Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruch Czystych Serc
Autor Wiadomość
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Ruch Czystych Serc
http://www.rcs.org.pl

[ Dodano: Pią 21 Maj, 2010 20:16 ]
I trochę o samej idei Uśmiech

Ruch Czystych Serc (RCS) - ruch młodzieżowy zainicjowany przez katolickie czasopismo Miłujcie się!, którego celem jest życie w czystej miłości (czystość serca) i wolności, jaką daje Chrystus. Patronką RCS jest bł. Karolina Kózka - młoda dziewczyna, która zginęła w 1914 roku, broniąc się przed gwałtem.

Członkowie Ruchu Czystych Serc postanawiają nie podejmować współżycia seksualnego przed zawarciem sakramentu małżeństwa, aby móc ofiarować swemu przyszłemu małżonkowi całego siebie. Aby wytrwać w powziętym postanowieniu, starają się codziennie znajdować czas na modlitwę, m.in. Modlitwę zawierzenia[1], lekturę Pisma Świętego, regularnie spowiadać się oraz jak najczęściej przyjmować Komunię Świętą i adorować Najświętszy Sakrament.

Jedną z form deklaracji o przystąpieniu do RCS jest wpis na stronie Ruchu do Księgi czystych serc.

Oprócz zobowiązań wymienionych w modlitwie zawierzenia, młodzi ludzie przez pracę nad swoim charakterem chcą osiągnąć opanowanie, silną wolę, umiejętność kontrolowania emocji i pobudzeń seksualnych. W tym celu starają się dobrze zorganizować dzień - tak, aby było w nim miejsce na modlitwę, naukę, pracę, odpoczynek, sport, zabawę. Wspólnota RCS pomaga też swym członkom walczyć ze słabościami i uzależnieniami (narkotyki, nikotyna, alkohol, pornografia itp.).

Według miesięcznika Miłujcie się! ideę Ruchu Czystych Serc określają słowa papieża Jana Pawła II: Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali oraz ABC Społecznej Krucjaty Miłości kardynała Stefana Wyszyńskiego.

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
21-05-2010 10:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #2
 
Piękna idea, ale często wychodzi z założenia przynależności ogólnie do Kościoła. Oczko Szkoda, że coraz więcej młodych widzi w tym coś, czego winni się wstydzić... Ale z drugiej strony coraz więcej się do tego przekonuje. Wytrwałości Młodzi Uśmiech Trwajcie w Panu!

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
09-06-2010 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Chyba już gdzieś to pisałam na forum - dla mnie to jakaś forma "nawiedzeństwa". Jestem katolikiem to zachowuję czystość, ale takie akcje są dla mnie trochę żenujące :roll: Nie wiem, może "wyrosłam" z takich rzeczy? :roll: No to kto mnie teraz zaatakuje? :-
07-07-2010 00:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
aga napisał(a):Chyba już gdzieś to pisałam na forum - dla mnie to jakaś forma "nawiedzeństwa". Jestem katolikiem to zachowuję czystość, ale takie akcje są dla mnie trochę żenujące Nie wiem, może "wyrosłam" z takich rzeczy? No to kto mnie teraz zaatakuje?

Czy szkaplerz też jest dla ciebie formą nawiedzeństwa ?

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
07-07-2010 01:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anariel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
A co uważasz za "nawiedzone" w tym pomyśle? Co do Ciebie nie przemawia? To nie jest żadna forma ataku (nie ma tonu głosu, więc może to tak zabrzmieć Oczko). Po prostu jestem ciekawa, jaki jest Twój punkt widzenia Uśmiech.
07-07-2010 09:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów