Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #31
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Cytat:bo to prosta układanka,
czerpiesz trochę informacji, składasz je i układanka sama się układa,
Tylko skoro to takie proste, to czemu prowadzi do wniosków absolutnie nieprawdziwych?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
09-02-2012 11:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #32
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
co jest nieprawdą ?
09-02-2012 12:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #33
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Twoje wnioski

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
09-02-2012 12:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #34
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
stwierdzasz bo posiadłeś całą wiedzę i depozyt prawdy ?

nie poskładałeś układanki, może nie próbowałeś,
ostatecznie przekonamy się wszyscy bardzo wkrótce, jak spotkamy się z Najwyższym Sędzią Jezusem Chrystusem,
sami przekonamy się jaka jest prawda, a tymczasem :
http://dzieckonmp.wordpress.com/2012/02/...krolestwa/

"Moja Księga Prawdy jest dawana, tak żeby wierzący świadczyli Mojemu ogłoszeniu tajemnic, tak długo ukrytych w archiwach Bożego Królestwa.

Teraz, gdy Prawda jest rozplątywana, ludzkość musi zaakceptować, że to Moje Najświętsze Słowo przedstawione zostanie każdemu do przemyślenia.

Zapewni to słodkie ukojenie dla waszych dusz, ale dla tych, którzy są ode Mnie odsunięci, będzie bardzo trudne do zaakceptowania.

Gorycz Prawdy jest trudna do przełknięcia, ale jeśli zostanie przyjęta, przyniesie ulgę tym, którzy zaakceptują, że to rzeczywiście jestem Ja, wasz drogi Jezus, który przychodzi w tych czasach, aby was objąć...."
09-02-2012 13:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #35
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Noone - przecież ukazałem ci gdzie błądzisz w swym rozumowaniu. Zresztą nie tylko ja.
I właśnie to ty stwierdzasz swoje tezy w sposób aksjomatyczny jakbyś posiadł całą wiedzę i depozyt prawdy, i to wbrew Magisterium, Tradycji i Ewangelii. Ja tylko i wyłącznie opieram się na mądrości Kościoła, ty podpierasz się prywatnymi objawieniami i jak sam napisałeś, wiedzę czerpiesz z jakichś układanek i własnych interpretacji. Również z blogów osób suspendowanych przez Kościół, lub schizmatycznych.
Jeśli mi nie wierzysz, to jako katolik może uwierzysz biskupowi Kościoła katolickiego kard. Dziwiszowi:
Cytat:[i] Kraków, dnia 20 lipca 2011 r.

Ks. dr hab. Piotr Natanek
w Grzechyni

Przekazuję Księdzu do wiadomości, że niniejszym dekretem, zgodnie z kanonem kan. 1371, 2º Kodeksu Prawa Kanonicznego wymierzam Księdzu karę suspensy za ostentacyjnie okazywane nieposłuszeństwo, mimo decyzji i upomnień, jakie były do Księdza kierowane. Oznacza to, że nie może Ksiądz sprawować żadnych czynności kapłańskich jak też i wykonywać władzy rządzenia.

Powyższą karę otrzymuje Ksiądz, ponieważ nie zastosował się do poleceń dyscyplinarnych zawartych w dekretach z dnia 28 stycznia 2010 r. (nr 213/2010 oraz 214/2010), zignorował upomnienia kanoniczne z dnia 25 maja 2007 r. (nr 1519/2007), z dnia 23 lutego 2009 r. (nr 392/2009) oraz z dnia 9 kwietnia 2010 r. (nr 867/2010), nie zareagował na wielokrotne wezwania do rozmowy z przełożonymi, kontynuuje szkodliwe wystąpienia, które zostały Księdzu zakazane, szerzy nieaprobowane przez Kościół poglądy, publicznie podważa autorytet pasterzy Kościoła, mimo zakazu w dalszym ciągu prowadzi działalność duszpasterską w Grzechyni, bezprawnie próbuje organizować nowe struktury kościelne, a ostatnio dopuścił się nieważnego asystowania przy zawarciu małżeństwa mimo braku stosownych uprawnień. Niech Ksiądz ma też na uwadze szkody, jakie swoim działaniem wyrządza gromadzonym wokół siebie wiernym i całej wspólnocie Kościoła.

Kara suspensy ma charakter poprawczy. Jeśli Ksiądz podporządkuje się decyzjom przełożonych kościelnych, podejmie drogę pokuty i naprawy wyrządzonego zła, może prosić o zwolnienie z kary.

Polecam Księdza Miłosierdziu Bożemu

Stanisław kard. Dziwisz
Arcybiskup Metropolita Krakowski

ks. Piotr Majer
Kanclerz Kurii[/i
]

http://gosc.pl/doc/907768.Ks-Natanek-suspendowany/2

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2012 14:25 przez Sant.)
09-02-2012 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #36
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Nic dodać nic ująć sant. Przedstawiłeś to jasno i konkretnie. Może my jako świeccy nie składamy ślubów posłuszeństwa, ale jako owce powinniśmy być posłuszni naszym pasterzom, inaczej grozi nam niebezpieczeństwo ze strony wilków lub innych niebezpiecznych zwierząt. Gdy pasterz jest atakowany to cierpią tez owce. To chyba jasne i oczywiste.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-02-2012 14:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #37
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
nie braliście nigdy Panowie pod uwagę, że te wilki mogą chodzić ubrani w purpury kardynalskie ?
i nie przyszło do głowy że przede wszystkim obowiązuje nas posłuszeństwo wobec Boga, Magisterium Kościoła, Papieża i DOPIERO wobec władz biskupich ?

"Noone - przecież ukazałem ci gdzie błądzisz w swym rozumowaniu. Zresztą nie tylko ja."
to jest Twoja wersja zdarzeń, Twoje stanowisko którego nie podzielam, to że nie tylko Ty a jeszcze 5ciu innych nie świadczy o słuszności stanowiska,
może być 1 owca w stadzie 100 owiec która zna prawdę, a 99 nie zna tej prawdy - prawda ?
(nie twierdzę że ja jestem 1 na 100 który zna prawdę, ale jestem przekonany że jestem na właściwej ścieżce do poznania tej prawdy)

"i to wbrew Magisterium, Tradycji i Ewangelii."
tu piszesz nieprawdę

"Również z blogów osób suspendowanych przez Kościół, lub schizmatycznych"
tu również piszesz nieprawdę

"Jeśli mi nie wierzysz, to jako katolik może uwierzysz biskupowi Kościoła katolickiego kard. Dziwiszowi:"
jako Katolik - nie mogę uznawać ważności dekretów i autorytetu kapłana który przez swoje postępowanie stawia się automatycznie poza Kościołem Katolickim
09-02-2012 16:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #38
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
(09-02-2012 16:01 )noone napisał(a):  nie braliście nigdy Panowie pod uwagę, że te wilki mogą chodzić ubrani w purpury kardynalskie ?
Jakoś nie. Ciekawe skąd ty masz takie wiadomości. Załóżmy, że to prawda. W takim razie uważasz, że pozostała część Kolegium Kardynalskiego na czele z papieżem jest głupsza niż ty? Albo że posiadasz lepsze niż oni informacje?
Cytat:i nie przyszło do głowy że przede wszystkim obowiązuje nas posłuszeństwo wobec Boga, Magisterium Kościoła, Papieża i DOPIERO wobec władz biskupich ?
Sęk w tym, że ty podważasz zarówno Magisterium Kościoła, Papieża jak i Boga objawionego w Biblii.
Cytat:"Noone - przecież ukazałem ci gdzie błądzisz w swym rozumowaniu. Zresztą nie tylko ja."
to jest Twoja wersja zdarzeń, Twoje stanowisko którego nie podzielam, to że nie tylko Ty a jeszcze 5ciu innych nie świadczy o słuszności stanowiska,
Tym bardziej twoja wersja zdarzeń jest tylko twoją. To że ty tak uważasz, nie znaczy, że twoje stanowisko jest słuszne. Nieśmiało tylko nadmienie że za naszym stoi autorytet Kościoła, a za twoim, prywatne objawienia i twoja dedukcja.

Cytat:może być 1 owca w stadzie 100 owiec która zna prawdę, a 99 nie zna tej prawdy - prawda ?
(nie twierdzę że ja jestem 1 na 100 który zna prawdę, ale jestem przekonany że jestem na właściwej ścieżce do poznania tej prawdy)
Czyli jednak twierdzisz, że to ty jesteś jedyny, który zna prawdę.
Czy wiesz jak taka postawa się nazywa? - sekciarstwo, by już nie nazywać tego wręcz herezją.
Cytat:"i to wbrew Magisterium, Tradycji i Ewangelii."
tu piszesz nieprawdę
- jesli tak uważasz, to wykaż to, czemu mam ci wierzyć na słowo? Najłatwiej nazwać kogoś kłamcą i to bez pokrycia.

Cytat:"Również z blogów osób suspendowanych przez Kościół, lub schizmatycznych"
tu również piszesz nieprawdę
Primo - patrz ciutkę wyżej,
secundo- ja moje zdanie opieram o twoje słowa, wszak powoływałeś się na owe osoby, i przytaczałeś do nich linki na potwierdzenie swoich słów.

Cytat:"Jeśli mi nie wierzysz, to jako katolik może uwierzysz biskupowi Kościoła katolickiego kard. Dziwiszowi:"
jako Katolik - nie mogę uznawać ważności dekretów i autorytetu kapłana który przez swoje postępowanie stawia się automatycznie poza Kościołem Katolickim
Nie wiedziałem, że masz jakieś plenipotencje ku temu, by osądzać biskupów i ważność lub nie ich dekretów.
To już jest jawna schizma. Sam stawiasz siebie poza Kościołem. Wten sposób własnie powstała schizma lefebrystów.
Chyba, że wylegitymujesz się odpowiednim dokumentem nadanym ci przez Stolicę Apostolską. Ale jesli nawet dysponujesz takowym, to czemu nie zrobiłeś z niego uzytku, przestawiając odpowiedzniej dykasterii watykańskiej swój osąd i dowód?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
09-02-2012 16:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #39
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
uprzedzając "biczowanie" piszę :
chyba zgadzamy się tu wszyscy jako Katolicy że orzeczenie soborów są wiążące na zawsze bo prawda i Tradycja jest tylko jedna i nie może się zmienić ze względu na czasy, czasy się zmieniają, prawda i ustalenia soborów trwają i trzymają depozyt Prawdy w Jedynym Prawdziwym Kościele Rzymskokatolickim z głową Kościoła i namiestnikiem Chrystusa na ziemi czyli Papieżem

Sobór Nicejski II - 787r. :
"VII. Należy uzupełnić konsekrację kościołów, w których nie umieszczono relikwii świętych
Mówi Paweł, boży Apostoł: „Grzechy niektórych ludzi są wiadome wszystkim, za niektórymi zaś idą w ślad”. Wcześniejsze błędy pociągają za sobą następne - tak i bezbożna herezja oszczerców chrześcijan pociąga za sobą inne bezbożności. Przeto nie tylko pozdejmowano ze ścian kościołów czcigodne obrazy, lecz zaprzestano też i innych praktyk, które trzeba przywrócić i zatrzymać, zgodnie z tym co nakazuje prawo pisane i niepisane. Polecamy więc, by we wszystkich świątyniach konsekrowanych bez świętych relikwii męczenników, umieszczono je teraz z przepisanymi modlitwami. Gdyby w przyszłości biskup konsekrował kościół bez relikwii, należy go złożyć z urzędu jako winnego naruszenia tradycji kościelnej."

dodam że kard.Stanisław (i nie tylko On) niestety nie stosuje się do Świętej Tradycji i tu podpada..
stwierdzam to oczywiście z żalem i przykrością, modlę się za wszystkich kapłanów i biskupów polskich, żeby Jezus wlał w nich więcej wiary i otworzył oczy śpiącym kapłanom..

można tu również wspomnieć o powiązaniach kard.Stanisława ze skrajnie antykatolicką organizacją masońską ADL czyli żydowską lożą bnaibirth, której głównym celem jest niszczenie chrześcijaństwa, zamiast odrzucić współpracę z tymi jawnymi wilkami, są niestety duchowni którzy z nimi współpracują, "biesiadują", odbierają nagrody (również pienieżne),
to wszystko zmusza Katolika do myślenia i do odwołania się do posłuszeństwu Bogu, Papieżowi i 2-tysiącletniej nauki Kościoła, ponad posłuszeństwo biskupom którzy tracą ważność swojego urzędu z własnego wyboru
"pozostała część Kolegium Kardynalskiego na czele z papieżem jest głupsza niż ty?"
wielu duchownych niestety gra w drużynie wroga,
co do Papieża nie mam wątpliwości że jest prawowitym Wikariuszem
"Sęk w tym, że ty podważasz zarówno Magisterium Kościoła, Papieża jak i Boga objawionego w Biblii. "
zupełna nieprawda
"- jesli tak uważasz, to wykaż to, czemu mam ci wierzyć na słowo? Najłatwiej nazwać kogoś kłamcą i to bez pokrycia."
to zarzuć mi kłamstwo lub herezję
"wszak powoływałeś się na owe osoby, i przytaczałeś do nich linki na potwierdzenie swoich słów."
kolejna manipulacja i nieprawda,
napisałem parokrotnie i wyraźnie że żertwa to nie jest wymysł ks Natanka,
informacja o żertwie wisi na stronce http://www.piotrnatanek.pl która również NIE JEST stroną ks.Piotra, a ostatecznie nie ma znaczenia gdzie to wisi, może być podwieszone na stronie http://www.xxx.pl i tez nie ma to znaczenia, znaczenie ma treść listu o żertwie
"Wten sposób własnie powstała schizma lefebrystów"
bractwo PiusaX nie jest schizmą

"Chyba, że wylegitymujesz się odpowiednim dokumentem nadanym ci przez Stolicę Apostolską. Ale jesli nawet dysponujesz takowym, to czemu nie zrobiłeś z niego uzytku, przestawiając odpowiedzniej dykasterii watykańskiej swój osąd i dowód? "
proszę bardzo (cyt.powyżej)
proszę jeszcze poczytać choćby to
http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_53.html

i encyklikę Leon XIII Humanum henus
http://www.nonpossumus.pl/encykliki/Leon...nus/hg.php
a proszę jeszcze posłuchać audycji Radio Polonia
http://www.youtube.com/watch?v=xO9uWflS49Y
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2012 17:32 przez noone.)
09-02-2012 16:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #40
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Cytat:Sobór Nicejski II - 787r. :
"VII. Należy uzupełnić konsekrację kościołów, w których nie umieszczono relikwii świętych...
... Gdyby w przyszłości biskup konsekrował kościół bez relikwii, należy go złożyć z urzędu jako winnego naruszenia tradycji kościelnej."

Noone- czemu Ojciec Święty jeszcze nie odwołał tak zbrodniczego biskupa, który konsekrował kościół bez relikwii?- a propos- który to kościół?
Cytat:bractwo PiusaX nie jest schizmą
Nie? - Czy ci to powiedzieli lefebryści?
Cytat:dodam że kard.Stanisław (i nie tylko On) niestety nie stosuje się do Świętej Tradycji i tu podpada
- Komu on podpadł? I kto ci o tym powiedział?
Cytat:można tu również wspomnieć o powiązaniach kard.Stanisława ze skrajnie antykatolicką organizacją masońską ADL czyli żydowską lożą bnaibirth, której głównym celem jest niszczenie chrześcijaństwa, zamiast odrzucić współpracę z tymi jawnymi wilkami, są niestety duchowni którzy z nimi współpracują, "biesiadują", odbierają nagrody (również pienieżne),
A tę informację z jakich źródeł czerpiesz?
Cytat:"Chyba, że wylegitymujesz się odpowiednim dokumentem nadanym ci przez Stolicę Apostolską. Ale jesli nawet dysponujesz takowym, to czemu nie zrobiłeś z niego uzytku, przestawiając odpowiedzniej dykasterii watykańskiej swój osąd i dowód? "
proszę bardzo (cyt.powyżej) proszę jeszcze poczytać choćby to
http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_53.html
Poczytałem, nigdzie nie znalazłem dokumentu stwierdzającego, że noone jest sędzią biskupów.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
09-02-2012 18:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #41
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
(09-02-2012 16:01 )noone napisał(a):  nie braliście nigdy Panowie pod uwagę, że te wilki mogą chodzić ubrani w purpury kardynalskie ?
i nie przyszło do głowy że przede wszystkim obowiązuje nas posłuszeństwo wobec Boga, Magisterium Kościoła, Papieża i DOPIERO wobec władz biskupich ?

KK od wieków stoi na posłuszeństwie. To jeden z filarów istnienia Kościoła. Bo Jezus tak chciał. A podważanie tego, dlatego że pewien ksiądz pobłądził i trwa w grzechach powodując grzechy innych, nie chce się nawrócić jest po prostu błędne.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
09-02-2012 18:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #42
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
" czemu Ojciec Święty jeszcze nie odwołał tak zbrodniczego biskupa, który konsekrował kościół bez relikwii?- a propos- który to kościół?"
bo może daje mu szansę na nawrócenie ? i modli sie za nich ?
kosciołów takich jest już wiele, ostatnim hitem była konsekracja kard.Stanisława jak dziewczynki przed Tabernakulum tańczyły "taniec brzucha" i nikt nie reagował na tą zniewagę w Domu Bożym, wszyscy się uśmiechali ładnie.. (jest na jutubie ten filmek)

"Nie? - Czy ci to powiedzieli lefebryści?"
Papież Benedykt który zdjął ekskomunikę

"- Komu on podpadł? I kto ci o tym powiedział? "
podpada czyli podchodzi czy kwalifikuje sie (dobierz dowolny zwrot) pod złamanie tego prawa Kościoła który cytowałem

"A tę informację z jakich źródeł czerpiesz?"
niezależnych, czyli nie z tv, radia czy wyborczej, czy też onetu, czyli pozamasońskich
np http://www.bibula.com/?p=22085

a tu też przy okazji niezły kwiatek http://www.bibula.com/?p=43724

"KK od wieków stoi na posłuszeństwie. To jeden z filarów istnienia Kościoła. Bo Jezus tak chciał."
i dokładnie się z Toba zgadzam !
ale kolejność posłuszeństwa jest taka jak napisałem czyli:
1. Bóg, 2. Magisterium-Nauka Kościoła, 3. Papież, 4. biskup
a jeśli biskup nie stoi w posłuszeństwie do powyższych, to trudno być mu posłusznym równocześnie z posłuszeństwem powyższym w hierarchii
09-02-2012 21:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #43
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Cytat:ostatnim hitem była konsekracja kard.Stanisława
Myślisz o sakrze biskupiej?
Cytat:dziewczynki przed Tabernakulum tańczyły "taniec brzucha"
Nie wydumałeś sobie czegoś przypadkiem?
Cytat:Papież Benedykt który zdjął ekskomunikę
Bo chciał im dać szansę powrotu do Kościoła, ale cóż nie chcą skorzystać i jeszcze warunki stawiają. Skoro jej nie przyjęli, sami się ekskomunikują.
Ale zobacz swoją przewrotność: z jednej strony biskup, będący w jednosci z Kościołem i papieżem- a ty go wyzywasz od najgorszych, z drugiej ewidentni schizmatycy szkalujący w swojej pysze Kościół Chrystusowy i tu jest O. K.
Cytat:podpada czyli podchodzi czy kwalifikuje się (dobierz dowolny zwrot) pod złamanie tego prawa Kościoła który cytowałem
Takiś znawca prawa? Uczyłeś prałata Ariettę?
Cytat:1. Bóg, 2. Magisterium-Nauka Kościoła, 3. Papież, 4. biskup
I oczywiście ty dysponujesz bezpośrednim telefonem do Pana Boga, który ci się zwierza co należy przyjąć z Magisterium, a co jest bledne i który biskup jest szakalem, a który godny - Tak. Rozumiem, oczywiście - jedynym nie wilkiem jest bp.Fellay? Tylko ciekawe czemu jest suspensowany? I czy w ogóle przysługuje mu ten tytuł, jako przyjęty niegodnie, czyli wbrew woli Watykanu (samego papieża).
Cytat:niezależnych, czyli nie z tv, radia czy wyborczej, czy też onetu, czyli pozamasońskich
np http://www.bibula.com/?p=22085
Rozumiem że drugim niemasonem jest Karol Stehlin FSSPX . Gratuluję "niezależnego źródła. Owszem niezależne jest, ale od Kościoła Katolickiego.
Cytat:a jeśli biskup nie stoi w posłuszeństwie do powyższych, to trudno być mu posłusznym równocześnie z posłuszeństwem powyższym w hierarchii
A ty oczywiście będziesz o tym decydował.
Cytat:bo może daje mu szansę na nawrócenie ? i modli sie za nich ?
Tiaa - i dopuszcza do tak "niesłychanego zgorszenia."
Noone- proszę, wyluzuj, bo z każdym postem pogrążasz się coraz bardziej.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
09-02-2012 22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #44
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
(09-02-2012 21:38 )noone napisał(a):  "KK od wieków stoi na posłuszeństwie. To jeden z filarów istnienia Kościoła. Bo Jezus tak chciał."
i dokładnie się z Toba zgadzam !
ale kolejność posłuszeństwa jest taka jak napisałem czyli:
1. Bóg, 2. Magisterium-Nauka Kościoła, 3. Papież, 4. biskup
a jeśli biskup nie stoi w posłuszeństwie do powyższych, to trudno być mu posłusznym równocześnie z posłuszeństwem powyższym w hierarchii
Ty się wypowiadasz o posłuszeństwie w Kościele? Czytałeś co napisali księża biskupi? Widziałeś tam słowo rozłam? Wiesz w ogóle w jakim miejscu się stawiasz na chwilę obecną? Bo chyba nie dostrzegasz powagi sytuacji. Nie porównuj tego z Lefebrystami bo tutaj jest problem grzechu Synagogi a nie fałszywych objawień, złego zrozumienia dokumentów Kościelnych, nauczania papieży... Z Lefebrystami jest dialog, oni są w licznych błędach ale nie tego kalibru co ksiądz Natanek.

A jeśli mam się odnieść- nie ma sprzeczności pomiędzy Bogiem, i nauczaniem Kościoła... Posłuszeństwo Papieżowi jako wikariuszowi Chrystusa, a przypadku księży biskupów to Jezus potrafi sie nimi niesamowicie posłużyć..

Zacytuje KKK:

Cytat:869 Kościół jest "apostolski": jest zbudowany na trwałych fundamentach "dwunastu Apostołów Baranka" (Ap 21, 14); jest niezniszczalny 352 ; jest nieomylnie zachowywany w prawdzie. Chrystus rządzi Kościołem przez Piotra i innych Apostołów, obecnych w ich następcach, papieżu i Kolegium Biskupów.
To że przez jakieś objawienia, jakieś ludzkie nauczanie twierdzisz że jest inaczej... To po prostu jesteś w błędzie.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2012 23:55 przez Scott.)
09-02-2012 23:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #45
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
ale kolejność posłuszeństwa jest taka jak napisałem czyli:
1. Bóg, 2. Magisterium-Nauka Kościoła, 3. Papież, 4. biskup

jesteś w stanie przyswoić tą informację ?

jakby KEP napisał pismo :
"od dziś, zamiast Mszy, wszyscy odmawiamy różaniec - i to wystarczy za spełnienie obowiązku katolika "
też byłbyś "posłuszny Kościołowi" ?
zamiast ślepego posłuszeństwa biskupom, spróbuj być posłuszny Bogu, Papieżowi, dokumentom soborowym, encyklikom papieskim,
nagle okaże się że "komunikaty kurii" stoją w sprzeczności z powyższymi,
i stoisz przed wyborem, iść za Papieżem czy za schizmą ?
wybór należy do Ciebie, każdy ma swój rozum i wolną wolę i sam dokonuje wyboru (lub z pomocą Ducha sw)
oddaj się z żertwę Jezusowi, On Cie poprowadzi najwłaściwszą ścieżką i z tej ścieżki nie wypuści..

przy okazji nowe orędzie :
http://dzieckonmp.wordpress.com/2012/02/...na-ziemie/

co do posta Santa:
dorośnij chopie trochę..
ciężko rozmawiać z kimś kto szuka poklasku u widowni i stosuje szyderczo-żartobliwe zwroty typu :
"Nie wydumałeś sobie czegoś przypadkiem?"
"Takiś znawca prawa? Uczyłeś prałata Ariettę?"
"A ty oczywiście będziesz o tym decydował." itp itd

ja podałem konkretne informacje, może ciężko to przyswoić, rozumiem, ale zachować kulturalny poziom rozmowy byłoby "doroślej"
(tym bardziej żeś moderator)
(a moderatorów i adminów tu więcej niż szeregowych userów)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2012 10:28 przez noone.)
10-02-2012 10:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów