Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spiritus Sancti
Autor Wiadomość
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Spiritus Sancti
Spiritus Sancti - strona dla obrony wiary katolickiej, przeciw wrogom Kościoła ...

http://www.attract.republika.pl/

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
30-08-2008 00:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
ja wole: http://www.apologetyka.katolik.pl/

Nie redukujmy wiary do pobożności... :!:
Jak uważacie?
30-08-2008 07:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
Hm, jeśli uważa ojciec, że nudny list biskupów zadziała lepiej niż przykłady prawdziwej wiary, to w porządku - jak ojciec uważa, nie każdy tak musi myśleć, ale każdy niech wykonuje swoje powołanie (powołanie do świętości, powołanie do bycia błogosławionym Dzieckiem Boga, powołanie do powszechnego apostolstwa, miłosierdzia ...), wedle talentów jakie otrzymał Oczko

Co do samej strony http://www.attract.republika.pl/ to jest to strona, nie tylko dla celów nawracania niewierzących, ale także samych wierzących (por. cele Odnowy Charyzmatycznej => ciągłe nawracanie się do Boga), znaleźć tam można np. że tak się wyrażę cudowne modlitwy (jak np. Tajemnica Szczęścia, Orędzie Najświętszej Głowy Pana Jezusa, modlitwy z cudownymi obietnicami o Najświętszych Ranach Pana Jezusa, Najdroższej Krwi, Najboleśniejszej Rady, i inne, w których można wg obietnic uprosić wszelkie łaski, oczywiście wszystkie modlitwy pochodzą z orędzi oficjalnie zaaprobowanych czy błogosławionych przez Kościół)

Co do duchownych, to podam, że są tam zamieszczone modlitwy za duchowieństwo i kapłanów, za potrzeby Kościoła Świętego, czy orędzie, które wedle obietnicy dają kapłanom moc kruszenia serc najzatwardzialszych ... OUśmiech

Niestety muszę też dodać, że są tam modlitwy, które jak powiedział Jezus Chrystus:
Cytat:Każdy, kto przyczyni się do rozpowszechnienia tego nabożeństwa, otrzyma tysiąckrotne błogosławieństwo. Ale biada temu, kto je odrzuci albo będzie się sprzeciwiał Mojemu pragnieniu w tym względzie, gdyż w gniewie Moim rozproszę tego rodzaju ludzi i już nie znajdą swojego miejsca. (2 VI 1880).
http://www.attract.republika.pl/page5744...62a14.html

o. Pacyfik napisał(a):Nie redukujmy wiary do pobożności...
Jak uważacie?
hm, Bóg w Piśmie Świętym powiada coś takiego:
"Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
Obyś był zimny albo gorący!
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust
"
(Ap 3,15-16)

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
30-08-2008 18:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
o. Pacyfik napisał(a):Nie redukujmy wiary do pobożności... :!:
Jak uważacie?
Pobożność to dar Ducha Świętego i zarazem miernik sprawiedliwości. Oczywiście, nie można do niej jedynie redukować rzeczywistości wiary.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-08-2008 18:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Strona zrobiona fatalnie technicznie. Nie na moje stare oczy Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
30-08-2008 20:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Baptysta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 58
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #6
 
tak, wygląd - niektórzy ludzie tylko na to patrzą ...

Dla wi?kszej chwa?y Bo?ej, zbawienia dusz i zniszczenia grzechu!

Zachwyca mnie mój Bóg...
Bóg zawsze i we wszystkim mój Bóg
(?w. Wincenty Pallotti)
30-08-2008 23:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #7
 
...kiedy taka jest prawda. Jasne, że liczy się treść, ale w internetowej formie przekazu nie tylko ona. Również forma jest ważna. Ma być przejrzysta, czytelna, zachęcająca, przykuwająca uwagę i prosta - nie przeładowana męczącymi wzrok i drażniącymi elementami.
Jeśli strona jest źle zrobiona od strony technicznej i wizualnej, to niestety i treść będzie uciekać 'między palcami', a może raczej oczami.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-08-2008 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów