Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #46
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Cytat:co do posta Santa:
dorośnij chopie trochę..

A może by tak odwrotnie? Może byś wyszedł z piaskownicy?
Cytat:ciężko rozmawiać z kimś kto szuka poklasku u widowni
Akurat trafiłeś kulą w płot. jestem ostatnim szukającym jakiegoś poklasku - zwłaszcza na anonimowym forum. W dodatku moja obcesować i bezpośredniość niekoniecznie podoba się moderacji. Gdybym szukał poklasku, wchodziłbym w afekty, by się wszystkim przypodobać.
Cytat: i stosuje szyderczo-żartobliwe zwroty typu :
"Nie wydumałeś sobie czegoś przypadkiem?"
A jak tu normalnie dyskutować z zarzutami o tańcach brzucha podczas uroczystości kościelnych- Jak chcesz mogę nieżartobliwie - prosto z mostu: albo walisz głupa, albo bezkrytycznie przyjmujesz różne idiotyzmy, które ktoś ci sugeruje - żeby już nie mówić dosadniej, bo obowiązuje netykieta. Taka forma bardziej ci odpowiada?
Cytat: "Takiś znawca prawa? Uczyłeś prałata Ariettę?" -

Zastanów się, jak może laik wg swojego widzimisię interpretować prawo kanoniczne wbrew najwybitniejszym autorytetom prawa kościelnego.
Podejrzewam, że mam sporo lat więcej niz ty, dużo więcej doświadczenia wiary i wiedzy religijnej, również doświadczenia życiowego, (przepraszam wszystkich za tę odnośnik do siebie- raczej z zasady tego nie robię, stan wyższej konieczności poniekąd zmusza mnie do tego - naprawdę zdaję sobie sprawę z mojej małości i braku wiary) a nie potrafiłbym tak w sposób absolutystyczny mieszać z błotem różne autorytety i wynosić się ponad nich. Usiłować być mądrzejszym niz oni. Być sędzią tych co są duużo przede mną w doświadczeniach życia i wiary. Trochę pokory wobec przedstawicieli Kościoła. I dystansu wobec swojego rozumu - sam pisałeś że swoje teorie wydedukowałeś czytając różne portale i o objawieniach i z tej układanki ci wychodzi to co piszesz. Czyli że absolutyzujesz swój rozum.
Cytat:"A ty oczywiście będziesz o tym decydował." itp itd
Noone- przecież z twoich postów cały czas przebija decydowanie o tym co dobre a tym co złe. Proponuję lekturę 1-go rozdziału Księgi Rodzaju. Tam jest opisana postawa i konsekwencje ludzi przypisujących sobie prerogatywy których nie mają. Chcących być sędzią Boga, być jak Bóg.
Skoro Pan Bóg postawił cię w konkretnym miejscu, to siedż tam a nie decyduj o sprawach, które cię przewyższają.

Cytat:ja podałem konkretne informacje, może ciężko to przyswoić,
Nie podałeś ani jednej konkretnej informacji, i przestań zarzucać to forum jakimiś objawieniami nieuznanymi przez Kościół. Objawienia w dodatku są do prywatnego wierzenia, ty zrobiłeś z nich Credo. I to są twoje rzeczowe argumenty i informacje.

Cytat:rozumiem, ale zachować kulturalny poziom rozmowy byłoby "doroślej"

To w końcu wydoroślej, bo jak na razie twój infantylizm, nie pozwala na przeprowadzenie konkretnej rozmowy.
Cytat: (tym bardziej żeś moderator)
Nie kochany- ja tu polemizuje z tobą jako zwykły user. Ani razu nie wykorzystałem funkcji. Nie skasowałem żadnego twojego słowa, nie zablokowałem niczego. Wiesz o tej funkcji tylko i wyłacznie z info pod awatarem (którego zreszta nie maSzczęśliwy) Uważam, że zaczynasz stosować chwyty poniżej pasa.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
10-02-2012 11:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?) - Sant - 10-02-2012 11:28
RE: OWDŚ- przyneta złego? - Sant - 07-02-2012, 13:18
RE: OWDŚ- przyneta złego? - spioh - 07-02-2012, 20:17
RE: OWDŚ- przyneta złego? - noone - 07-02-2012, 21:51
RE: OWDŚ- przyneta złego? - Sant - 07-02-2012, 22:30
RE: OWDŚ- przyneta złego? - spioh - 07-02-2012, 23:16
RE: OWDŚ- przyneta złego? - noone - 09-02-2012, 11:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
5 gości

Wróć do góryWróć do forów