Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polski Kościół „przyczyną homofobii”
Autor Wiadomość
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #8
RE: Polski Kościół „przyczyną homofobii”
(09-09-2011 22:19 )spioh napisał(a):  jeśli uważasz, że wojtek nie zna znaczenia słowa homofobia to jak go możesz pytać czy jest homofobem?
Śpiochu - pobudka!
jeśli pytam go czy "znasz znaczenie słowa homofobia?" - to wcale nie uważam, że nie zna! gdybym tak uważał to bym nie pytał - to takie logiczne i oczywiste by się zdawało...

Cytat:poza tym, nie bądź jak dziwolągi z parad, szafujące słowem homofobia w sposób bezrozumny i niezgodny z jego znaczeniem
to do mnie?!? - a na podstawie jakiej mojej wypowiedzi (zacytuj) to piszesz ... albo wycofaj to

Cytat:kościół generuje homofobię są durne i podważają kompetencje tego kto je wysnuwa.
Nie zgodzę się. Oficjalne stanowisko/głos KRK jest mądre, wyważone, biblijne i w pełni się z nim zgadzam - dzięki Wojtku za podanie go: "ustami krd. Franciszka Macharskiego ".
Ale tam jest mowa o :
-poważny nieład moralny
-nieuporządkowane
-trudnym doświadczeniem
Ale wyraźnie tam pada:
"Powinno się je traktować z należnym szacunkiem i unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji (por. Katechizm Kościoła Katolickiego, n.2357-9). Czym innym jest jednak tak rozumiana tolerancja"
Czy ludzie kościoła z takim szacunkiem i tolerancją podchodzą do gejów i lesbijek?
Z moich obserwacji - nie za często!
w tym króciutkim wątku znajduje sprzeczne z tymi zaleceniami wypowiedzi członków KRK:
Cytat:dziwolągi z parad
porównanie homoseksualizmu do zoofilii (gejów do zwierząt ) O matko
-
Cytat:będą walczyć o legalizację zoofilii, bo czemuż by nie?
Cytat:regulującą pełnoletniość i małoletniość zwierząt, bo pan B. mówił o związkach między dorosłymi
a u mojego proboszcza słyszałem "tych zboczków", o zboczeńcach słyszałem od "prominentnego" członka (wspaniałej skądinąd ) wspólnoty Mamre...
każdy z nas mógłby znaleźć w swej pamięci kilka takich zawstydzających krd. Franciszka Macharskiego tekstów - sprzecznych z nauczaniem Kościoła
I o tym pewnie pisali amerykanie - a nie o oficjalnym nauczaniu KRK w Polsce, które homofobiczne nie jest.
Ja staram się podchodzi do gejów z "szacunkiem i tolerancją", ale lekko nie jest Oczko, ale skoro Kościół każe , a Bóg ich takimi stworzył to trzeba się starać
czego i wam życzę

Nie czyńcie tak, jak ci, przeciw którym występujecie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2011 20:12 przez Dezerter.)
10-09-2011 20:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Polski Kościół „przyczyną homofobii” - Dezerter - 10-09-2011 20:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów