Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skad ten celibat ???
Autor Wiadomość
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #19
Re: :D
Kolziooom napisał(a):Jezus kochal seks, daje to wspaniala okazje do rozwiniecia swojej energii i do zblizenia sie do wibracji Boga. Jego uczniowie cwiczyli medytacje i sztuke opanowania energii, co zostalo w trakcie historii zatuszowane przez zadny wladzy Kosciol

:o oooooooooo a to dobre! Nie przekaładaj swoich doświadczeń na Jezusa, bo to nie ładnie wciskać komuś coś czego nie podziela! Nie masz żadnych dowodów na to, że uczniowe ćwiczyli medytację. Wiesz ja moge sobie powiedzieć, że mój tata to nowe wcielenie Archanioła Gabryjela, ale kto mi uwierzy? Wyślą mnie do mental clinic..... Widzę, że hołdujesz zasadzie a prori w tej materii! Czysta dogmatyka z twojej strony, zero konkretów i dowodów: "Jego uczniowie cwiczyli medytacje" - skąd to niby wiesz to nie wiadomo?!

Ogólnie u Ciebie widać jakąś fascynację kulturą wschodu, ich wierzeniami itd. Masz do tego prawo, ale proszę nie wciskaj jej jednocześnie do chrześcijaństwa, bo Ciebie to intryguje. Wyraźnie widać, że nie znasz podstaw wiary i nawet nie wiesz kim był Jezus Chrystus, a wypowiadasz się o Nim jak jakiś znawca. Wiesz to trochę taka hipokryzja! Doczytaj to pogadamy, ale nie tylko z książek, które potwierdzą twoje hipotezy. Poznaj dwie strony medalu.....

Kolziooom napisał(a):(w stylu "tak, Wy jestescie mali, marni, grzeszni i niegodni, nic nie mozecie bez posrednictwa Kosciola" - co jest dalej wpajane w podswiadomosc- przyklad "moja wina moja wina moja bardzo wielka wina" - bzdury! Czlowiek jest czysty, niczyja wina). A posrednictwo Kosciola, zdradze Wam przyjaciele, nie musi miec wiele wspolnego z posrednictwem Jezusa. Jestesmy dziecmi Bozymi, doskonalymi i mamy rozwijac swoj potencjal, swoja energie, sami mamy byc jak Jezus, ktory byl jednym z nas, tyle ze wyzej rozwninietym duchowo (nasz "starszy brat").

Nie będe się odnosił do wszystkiego, co tu napisałeś, bo nie ma sensu. Jesteś dogmatykiem w pewnych kwestiach i tylko zmiana twojego paradygmatu dała by mozliwość dyskusji! Ale znów :o oooooo człowiek jest czysty, jest doskonały!!!! Skoro tak to Oświęcim, Brzezinka, obozy koncentracyjne, Archipelag Gułag, Hiroszyma itd, to wyraz doskonałości człowieka. Chciałbyś to przeżyć jednym słowem. To mamy rozwijać, a człowiek nie zgrzeszył robiąc takie rzeczy?! To, że teraz na świecie jest wiele wojen i codziennie umiera 30 tyś dzieci z głodu to też super... Człowiek jest the best............ Jest idealny. Powiem jedno nonsens! Człowiek może być dobry ale ma skłonnośc do zła! Przejżyj, każdy z nas czyni większe lub mniejsze zło! Ja się otwarcie do tego przyznaję, dlatego mogę sie zmieniać na lepsze...........

Kolziooom napisał(a):Mamy sie cieszyc, bawic, promieniowac na swiat nasza radoscia i odwaga i nie bac sie zla, czy Szatana, bo... Szatana nie ma. Wierzac w niego, wzamacniacie mysloksztalt "Szatana", urzeczywistniajac go Język

Tak mamy się nie bać zła, ale nie zaprzeczać że ono istnieje. To że komuś walniesz w twarz to dobro? Możesz sobie mówić ze szatana nie ma, jesteś wolny tylko wszystko, całe zło które dokonywało się i dokonuje na naszych oczach przeczy temu co twierdzisz. Szatan jest duchem, a zatem jest nie widzialny, człowiek nie kiedy jest taki naiwny, że jak czegoś nie widzi to "tego nie ma". Echhh ten empiryzm! Poczytaj świadectwa ludzi opętanych, świadectwa egzorcystów. Zresztą sam widziałem jak szatan "miota" człowiekm, jak mocno go nienawidzi!

Kolziooom napisał(a):Tak, Jezus to byl, tzn jest wspaniala, wysoko rozwinieta dusza, ktora nie potrzebuje juz wcielac sie w fizyczne ciala. Pewnie sie przerwaca w wyzszych wymiarach widzac, jak znieksztalcono jego nauki i jaka powstala z tego sekta, najwieksza na swiecie legalna sekta, jaka jest Kosciol Duży uśmiech

Co do pierwszej części no coment! Kościół to sekta?! Kto ci takie bzdury nagadał. Chyba nie wiesz co znaczy słowo sekta, dlatego tak mówisz! Żaden naukowiec nie odważy sie powiedzieć, że Kościół Katolicki to sekta. Z twoimi poglądami wyśmialiby Ciebie......

Kolziooom napisał(a):Holdujcie mocy, ktora jest w Was, a nie jakimkolwiek zewnetrznym instytucjom, ludziom, podajacych sie za mistrzow, czy chocby ksiazce, jaka jest Biblia (traktujecie przedmioty, jako wiekszy autorytet, niz Bog, ktory mowi z waszego wnetrza - i kto tu jest heretykiem? Uśmiech ).

Skory my jesteśmy heretykami, to kim Ty jesteś? Katolikiem?????? Nikt w Kościele nie ubóstwia Biblii, już mówiłem nie wmawiaj komuś czegoś, czego nie sądzi. Czytamy Biblię, bo tak poucza nas Duch Święty, który wskazuje, że przy pomocy Pisma/Słowa (które jest Bogiem =Jezus J 1nn, żebyś nie pomyślał, że Pismo jest Bogiem) odnajdziemy właściwe drogi....

Kolziooom napisał(a):Mam nadzieje ze sie kiedys przebudzicie Uśmiech
A wtedy... "Podobne a i wieksze rzeczy czynic bedziecie" - nie Kosciol, nie Biblia, nie postawa skruszonego, biednego, winnego, nieczystego grzesznika, ktory ma sie wstydzic, ze zyje, ale WY, radosni, silni, pewni SIEBIE z wnetrza, a nie z tego co Wam ktos wciska.

Widzisz, znów jakieś bajki opowiadasz. Kto ci powiedział, że wierzący w Jezusa mają się wstydzić, że żyją? Nikt tak nie mówi, chyba tylko Ty! Bóg dał nam życie po to byśmy nim sie cieszyli w łączności z Nim......
Na koniec odsyłam Ciebie do przypowieści o Faryzeuszu i celniku z Ewangelii Łk 18, 9-14. Kto został usprawiedliwiony przez JEZUSA? Ten, który wyznał swoje grzechy, nie pyszny faryzeusz, który sądził jakoby był bez winy......... I to wciska nam Jezus z naszego wnętrza........
Pozdrawiam.

Przepraszam, że odszedłem od tematu przewodniego.
18-07-2004 12:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Skad ten celibat ??? - Anonymous - 30-06-2004, 17:16
Re: Skad ten celibat ??? - Daidoss - 30-06-2004, 17:39
:) - Anonymous - 30-06-2004, 18:35
Yooo Zioomallll - Gregoriano - 30-06-2004, 21:03
Re: Skad ten celibat ??? - Bolas - 01-07-2004, 00:37
Re: Skad ten celibat ??? - Rafik - 01-07-2004, 02:25
Hey tu śmieszny koleś - Gregoriano - 01-07-2004, 09:07
:) ))) - Anonymous - 01-07-2004, 11:56
Orygenes :D - Anonymous - 01-07-2004, 12:03
Hey - Gregoriano - 01-07-2004, 14:13
[] - Daidoss - 01-07-2004, 15:55
[] - Oskar - 17-07-2004, 22:18
:D - Anonymous - 18-07-2004, 00:19
[] - Lola - 18-07-2004, 01:11
[] - Rafik - 18-07-2004, 01:19
Re: :D - Daidoss - 18-07-2004, 09:36
Re: :D - Gregoriano - 18-07-2004 12:05
Re: :D - Daidoss - 18-07-2004, 14:24
[] - Oskar - 19-07-2004, 12:09
:D - Anonymous - 19-07-2004, 17:35
[] - Oskar - 19-07-2004, 22:07
Re: :D - Gregoriano - 19-07-2004, 23:44
Yogananda? Nareszcie ktos gada z sensem :D - Anonymous - 20-07-2004, 00:13
:) - Anonymous - 23-07-2004, 17:36
Re: :) - Daidoss - 24-07-2004, 08:41
[] - Gerwaz - 26-07-2004, 10:41
Oj chyba nie tak....... - Gregoriano - 26-07-2004, 11:00
[] - Gerwaz - 26-07-2004, 11:19
[] - Rafik - 26-07-2004, 17:56
[] - Daidoss - 01-08-2004, 17:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów