Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Różne nastawienia do ODnowy
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #31
 
Offieczko, t ozaley od współnoty.

Myśmy kiedyś układali "ptorgram" spotkania a, ale to siezmeiniło.

Na początku spotkania osoby z odpowiedniej diakonii modlitwy prowadzą modlitwę wraz z z ewentualnymi proroctwami. Są to osoby z rozpoznanym charyzmatem prowadzenia modlitwy, konsultuja sie dyskretne ze sobą w sprawie kierunku. Potem jest konferencja pasterza lub też inne zaplanowane przez niego elementy Uśmiech na koniec krótka modlitwa i ogłoszenia.

Zaniechalismy planowanie spotkań przedtem, bo to w sumie tak troche jak ograniczanie Ducha Świętego - a w każdym razie na pewno jest nim trzymanie sie stricto planu bez możłiwości ingerencji Ducha Duży uśmiech

Ale ja moge tylko wypowiadać sie o mojej grupie - moja wypowiedź nie dotyczy innych Uśmiech każda grupa ma własny rys Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-05-2006 21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
Annnika napisał(a):bo to w sumie tak troche jak ograniczanie Ducha Świętego
Nie jest to ograniczanie Jego woli, ale rozeznawanie Jego woli co do wspólnoty na dany czas.

Podlegacie pod centrum foramcji w Magdalence, czy gdzieś indziej? Bo wiem, że istnieją jakby dwa funkcjonujące typy odnów, mają trochę odmienną formację i w ogóle inaczej trochę wygląda u nich organizacja. Znacie takie rekolekcje jak Uzdrowienie Wspomnień, Rekolekcje Eucharystyczne, O Rozeznawaniu? Macie cuś takiego?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-05-2006 23:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jswiec Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 682
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Offca napisał(a):Powinno się wiedzieć jaki ma mieć spotkanie charakter. Wy na żywioł idziecie? Jakie Słowo się trafi, takie się trafi? Jaki będzie charakter modlitwy, taki będzie? Bo nie rozumiem. Nie chodzi tu o roztrząsanie jakie w danym momencie mają paść słowa modlitwy. Ale charakter, czy będzie spotkanie dziękczynne, wielbiące, przebłagalne...

Owszem, we francuskich wspólnotach Odnowy "idzie się na żywioł". Pierwsze 20 minut to uwielbienie, głównie śpiewanie pieśni. Potem jednak "wszystko może się wydarzyć". Nad porządkiem zgromadzenia czuwa przewodniczący, który ma rzeczywisty autorytet. To jest osoba, która rozpoznaje, w jakim kierunku zmierza zgromadzenie, co dzisiaj "Duch mówi do kościoła". Jest jednak zawsze wspomagany przez zastępcę, a także, o ile to możliwe, przez kapłana.

Wtedy przebieg zgromadzenia może być bardzo różny. We Francji niekiedy zdarxało się, że wobec zachęty do ewangelizacji, zgromadzenie się kończyło i rozpoczynało nowe, już na ulicy. Przewodniczący potrafił podjąć taką decyzję bardzo szybko. Czasami też wobec zachęty do adoracji zgromadzeni przerywano na 15 minut adoracji Najśw. Sakramentu - lub ikony Trójcy św. przy braku kapłana.


Osoba, która przewodniczy zgromadzeniu powinna przejśc najpierw odpowiednią formację.
W mojej obecnej grupie modlitewnej tylko częściowo możemy się stosować do takich wskazan przebiegu zgromadzenia, bo osoby już uformowane przeprowadziły się [na obrzeża Warszawy lub w ogóle poza miasto], albo odeszły [najczęściej z powodu urodzenia dzieci], a nowe jakoś nie palą się do formacji.

[ Dodano: Sob 13 Maj, 2006 15:09 ]
Offca napisał(a):wiem, że istnieją jakby dwa funkcjonujące typy odnów, mają trochę odmienną formację i w ogóle inaczej trochę wygląda u nich organizacja

Jeśli chodzi o nas, naszym wzorem jest w dużym stopniu Odnowa jezuicka z łódzkiego ośrodka założonego przez ś.p. o. Kozłowskiego. W każdym razie formacja nie jest oparta na kerygmacie filipowym, jak gdzie indziej.

cooperatores veritatis [3J,8]
-----------------------------------
Chcesz przeczytać całą Biblię, ale nie wiesz jak sie do tego zabrać?
Zajrzyj do: http://www.mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/
13-05-2006 15:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #34
 
Nie podlegamy pod Magdalenkę, ale te rekolekcje znamy, Offieczko Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-05-2006 20:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
Annnika napisał(a):ale te rekolekcje znamy, Offieczko
No, ale nie widać, żebyście mieli z nich jakąś formację. Bardziej opieracie się na Kursach typu "Filip" czy Szkole Nowej Ewangelizacji, czy tak?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-05-2006 12:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #36
 
NIe Uśmiech a dlaczego nie widać Smutny :?:

Moja konkretna grupa jest grupą modlitewno-ewanelizacyjną; z SNE korzystamy głównie w kwestii szkolenia sie na ewangelizatora - ze tak to uproszczę Uśmiech ale i duchowo owszem Oczko W mojej grupie dość sporo korzystamy także z rekolekcji ignacjańskich Oczko

To jakby było formowanie i szkolenie Uśmiech - SNE to w końcu Szkoła Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-05-2006 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
Annnika napisał(a):a dlaczego nie widać
No bo nie widziałam, żebyście mieli w formacji wpisane np. rek. uzdrawiania wspomnień czy coś w tym stylu. A to są przecież typowo odnowowe rekolekcje. Mówicie, że znacie, ale z nich nie korzystacie, czy jak to jest?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-05-2006 21:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #38
 
A wiesz ze nie pomyslalam zeby to po prostu wpisac Uśmiech

[ Dodano: Nie 14 Maj, 2006 22:06 ]
Juz wiem ,czemu nie wpisze - bo nie mam juz miejsca na formacje... To wobec tego pisze tutaj - do mojej formacji mozna dopisac rekolekcje uzdrowieniowe i "Fundament" ignacjański Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-05-2006 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
To jak to jest, że Tobie się tak mało mieści w profilu przy wpisywaniu formacji, a mi dużo, a Daidossowi to już nie wspomnę? :coo:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-05-2006 22:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #40
 
próbowałam, nie wchodzi ;(

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-05-2006 22:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
u nas też od jakiegoś czasu staramy się nie iść na żywioł i omadlać konkretne spotkania by nadać im jakiś kierunek, ale chyba nie w tym kontekście: przebłagalne, dziękczynne, pojawiają sie pomysły w jakim kontekście spotkanie poprowadzić, Bóg też pokazuje na co zwracać uwagę

a co formacji to korzystamy z SNE ale raczej tylko w lecie i nie jest to w jakimś wielkim natężeniu, tak więc wiekszość osób "formuje się" tylko podczas spotkań, a patrząc na moją wspólnotę to wg mnie za mało, choć pewnie jeszcze dochodzi czytanie książek :wink: no ale to nie to samo co rekolekcje

a co rekolekcji uzdrowienie wspomnień, to chyba nikt od nas na czymś takim nie był :roll:
a w oparciu o jakie materiały to się prowadzi?

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
15-05-2006 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
Lola napisał(a):Bóg też pokazuje na co zwracać uwagę
Nam właśnie pokazuje na rozenawaniu spotkań Uśmiech

Lola napisał(a):więc wiekszość osób "formuje się" tylko podczas spotkań, a patrząc na moją wspólnotę to wg mnie za mało, choć pewnie jeszcze dochodzi czytanie książek :wink: no ale to nie to samo co rekolekcje
Dokładnie, to nie to samo. Co innego wysłuchać na jakiś temat konferencji, a co innego wyjechać na tydzień czy 5 dni do specjalnego ośrodka, z dala od wszelkich trosk i problemów, w ciszy i w ciągłej modlitwie, wśród ludzi będących blisko Boga... Człowiek wraca po czymś takim tak doładowany duchowo, że żadne spotkanie tego nie zastąpi. Poza tym na jednym czy kilku spotkaniach nie da się dogłębnie podjąć jakiegoś tematu. Na rekolekcjach jest na to wszystko czas. Nikt nie popędza, nigdzie nikomu się nie spieszy. Jest czas na katechezy, medytacje, adoracje, Eucharystie, wspólne grupy dzielenia, modlitwę i wspólną pracę z braćmi.
Dopiero niedawno doceniłam wyjazdy na takie rekolekcje. Po prostu nie chce się z nich wracać do domu Uśmiech Przynajmniej Dobre Miasto ma taki klimat co się wyjeżdżać stamtąd nie chce Uśmiech
A tutaj ogólne info o rekolekcjach na jakiś się formujemy w Magdalence
http://www.magdalenka.warszawa.opoka.org...ozycje.htm
Wiekszość z nich mamy na szczęście bardzo blisko Olsztyna, więc w sam raz do Magdalenki nie muszę jeździć :jupi:

Lola napisał(a):a w oparciu o jakie materiały to się prowadzi?
No właśnie nie mogę znaleźć źródła, ale to jest chyba ks. A. Grefkowicza publikacja pt. "Przebaczać 77 razy".

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-05-2006 16:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #43
 
U nas to jest na podstawie jakiejs ksiazki o. J. Augustyna. Ale tez nie pamiętam, której Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
15-05-2006 21:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Szkoła Przebaczenia
Ks. M. Warowny napisał(a):Bardzo często przebaczenie komuś czy prośba o przebaczenie to prawdziwa Droga Krzyżowa. Trud, wydaje się, ponad nasze siły. Ale Droga Krzyżowa zawsze prowadzi ku zmartwychwstaniu. Jej celem nie jest śmierć, ale życie. Rozważania tej Drogi Krzyżowej zostały zainspirowane przez malutką książeczkę o. Roberta de Grandis „Modlitwa przebaczenia”. Pierwszy raz przeczytałem ją wiele lat temu. I nawet kiedy przez wiele miesięcy nie biorę jej do ręki, to jednak nieustannie odczytuję ją na nowo.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-03-2007 23:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów