Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polska Dla Jezusa
Autor Wiadomość
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
sylka napisał(a):Jedność jest TYLKO w Jezusie Chrystusie.
Jestesmy Jego cialem.
Kiedy wszyscy chrzescijanie zaczna uwielbiac i wywyzszac TYLKO Jezusa Chrystusa to bedziemy jedno.

Tak tylko zapomniałaś dodać bardzo istotnej sprawy: w Kościele Jezusa Chrystusa. To nie jest jakaś wirtualna rzeczywistość.

Nie wystarczy tylko wielbić wspólnie trzeba jeszcze wcielić warunki tego wspólnego wielbienia. Podał je Jezus. Póki co powinniśmy siebie poznawać. Choć to też należałoby dokładnie wytłumaczyć.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
17-06-2005 07:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sylka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Czy mowiac w Kosciele Jezusa masz na mysli tylko KATOLICKI ?

http://www.okno1040.org
19-06-2005 00:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Odpowiem ci dokumentem Kongregacji doktryny wiary autorstwa kard. Ratzinger'a "Dominus Iesus". Oto tekst:

:arrow: Istnieje zatem jeden Kościół Chrystusowy, który trwa w Kościele katolickim rządzonym przez Następcę Piotra i przez biskupów w łączności z nim. Kościoły, które nie będąc w pełnej wspólnocie z Kościołem katolickim, pozostają jednak z nim zjednoczone bardzo ścisłymi więzami, jak sukcesja apostolska i ważna Eucharystia, są prawdziwymi Kościołami partykularnymi. Dlatego także w tych Kościołach jest obecny i działa Kościół Chrystusowy, chociaż brak im pełnej komunii z Kościołem katolickim, jako że nie uznają katolickiej nauki o prymacie, który Biskup Rzymu posiada obiektywnie z ustanowienia Bożego i sprawuje nad całym Kościołem.

Natomiast Wspólnoty kościelne, które nie zachowały prawomocnego Episkopatu oraz właściwej i całkowitej rzeczywistości eucharystycznego misterium, nie są Kościołami w ścisłym sensie; jednak ochrzczeni w tych wspólnotach są przez chrzest wszczepieni w Chrystusa i dlatego są w pewnej wspólnocie, choć niedoskonałej, z Kościołem. Chrzest bowiem sam w sobie zmierza do osiągnięcia pełni życia w Chrystusie poprzez integralne wyznawanie wiary, Eucharystię i pełną komunię w Kościele.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
19-06-2005 09:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sylka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Łaskawca Duży uśmiech

[ Dodano: Pon 20 Cze, 2005 ]
A na czym sie opierał kard. Ratzinger formułując takie definicje ?

http://www.okno1040.org
20-06-2005 00:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
sylka napisał(a):A na czym sie opierał kard. Ratzinger formułując takie definicje ?

Na Biblii! Przecież jest JEDEN słownie: jeden Kościół Chrystusa. Nie trudno to dostrzec na kartach Pisma św. Chociażby 12 rozdział 1 Kor i wiele jeszcze innych fragmentów o tym nam mówi. Owe stanowisko wspiera jeszcze ta "wstrętna" Tradycja, która w tej kwestii jest jednoznaczna.

Oto jeden z przykładów jak rozpoznać Kościół Chrystusowy:

Dziewięćdziesiąt lat później /od zamieszania w kościele korynckim w 97 r./, kiedy powstało zamieszanie w Kościele i nie bardzo wiedziano, kto rzeczywiście przechowuje i przekazuje prawdę, św. Ireneusz, biskup Lyonu, sformułował ważną zasadę. Chodziło o to, jak się przekonać, czy w jakimś Kościele lokalnym (dajmy na to krakowskim) jest przechowywana prawda ewangeliczna. Czyli jak się przekonać, że przy naszym ołtarzu stoi kapłan ważnie wyświęcony rękami Apostołów i samego Boga? Wydawało się, że należałoby dla każdego Kościoła, a więc i dla naszego biskupa ordynariusza, sporządzić osobną listę kolejnego następstwa biskupów, tak by ona sięgała samych Apostołów. Otóż św. Ireneusz powiada, że nie trzeba dla każdego Kościoła sporządzać takiej listy. Wystarczy, jeśli taka lista jest strzeżona w Rzymie, a jakiś Kościół utrzymuje kontakt z biskupem Rzymu. Mamy wówczas całkowitą pewność, że w tym Kościele jest człowiek wyświęcony przez Apostołów. Sam biskup Lyonu podaje taką listę dwunastu biskupów Rzymu. Św. Ireneusz był duchowym wnukiem św. Jana i mógł powiedzieć: jeśli chcecie wiedzieć, gdzie jest prawda, to przyjdźcie do mnie, bo ja słuchałem św. Polikarpa, a św. Polikarp był uczniem św. Jana Apostoła. Nie powiedział tego, lecz wskazał Eleutera, dwunastego następcę św. Piotra i św. Pawła, i kontakt z nim uczynił wykładnikiem apostolskiej autentyczności Kościołów lokalnych.

A to jeszcze nie wszystko....

I nie powiedziałbym, że kardynał jest łaskawcą tylko przedstawia prawdę, która jest jedna. Albo albo i nie ma innej możliwości. Inaczej jest tylko zamieszanie, wieczne podziały, coraz to nowe kościoły w stylu "Miecz ducha" bądź "Penteksotalny Kościół gejów i lesbijek". Natomiast samo pojęcie Kościół gr. Ecclesia staje się puste w sobie. Jednocześnie zauważ, że stwierdzenia przywołane w "Dominus Iesus" nie są ekskluzywne czyli wykluczające kogoś z Chrystusa. To nie są konstatacje w stylu: my jesteśmy w Kościele a wy nie i jesteście potępieni. To nie jest kompletnie w tym stylu.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
20-06-2005 08:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sylka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Prawdą to jest Jezus i tylko On.
Jan. 14:6
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.

Odeszliscie od prostoty ewangelii.

Dla mnie takie stwierdzenia Ratzingera absolutnie nie sa przekonujace.
W byla jakieki opracowaniu pisze sie bibiografie i podaje zródła skad sie wzielo swoje wypowiedzi.
A tutaj ani razu nie powolal sie na Biblie, nie przytoczyl.

A caly tlum wierzy potulnie ,ze on ma racje i nie bada czy rzeczywiscie wszystko sie ma tak jak jest napisane w pismach.

A tak a propo koscioła Miecz ducha to nie zrównywalabym go z kosciolem gejow i lesbijek.
Widać twoja nieznajomosc calkowitą tego jakie sa koscioly protestanckie w Polsce.
A jesli czego nie znasz a potepiasz to jest to zwyczajne OSZCZERSTWO.

Pozdrawiam.

http://www.okno1040.org
20-06-2005 10:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
sylka napisał(a):A jesli czego nie znasz a potepiasz to jest to zwyczajne OSZCZERSTWO.

Siostro w Chrystusie spokojnie, nie denerwuj się aż tak. Dlaczego od razu zakładasz złą wolę u mnie. No chyba nie tak :wink: Różnimy się i tyle. Jeśli nie weźmiesz tego pod uwagę to się pokłócimy a po co..... :roll:

Nie będe komentował tego co napisałaś bo jest to trochę nie w porządku do katolików - zrobiłaś z nich ciemniaków. Ale luzz to w emocjach :wink:

To, że wymieniłem dwie wspólnoty nie znaczy, że je zrównałem, chodzi o coś innego. Czy tego nie widzisz, że chrześcijanie są podzieleni. Co rusz powstają nowe "kościoły" a ma być jeden. Czy wspólnota "Miecz Ducha" może pokzać swoje korzenie od apostołów? Może wskazać sukcesję apostolską? Św. Ireneusz przywołany przez mnie jasno to ukazał. Dlaczego o tym mówię?

Jeśli nie będzie jedenego Piotra, nie będzie jedności. Dlaczego? Bo każdy kościół ma swoją teologię odrębną od drugiego? Przecież Chrystus jest Jeden! Jego Kościół jest JEDEN. Nie duchowo ale relanie tu na ziemi! A jak jeden chrześcijanin mówi: Jezus nie jest obecny pod postaciami eucharystycznymi, drugi tylko Biblia wystarczy do wiary nie tam żadne nauczania itd Następny powie coś przeciwnego czy to świadczy o Jedności? Nie ma jednego Piotra dla wszystkich i stąd ten problem. On jest nazywa się Benedykt XVI tylko część chrześcijan tego nie uznaje.

Tylko przyjmij to w imię tolerancji :wink:

Mam nadzieję, że twoja wspólnota z Jezusem jest lepsza od mojej ale nie będe się cieszył, iż nie jesteśmy w Jednym Kościele. Przecież powinniśmy być jednego Ducha. Czyż tego nie mówił św. Paweł?

sylka napisał(a):Dla mnie takie stwierdzenia Ratzingera absolutnie nie sa przekonujace.
W byla jakieki opracowaniu pisze sie bibiografie i podaje zródła skad sie wzielo swoje wypowiedzi.
A tutaj ani razu nie powolal sie na Biblie, nie przytoczyl.

Nie dziwę się.... Wyznajesz sola Scriptura stąd żaden episkopoi nie pasuje do tego tego. Apropos nie znasz dokumentu "Dominus Iesus" tam naprawdę jest dużo Biblii :wink: Jak chcesz to podam ci wszystkie cytaty stamtąd, będzie tego dużo zapewniam. Gdzieś tutaj pokutuje twoja wizja katolików: nie znają Biblii tylko opierają się na Tradycji... To stereotyp. :roll: :wink:

Wiesz jaka jest różnica między innymi pomiędzy katolikami a protestantami? Katolicy są zgodni w tym co wyznają. Jest to spisane chociażby w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Natomiast u protestantów takiego czegoś nie ma: z tych samych fragmentów biblijnych metodysta, luteranin, zielonoświątkowiec, baptysta może wyciągnąć różne wnisoki. To chyba nie jest jedność? Tego nie da się ukryć.

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
20-06-2005 14:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sylka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
No baaaardzo sie roznimy w podejsciu do patrzenia na kosciół.

Ale powiem ci dlaczego kosciół katolicki przez wieki bał sie zeby ludzie nie czytali Biblii - bo obaliliby wiele doktryn KK.

A jesli juz dopuscili Biblie do czytania to opatrzoną taką " cenzurą", takimi objasnieniami, jakby Ducha Swiętego w ogóle nie bylo.

Wiem Gragoriano, ze KK nie zreformuje. Ale mowie tutaj tak jak mysle.

Zobacz co sie stalo w 1517 roku jak Gutenberg wynalazl czcionke i wydrukowal Biblie po niemiecku. Ludzie zaczeli ją czytac i nadeszla reformacja.

Tego kociol w POlsce zawsze sie bał.
Król Kazimierz od razu przystapił do kontrreformacji.

A ja wole jak protestanci czytaja Biblie i kopią w niej niz przyjmowanie odgornie tego jak kto ma myslec.

Ja tam wcale nie ciesze sie ze KK jest jeden- jest jeden bo taka jest polityka religijna tego koscioła.

Dlaczego nie dadzą wiernym Biblii bez komentarzy?
Takiej suchej z samym tekstem ?

Wiesz dlaczego tak ostro pisze, bo w dziecinstwie kiedy szukalam Boga, nie znalazl sie nikt mądry w KK zeby mi pokazac Biblie i zachecic do jej czytania. Nikt nie zwiastowal mi Jezusa zmartwychstałego!
Dlatego odeszlam od tego kosciola i wtedy zaczelam gdzie indziej szukac.
I brnełam w coraz większą ciemność.
Katolikow nigdy bym nie posluchala, wiec Bóg poslal do mnie protestantow, ktorzy zwiastowali mi Jezusa i dotarlo to do mnie, i oni pokazali mi na Biblie .

Mysle ze kazdy ma swoja miare poznania, w codziennym zyciu nie atakuje katolikow, tylko tutaj na forum tak mi sie jakos zebralo.
Ale uwazam ze katolicy powinni sie bardziej zwrócic do żródel i nawrócic do zmartwychwstałego Pana Jezusa Chrystusa i wywyzszac TYLKO Jego !

Pozdrawiam .

http://www.okno1040.org
20-06-2005 18:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
sylka napisał(a):Ale uwazam ze katolicy powinni sie bardziej zwrócic do żródel i nawrócic do zmartwychwstałego Pana Jezusa Chrystusa i wywyzszac TYLKO Jego !

Wiesz siostrzyczko, że ja kiedyś ponad dwadzieścia lat temu zacząłem dogłębnie studiować , jakie były początki chrześcijaństwa i posiadam w domu nie małą biblioteczkę na ten temat. Więc muszę Cię tu zmartwić, bo nie masz racji w kwestii żródeł. Podejżewam nawet, że nie wiele wiesz o tamtych czasach. A swoją wiedzę czerpiesz od braci protestantw, którzy nadali Towie swój punkt widzenia..

Ja po wielu latach zgłębiania arkanów wiary pierwszego Koścoła stwierdzić musze , że jestem dokładnie w tym samym, który powstał z zamysłu Jezusa i Apostołowie dale j to dzieło kontynuowali.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
20-06-2005 19:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sylka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Zródło - Biblia i społecznośc z Ojcem , Synem i Duchem Świętym.

http://www.okno1040.org
21-06-2005 01:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
sylka napisał(a):Zobacz co sie stalo w 1517 roku jak Gutenberg wynalazl czcionke i wydrukowal Biblie po niemiecku. Ludzie zaczeli ją czytac i nadeszla reformacja.

Hmmmm :roll: M. Luter dokonał przekałdu w 1522 roku i co. Wiele słów pojawiło się w nim, których nie ma w orginalnych manuskryptach. Przykład: Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie przez wiarę, niezależnie od pełnienia nakazów Prawa. /Rz 3, 28/ W przywołanym fragmencie Luter sobie dodał w myśl zasady sola fide słowo tylko - człowiek osiąga usprawiedliwienie [tylko] przez wiarę. Stąd list Jakuba można by uznać za jakąś pomyłkę. Wiesz zależy co się czyta. Nie wzystko jest takie kolorowe jak się wydaje. Reformacja w pewnych kwestiach miała racę i nie ma co ukrywać ludzie Kościoła się do niej przyczynili. Ale co zrobiła Reformacja? Rozwaliła Kościół. M. Luter chciał reformy Kościoła tylko przyjął nie taką taktykę. To jakby w małżeństwie było źle i małżonkowie by se powiedzieli: "zmieniamy się". A zmiana ta miałby polegać na rozwodzie. Nijak ma się to do 19 rozdziału ewangelii Mateusza. Tak samo jest w przypadku Kościoła.

sylka napisał(a):A jesli juz dopuscili Biblie do czytania to opatrzoną taką " cenzurą", takimi objasnieniami, jakby Ducha Swiętego w ogóle nie bylo.

Stereotypy. Nie znasz duchowości katolickiej a oceniasz przez pryzmat negacji. Nie ładnie.

sylka napisał(a):Wiem Gragoriano, ze KK nie zreformuje. Ale mowie tutaj tak jak mysle.

Tak nie możesz mówić z zasady. Mówić komuś, iż się nie zmieni to jakby brak nadzei. Kościół musi się reformować zawsze tylko twoje propozycje miałby zapewne podkopać jego fundamenty. Nie o to chodzi.

sylka napisał(a):Ja tam wcale nie ciesze sie ze KK jest jeden- jest jeden bo taka jest polityka religijna tego koscioła.

A może tego chciał Jezus? Pomyślałaś kiedyś o tym? W końcu to On powiedział: "Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował, jak Mnie umiłowałeś" (J 17, 23). W JEDNO. A czym jest protestantyzm jeśli chodzi o jedność. Jeeden uznaje Eucharystię, drugi nie; jeden mówi, że Bóg jest jeden i nie ma Trójcy Świętej /wspólnota One ness pentekostal/; jeden mówi o predestynacji absolutnej jak Kalwin. Znów obecnie tworzy się tzw. wyznania ponadenominacyjne jakby wspólnota Kościoła nie była potrzebna. Nie podważam szczerości wiary protestantów. Tylko... Gołym okiem widać, że brak temu JEDNOŚCI. Mnożą się nowe wspólnoty a każda ma innego przywódce i inną naukę. To nie jest jedność.

sylka napisał(a):Dlaczego nie dadzą wiernym Biblii bez komentarzy?
Takiej suchej z samym tekstem ?

Hmmm... to nie prawda :!: Jakie komentarze? A ty ich nie masz? Jak ktoś czyta Pismo w domu to bez komentarzy /tylko nie wiem co masz na myśli/. Wykładnie ma na Eucharystii, spotkaniach np. Odnowy itd. Ty nie masz wykładni, nikt u was nie naucza? Nie ma nauczycieli jak rozumieć Biblię? Jest tyle trudnych fragmentów, że zasze to jest potrzebne. A komentarze czytają pasjonaci.

sylka napisał(a):Zródło - Biblia i społecznośc z Ojcem , Synem i Duchem Świętym.

Tak ale to nie wszystko. Teraz pytanie do Ciebie? Skąd się wziął Nowy Testament? Kto go uznał? Myślałaś nad tym. Przecież nie spadł z nieba....

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
21-06-2005 08:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
sylka napisał(a):Zródło - Biblia i społecznośc z Ojcem , Synem i Duchem Świętym.

Kanon Bibli nie spadł nam z Kosmosu, lecz powstał w jakiejś społeczności Kościoła Powszechnego. A tak się składa, iż ci co tworzyli kanon NT inspirowani Duchem św. mają swe miejsce w Kościele Katolickim, zaś protestanci wiele z tego zakwestionowali, co powyżej zacytował Grzegoriano.

Więc jak się to ma do tego iż uznajecie kanon katolicki, a i tak jest to dziwne, skoro przez wieki byliśmy dla Luteran sektą szatana, z papieżem na czele.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
21-06-2005 13:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sylka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 43
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Nie znam sie na kosciele Katolickim, pisze tylko to co widze i obserwuje.
Wiele rzeczy kłoci się z Biblią i tyle.
Nowy testament pisali apostołowie, a ja sie cieszę ze moge to czytac dzisiaj po 200 prawie lat.

Jan na koncu swojej ewangelii napisal :
Jan. 21:25
Wiele też innych rzeczy dokonał Jezus, które, gdyby miały być spisane jedna po drugiej, mniemam, że i cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by należało napisać.

Ale ja sie ciesze ze mamy to co mamy , widocznie do poznania Pana Jezusa moze to nam wystarczyc.
Jezus żyje i przede wszystkim mamy miec spolecznosc z Nim.

Mozecie sie przechwalac tym ze K.Katolicki to jest ten pierwszy, ale Bóg i tak wie kto do niego nalezy.

2 Tym. 2:19
Wszakże fundament Boży stoi niewzruszony, a ma tę pieczęć na sobie: Zna Pan tych, którzy są jego, i: Niech odstąpi od niesprawiedliwości każdy, kto wzywa imienia Pańskiego.

Tak więc Bóg zna serca i tak wie kto do Niego nalezy.

Więc nie ma sie co przechwalać Duży uśmiech

Pozdrawiam

[ Dodano: Sro 22 Cze, 2005 ]
Po 2000 lat, hmm szkoda ze u was na forum nie mozna edytowac swoich tekstów.....

http://www.okno1040.org
22-06-2005 23:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
sylka napisał(a):hmm szkoda ze u was na forum nie mozna edytowac swoich tekstów
No to mała poprawka, jest taka możliwośc 30 minut od napisnia posta.
23-06-2005 06:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #30
 
sylka napisał(a):Tak więc Bóg zna serca i tak wie kto do Niego nalezy.

Tak. Katolicy do Niego należą, protestanci, prawosławni. Nie wyłączam też i innych tak szybko ale to inna kwestia. Napewno odrzucam takie nieuprawnione stwierdzenia w stylu: głosicie inną ewangelię. Coś ala list do Galatów. Większość tych oskarżeń jest kierowanych co prawda w stronę Kościoła Katolickiego ale to problem tych co tak mówią. Myślą, że mają takie samo natchnienie jak św. Paweł....

Nie chodzi o przechwalanie się tylko o Kościół Chrystusowy, który jest jeden. Jak widzisz chciałem ci pokazać, iż nie jest dobrze, że nie jesteśmy w jednym Kościele. Dodatkowo protestantyzm dzieli się na setki odłamów a co to ma wspólnego z jednością to nie wiem /ten proces cały czas trwa, nawet na moich oczach/.....

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
23-06-2005 07:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów