też Ducha Świętego o słowo, które jest odczytane z Pisma Św. i na nim opiera się konferencja Ojca. Jest też tzw. Litania nocy oraz wyświetlane są slajdy ze szczególnymi miejscami naszego miasta (urząd miasta, hospicjum, areszt, urząd pracy, biedne dzielnice, itp) Wszytkie te miejsca polecamy w modlitwie Panu Bogu. No i jest też śpiew, głównie śpiewamy pieśni Marka Domagały - pustyniaka z Poznania. Niektóre są już dość znane (np. Przywołaj mnie Panie) co nas bardzo cieszy, bo wtedy ludzie włączają się w taką formę modlitwy. Staramy się aby wszystkie pieśni i teksty psalmów byly wyświetlane na slajdach, aby wszyscy mogli się modlić. I to chyba tak w skrócie na temat nieszporów. Niestety wielkim problemem jest dla nas zawsze dogranie terminu nieszporów, jest nas dość mało, a kazde nieszpory wiążą się z przygotowaniami, próbami, dojazdami osób z innych miast itp. Mimo to staramy się jak możemy Uśmiech

Pozdrawiam
Broda
06-04-2005 23:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów