Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwój cywilizacyjny kraju czy regres ? Co obserwujemy ?
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Helmutt napisał:
Cytat:Jednak jakoś ludzi nie zainspirował swoim zachowaniem - mimo deklaracji, iż "jesteśmy pokoleniem JP2" - nie widac tego. Potrafimy tylko wiele deklarować, ale w praktyce mało widać.

To prawda, że mało widać, ale dobro nigdy nie było tak "głośne" jak zło, o którym w mediach co nie miara. Dobro bywa widoczne czasami, ale najczęściej dokonuje się w ukryciu :praca wolontariuszy w hospicjach, w noclegowniach dla bezdomnych czy szpitalach; działalność polonijna; egzorcyzmy (forma pomocy bliźniemu ze strony Kościoła); pomoc starszym; wychowywanie dzieci; uratowanie z płonącego domu itp. . Czasem dobro jednak jest widoczne np. pomoc powodzianom czy ofiarom trąb i wichur, zbiórki na Dzień Papieski, zbiórki na sprzęt ratujący życie (WOŚP).

My się cieszmy z tej garstki dobrych i uprzejmych, która jeszcze jest i podnosi poziom cywilizacyjny w kraju. Krzykaczami się nawet nie przejmujmy - pokrzyczą i przestaną.

Przeglądam internet i wyróżniam podstawowe typy agresorów :

- antyklerykałowie obrażający Kościół, religię i księży (fanatyzm a nawet terroryzm)
- osoby żywiące nienawiść i rządzę linczu względem zabójców (fanatyzm)
- pragnący wysłać do piekła wszystkich ateistów i gejów (fanatyzm)
- agresywni względem innych narodów skrajni nacjonaliści i antyamerykańsko nastawieni
- zwyczajni internetowi huligani używający wulgaryzmów i obelżywych określeń wobec innych osób
- wściekli na nieuprzejmych urzędników

A poza siecią w realu też nie jest O.K., gdyż mamy problem nieuprzejmych urzędników, huliganów stadionowych no i niestety wszędobylskie pijaństwo i brak podstawowych zasad kultury (wpychanie się do autobusu na siłę, plucie gdzie popadnie, zaśmiecanie otoczenia, rasizm i antysyjonizm).

Cywilizowani ludzie czy cywilizowani barbarzyńcy - oto jest pytanie ?
20-10-2008 10:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #17
 
Świetne to "dobro", kiedy nawet zbiórkę na cele charytatywne wykorzystuje się do krzewienia kultu satanistycznego, promowania sekt i ideologii buntu, prowadzącej wprost do piekła.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
20-10-2008 14:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
omyk napisał(a):Świetne to "dobro", kiedy nawet zbiórkę na cele charytatywne wykorzystuje się do krzewienia kultu satanistycznego, promowania sekt i ideologii buntu, prowadzącej wprost do piekła.
Co masz na myśli mówiąc o "ideologii buntu"? No i nie przesadzaj, chodzę już te 30 lat po świecie i nigdy nie słyszałem o kwestach prowadzonych przez satanistów. No chyba, że dla Ciebie wszystko co poza Caritas (i Kościołem) to satanizm i sekciarstwo, ale wówczas należałoby się u psychiatry przebadać...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-10-2008 06:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Helmutt napisał(a):wszystko co poza Caritas (i Kościołem)
Caritas to dzieło miłosierdzia prowadzone przez Kościół Katolicki, jakbyś nie wiedział...
Helmutt napisał(a):No i nie przesadzaj, chodzę już te 30 lat po świecie i nigdy nie słyszałem o kwestach prowadzonych przez satanistów
Rotary Club, Lyons Club...
Poza tym: http://ironicznystanczyk.blog.onet.pl/2,...index.html
Daje do myślenia...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-10-2008 11:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):wszystko co poza Caritas (i Kościołem)
Caritas to dzieło miłosierdzia prowadzone przez Kościół Katolicki, jakbyś nie wiedział...
No przecież wiem.
Cytat:
Helmutt napisał(a):No i nie przesadzaj, chodzę już te 30 lat po świecie i nigdy nie słyszałem o kwestach prowadzonych przez satanistów
Rotary Club, Lyons Club...
Poza tym: http://ironicznystanczyk.blog.onet.pl/2,...index.html
Daje do myślenia...
Gdzie tam satanizm...?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-10-2008 11:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Helmutt napisał(a):Gdzie tam satanizm...?
Poczytaj to, co pod linkiem.
A co do masonerii...
...to krypto satanizm właśnie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-10-2008 11:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Omyk :
Cytat:Świetne to "dobro", kiedy nawet zbiórkę na cele charytatywne wykorzystuje się do krzewienia kultu satanistycznego, promowania sekt i ideologii buntu, prowadzącej wprost do piekła.


Czyli zdrowie ludzi ma się za nic, bo akurat ktoś kojarzy WOŚP z masonami ? Mówmy co chcemy, ale jeśli nie będzie zakupiony sprzęt do ratowania życia za pieniądze zebrane przez WOŚP to tyle istnień może zginąć choć mogłyby zostać uratowane te osoby dzięki respiratorom i innemu sprzętowi medycznemu. I dodam, że nawet nikt z Kościoła Katolickiego nie kojarzy WOŚP z masonerią. Jedynie słynne powiedzenie Owsiaka było co najwyżej skrytykowane, ale nie sama zbiórka.

Nasz biskup nie zabraniał dawać na zbiórkę.
21-10-2008 18:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Polonium napisał(a):I dodam, że nawet nikt z Kościoła Katolickiego nie kojarzy WOŚP z masonerią.
NIe kłam, Polonium. Jest przynajmniej jedna osoba, która utożsamia Owsiaka z masonerią...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-10-2008 18:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #24
 
Po pierwsze: dlaczego akurat z masonami? Dlaczego dla ciebie wszystko, co jest niedobre = od razu masoneria?
Po drugie: nie tylko ja, ale mnóstwo ludzi uważa WOŚP i Woodstock za zło. Ja uważam, że sama zbiórka jest dobra, ale cel nie uświęca środków, a to, co się dzieje "przy okazji" w zupełności wystarcza, żeby całość nazwać złem.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
21-10-2008 21:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
omyk napisał(a):a to, co się dzieje "przy okazji" w zupełności wystarcza, żeby całość nazwać złem.
Szukający okazji nie muszą jeździć na Woodstock - pierwsza lepsza dyskoteka zapewnia im to na miejscu.
21-10-2008 21:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
omyk napisał(a):Po pierwsze: dlaczego akurat z masonami? Dlaczego dla ciebie wszystko, co jest niedobre = od razu masoneria?
Do mnie to? Czy do Seby?
Jeśli do mnie, to już śpieszę z odpowiedzią:

Latwiej jest dać kilka(naście) milionów na cele filantropi, gorzej zaś z świadectwem osobistym: daj ze swego, ponieś stratę, by inni zyskali. Owsiak jest mega mistrzem w zawiadywaniu cudzymi pieniędzmi, mając przy okazji olbrzymi manewr do ich prania.

Nie jest tajemnicą żadną, że masoneria ma koneksje z ugrupowaniami faszystowskimi, które dziś są w pełnej mobilizacji, by podjąć w swe łapki ster Nowoczesnej Europy...

Taki Owsiak, to dla nich super hero, w którego można inwestować.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-10-2008 23:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Ks.Marek napisał(a):
Polonium napisał(a):I dodam, że nawet nikt z Kościoła Katolickiego nie kojarzy WOŚP z masonerią.
NIe kłam, Polonium. Jest przynajmniej jedna osoba, która utożsamia Owsiaka z masonerią...
Wiemy, wiemy - ale dla TEJ osoby, wszystko co trochę odstaje od "standardów" jakie OWA osoba wyznaje - jest masonerią. Jesli mamy na myśli tą samą osobe Język

Poruszone zostało ciekawe zagadnienie - co się tak naprawdę liczy - ludzkie zdrowie i życie czy ideologia?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
22-10-2008 06:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Helmutt napisał(a):ludzkie zdrowie i życie czy ideologia?
Liczy się Prawda.
Helmutt napisał(a):Jesli mamy na myśli tą samą osobe Język
Jeśli myślisz o kimś innym, niż ja, to się mylisz.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-10-2008 18:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #29
 
Helmutt napisał(a):Poruszone zostało ciekawe zagadnienie - co się tak naprawdę liczy - ludzkie zdrowie i życie czy ideologia?
Jak dla mnie życie i zdrowie.

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
22-10-2008 18:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #30
 
Jasne, że życie i zdrowie. I dla życia wiecznego i zdrowia duchowego należy unikać imprez p. Owsiaka & okultystyczno-new age'owskiej spółki.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
22-10-2008 23:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów