Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
o.Ksawery Knotz radzi - teoretycznia nauka pływania...
Autor Wiadomość
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #1
o.Ksawery Knotz radzi - teoretycznia nauka pływania...
Znalazłem dziś w Dzienniku taki oto artykuł

Oto wstęp do niego:
Cytat:Kiedy uprawiać seks, jak pieścić partnera i którędy prowadzi droga do orgazmu doskonałego - o tym wszystkim uczy i opowiada... ojciec Ksawery Knotz ze Zgromadzenia Braci Mniejszych Kapucynów. Prowadzi nawet stronę internetową o seksie i zaprasza na seksualne rekolekcje - zauważa "Polska".
Początkowo myślałem, że znowu jakiś dziennikarzyna puścił redakcyjnego bąka - kliknąłem jednak link do strony wskazanej w tekście /tutaj/ i jestem w przysłowiowej kropce... prawda'li to, czy fałsz wierutny :shock:

Jako ateista popieram w pełni laicyzację życia, społecznie dopuszczalną swobodę obyczaju, edukację seksualną, antykoncepcje i inne tego typu przejawy zepsucia, za które grożą mi wieczne ognie potępienia :twisted: Ale żeby zakonnik... o takich rzeczach... teoretyk on czy może praktyk... i gdzie praktykuje, skoro mur dokoła... i klauzula... a jeśli teoretyzuje, to może uczy błędnych technik...

Pogubiłem się ze szczętem - ciekaw jestem Waszego zdania o tej całej, dziwnej sprawie... no i oczywiście o tym, czy da sie teoretycznie nauczyć pływać i pozostawić adepta na głębokiej wodzie... no i czy powinno się uczyć pływać teoretycznie... i czy wykładowca jest właściwy :roll:

A może nie na miejscu jest moje zadziwienie, bo czemu się tu dziwić :?:

prosiłbym uprzejmie o darowanie sobie sobie napaści na mnie i o merytoryczną dyskusję - ustalmy, że ateista jest be i traktując to za aksjomat w tym temacie, skupienie się na samym przedmiocie dyskusji, bo sprawa tylko z pozoru wygląda na nieprzemyślanego newsa - temat jest moim zdaniem głęboki i poważny... i trudny... z góry dziękuję...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
15-06-2008 18:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Nie wiem co tutaj ciebie dziwi. Ta stronka jest dobrze znana i nawet proponowana małżonkom. Osobiście, wiem że w KRP była audycja z wypowiedziami tego ojca i reklamą tejże strony. A sam Dziennik raczej przerysował sens tegoż dzieła.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-06-2008 19:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Tak się składa, że ksiądz katolicki ma czynić dobro.
Wszystko to co wymieniłeś odbija się w bardzo wymierny sposób nie tylko na życiu wiecznym ale i doczesnym. Smutny
Lepiej posłuchać księdza czy organizacje katolickie - lepiej na tym wyjdziesz bo ta "droga do wolności" zwykle kończy się albo totalnym zniewoleniem albo mówiąc krótko "źle" w innej formie (niż zniewolenie fizyczne czy duchowe).
Fakt że ktoś jest księdzem wcale nie znaczy że nie może również posiadać specjalizacji naukowej.
nic nie przeszkadza by ksiądz został np. bioetykiem.
A "wieść gminna" (niesprawdzona co prawda przeze mnie w 100 % ) niesie że jeden z kapłanów w mojej Archidiecezji jest z wykształcenia np. ginekologiem ...
Jedno drugiemu nie przeszkadza Oczko

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
15-06-2008 19:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #4
 
ddv napisał(a):Lepiej posłuchać księdza czy organizacje katolickie - lepiej na tym wyjdziesz

Dzięki za dobrą radę - i przyjmuję z wdzięcznością... tyle, że muszę się przyznać do braku staranności... już poprawiam profil... czasy, kiedy słuchałem kogokolwiek poza własnym oglądem rzeczywistości już dawno minęły... a ostatnie kilkanaście lat mnie słuchano... nie mniej jednak dobrych rad nigdy zbyt wiele 8)

Rachel - mnie literalnie dziwi to samo, co cytowanego tamże Lwa Starowicza... co innego ja na ten przykład /mimo iż pedagog ze mnie żaden zapewne.../ - parę związków mam za sobą, potomek, kilka panienek na boku za młodu :oops: :diabelek: pewnie mógłbym służyć jakąś radą praktyka... ale ponawiam pytanie, zmieniając nieco formę: czy teoretyk powinien uczyć pływania :roll: A jeśli nie teoretyk, to skąd ta praktyka :roll: Czy może przykłada się różne miarki do czerni janczarskiej i do szlachty koszowej :roll:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
15-06-2008 20:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Bywa że z boku lepiej widać.
Tym bardziej że sprawy seksu to dość skomplikowane sprawy - nie kończy się to wszystko tylko na "mechanicznym" kontakcie narządów rodnych ale sprawa jest o wiele głębsza i poważniejsza.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
15-06-2008 21:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Czy zdrowy psychiatra powinien leczyć ? Wszak jest "teoretykiem"...

pozdrawiam
Marek
15-06-2008 21:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Mordimer_Madder napisał(a):co innego ja na ten przykład /mimo iż pedagog ze mnie żaden zapewne.../ - parę związków mam za sobą, potomek, kilka panienek na boku za młodu :oops: :diabelek: pewnie mógłbym służyć jakąś radą praktyka...
proszę moderatorów o reakcję

przypominam, że to
:forum:

Mordimer_Madder napisał(a):muszę się przyznać do braku staranności...
staranności - na co kilkakrotnie zwracałem już uwagę - rzeczywiście tu niewiele

jeśli jesteś w stanie udowodnić, że coś jest na stronie ojca Ksawerego Knotza niezgodne z etyką katolicką lub moralnością chrześcijańską - to proszę o merytoryczne argumenty

... jeśli nie jesteś w stanie tego udowodnić, to proszę o darowanie sobie napaści na ojca Ksawerego Knotza

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-06-2008 23:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Mordimer_Madder, zaprzestań szydzenienia z zakonnika oraz zastopuj chęć szczegółowego dzielenia się swą nie-moralną praktyką !

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
16-06-2008 00:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Mordimmer.
Co ci nie pasuje w stronie która linkujesz? Przecież tam piszą małżonkowie dla małżonków, zaś duchowni podają miejsca teologiczne, gdy idzie o wszystko, co tyczy się małżeństwa.

Jeśli już wszczynasz wrzawę, to podaj konkrety, argumenty za tym, iż rzeczywiście coś jest nie \ok.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-06-2008 00:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
Nie zauważyłem, bym szydził z kogokolwiek... jeśli tak jest, to termin "szyderstwo" pojmujemy rozbieżnie... cóż - niewygodny temat najlepiej załatwić w stylu "huzia na Józia..."

Wszystko jest jak najbardziej OK... a prof.Starowicz chrzani od rzeczy... a o.Xawery jest zapewne wysokiej klasy specjalistą - jakże ja mogłem, nieszczęsny... jakże ja śmiałem... ](*,)

Ale nikt na mnie nie naskoczył za przekonania - to już zapisuję sobie po stronie "plusów dodatnich" :lapa:

proponuję :close: , bo dyskusji raczej nie będzie... :evil:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
16-06-2008 10:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Profesor Starowicz chrzani od rzeczy nie od dzisiaj...

pozdrawiam
Marek
16-06-2008 10:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Mordimer_Madder napisał(a):Nie zauważyłem, bym szydził z kogokolwiek...
inni - na szczęście - zauważyli:

Mordimer_Madder napisał(a):Ale żeby zakonnik... o takich rzeczach... teoretyk on czy może praktyk... i gdzie praktykuje, skoro mur dokoła... i klauzula... a jeśli teoretyzuje, to może uczy błędnych technik...
takiego łgania w żywe oczy, jak w Twoim ^powyższym przypadku - nie widziałem już dość dawno...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
16-06-2008 12:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
Jest istotna różnica w kpinie /nie szyderstwie, które ma wydźwięk wyraźnie pejoratywny.../ z czegoś a z kogoś... czyli innymi słowy w stronie podmiotowo-przedmiotowej... widać przeliczyłem się błędnie zakładając, że jest to czytelne... cóż - każdy widzi to, co chce albo co a priori zakłada... mój na to wpływ jest ograniczony :|

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
16-06-2008 12:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Mordimer_Madder napisał(a):z czegoś a z kogoś...
Mordimer_Madder napisał(a):teoretyk on czy może praktyk...
łgaj dalej...

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
16-06-2008 12:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
:offtopic: a więc :rulez:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-06-2008 13:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów