Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od ilu lat ???
Autor Wiadomość
Spirit_of_Martin Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Od ilu lat ???
A ja mam taki malutki problem który wzbudzi być może jakąś dyskusję Oczko

Od jakiego wieku można uczestniczyc w spotkaniach Odnowy i czy wogóle jakaś granica wiekowa jest ??

Ja wychowałem sie w Odnowie to tam nauczyłem sie wiary i to tam po raz pierwszy doświadczyłęm Boga.

Moim zdaniem by uczestniczyć na spotkaniach Odnowy powinno się mieć conajmniej te 15 - 16 lat, to już jest taki czas i wiek kiedy człowiek zaczyna postrzegać Boga nie jak dziecko lecz jak człowiek młody, zaczyna dopiero w odpowiednim stopniu rozumieć sparwy dotyczace Boga i je rozumieć.

Na dalsze spostrzeżenia przyjdzie pora jak sie dyskusja rozkręci Oczko


ps. kolejny powód do edycji postów - bo tak jest wygodniej i bardziej przyjaźnie dla uzytkowników - zwłaszcza np dla kogoś kto ma problemy z ortografią - wtedy musiałby siedzieć przed monitorem ze Słownikiem a to jest mało zachęcające, no ale to skrajności Oczko

Zapraszam do serwisu Malach - tak?e serwis miasta G?ogów
Zainteresowany/a? Kliknij tu http://www.malach.org
28-06-2004 10:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Nie wiem jak to jest w innych wspolnotach... Ale u nas tak wlasnie sie mniej wiecej przyjelo, ze na spotkania raczej sa wpuszczane osoby, gdzies tak juz od gimnazjum. Mlodsze osoby sa poprastu delikatnie wypraszane ze spotkan.
W naszej wspolnocie zaistniala taka potrzeba poniewaz na spotkania zaczely przychodzic osoby jak do teatru aby sobie poobserowac.
Czekamy na CD Uśmiech
28-06-2004 20:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Daidoss napisał(a):Nie wiem jak to jest w innych wspolnotach... Ale u nas tak wlasnie sie mniej wiecej przyjelo, ze na spotkania raczej sa wpuszczane osoby, gdzies tak juz od gimnazjum. Mlodsze osoby sa poprastu delikatnie wypraszane ze spotkan.
W naszej wspolnocie zaistniala taka potrzeba poniewaz na spotkania zaczely przychodzic osoby jak do teatru aby sobie poobserowac.
Czekamy na CD Uśmiech

To ostatnie zdanie to raczej sprawa motywacji a nie wieku. Mozesz mi wierzyc, ze wiele starszych osob tez by chcialo tylko poobserwowac.

A co do wieku - to zalezy od dojrzalosci konkretnych osob, ale mi tez sie wydaje, ze mniej-wiecej 16 lat brzmi sensownie.
25-07-2004 20:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Masz racje!
Zle napisalem piszac, ze do teatru. Bo do teatru przychodzi sie ogladac. To co oni poprsotu przedstawiali soba to byl chłam. Znaczy ich zachowanie jak dla mnie przekraczalo zdeka wyobrazenie o zachowaniu czlowieka Język no ale skonczylo sie. A to, ze starsze osoby przychodza popatrzec to dobrze ale one tez potrafia juz zostac.
25-07-2004 23:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gonzo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,042
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Moim zdaniem zależy to nie tylko od wieku konkretnej osoby, ale również od tego czy czuje się ona dojrzała duchowo. Niektóre osoby mogą być po prostu nieprzygotowane na takie działanie Ducha Świętego.
27-07-2004 20:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
Re: Od ilu lat ???
Spirit_of_Martin napisał(a):A ja mam taki malutki problem który wzbudzi być może jakąś dyskusję Oczko

Od jakiego wieku można uczestniczyc w spotkaniach Odnowy i czy wogóle jakaś granica wiekowa jest ??

Ja wychowałem sie w Odnowie to tam nauczyłem sie wiary i to tam po raz pierwszy doświadczyłęm Boga.

Moim zdaniem by uczestniczyć na spotkaniach Odnowy powinno się mieć conajmniej te 15 - 16 lat, to już jest taki czas i wiek kiedy człowiek zaczyna postrzegać Boga nie jak dziecko lecz jak człowiek młody, zaczyna dopiero w odpowiednim stopniu rozumieć sparwy dotyczace Boga i je rozumieć.

Na dalsze spostrzeżenia przyjdzie pora jak sie dyskusja rozkręci Oczko

Z tego co wiem, teraz koordynatorzy mówią, że granica wieku wynosi już od 17, 18 lat. Chodzi o pewną dojrzałość duchową ze względu na treści i formę Rekolekcji Odnowy.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-09-2004 23:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Dlatego jest tak duzo wspolnot aby od najmlodszych moza bylo poznawac Boga. U nas np. jest Oaza dzieci Bozych albo schola gdzie moga sie gromadzic najmlodsi. Odnowa mysle, ze jest dla nieco starszych.
28-09-2004 07:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Tesz tak myśle Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
28-09-2004 15:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
moje korzenie w Kanaanie offco... z tego co sie orientuje to chyba na spotkania przychodzily osoby po bierzmowaniu... poza tym chyba coc ok 17 lat to byla granica

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
27-12-2004 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
No i ja np wcale nie uważam tego wieku na wygórowany. Myślę, że już 17 lat to to 17 a nie 14 czy 15.
27-12-2004 16:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Julia napisał(a):moje korzenie w Kanaanie offco... z tego co sie orientuje to chyba na spotkania przychodzily osoby po bierzmowaniu... poza tym chyba coc ok 17 lat to byla granica

Miło mi. Powitałam Cie jednak w innym temacie Język
Nie wiem czy po bierzmowaniu. Zależy kiedy to było Uśmiech
Na spotkania ogólnie rzecz biorąc do nas może przyjść każdy, bo spotkania są otwarte, jednak jeśli chodzi już o Rekolekcje, to w tym roku braliśmy ludzi od 18 lat. Jak komus było blisko do 18-tki to oczywiście też :wink: Ja przechodziłam swoje Rekolekcje w wieku niespełna 16 lat. Nie miałam nawet 16. Ale wtedy nie wiedziałam, nikt nie mówił, więc się zapisałam i mnie z litości przyjęli. Nie powiedzieli, że won i do zobaczenia za 2 lata Uśmiech He he i teraz tego nie żałują Szczęśliwy

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-12-2004 17:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
namoje to mozesz mies 2 latka do sekt moze wstapic kazdy no coz zycie iejest bajka
10-11-2005 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Cytat:na spotkania zaczely przychodzic osoby jak do teatru aby sobie poobserowac.

Ależ ja w ten właśnie sposób trafiłem do wspólnoty. poobserwowałem sobie neo, parę grup charyzmatycznych i w końcu wybrałem tę , w której jestem Język

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
12-11-2005 11:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #14
 
Pół biedy, kiedy ludzie przychodzą jak do cyrku, a zostają, bo odnaleźli swoje miejsce nawrócenia i wzrostu; gorzej, kiedy na tych wizytach poprzestają, a potem sobie przekazują wieści jak ciekawostkę zoologiczną, bo i takie sytuacje znam :/

A Bóg potrafi człowieka i na takim "gapieniu się" spotkać :mrgreen:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-11-2005 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NiKtóś Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
A u mnie w parafii Odnowa to studenci, góra maturzyści.. A szkoda. Ja bym chętnie juz tam zaglądała. Ale zaczęliśmy właśnie integrację między oazą a odnową, wiec licze na zmiany..
12-11-2005 22:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów