Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #187
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?)
Dobrze że mamy Twoje wypowiedzi:

Cytat:z kogo przykład brać, z Papieża? czy synodów faryzejskich?


Dalej noone opisał o co mu chodzi:

Cytat:faryzejskie synody biskupie (w Polsce też) mają z tym natomiast spory problem..

http://e-sancti.net/forum/showthread.php...#pid169741
Niestety, ale Karola Wojtyłę kiedy papieżem nie był, nazywałeś faryzeuszem.



Cytat:"zatwierdzonemu przez Jana Pawła II KKK się nie podporządkował-"
piszesz nieprawdę
Nie pamiętasz jak odrzucałeś wiele razy jego 65pkt? Masz widzę słabą pamieć chyba. Warto by spojrzeć na analizę nauczania sekty ks.Natanka którego bronisz i tam znajdziesz dużo sprzecznego z tym pkt nauczania. Przeprowadzono je dla kurii krakowskiej, wklejałem Ci je wiele razy. Ty nawet autorytetem Urbana VIII potrafiłeś się posłużyć żeby uzasadnić możliwość wierzenia w fałszywe[!!!] objawienia. Przypisałeś papieżowi nauczanie niezgodne z...nauczaniem KK. To jest ok?

Cytat:"uznał że woli tkwić w wierze która x. Natanek propaguje"
ks Piotr nic nie propaguje, stoi tylko twardo przy prawdziwym Kościele Katolickim,
takich duszpasterzy należy się trzymać, nie tych nowoczesnych odnowo-oazowych..
No i właśnie noone, kardynałowi Wojtyle Oazowa pieśń towarzyszyła kiedy wyjeżdżał obejmować tytuł biskupa Rzymu. Wiele można by napisać o Karolu Wojtyle i jego życiu we wspólnocie. Ostatnio wyszła ksiązka"Rekolekcje Beskidzkie" polecam.

KKK mówi o obowiązku przyjmowania charyzmatów. Obowiązku.

Jan PawełII:

Cytat:W dniach 11 -76 maja 1987 r. w Rzymie odbyła się szósta Międzynarodowa Konferencja Liderów Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym, zatytułowaną "Dobra Nowina dla ubogich". Ojciec Święty Jan Paweł II przyjął jej uczestników na specjalnej audiencji i wygłosił poniższe przemówienie.

Drodzy Bracia i Siostry!

W pokoju i radości Ducha Świętego witam Was wszystkich przybyłych do Rzymu na Szóstą Międzynarodową Konferencję Liderów Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej. Jestem bardzo szczęśliwy, że spotykam się dzisiaj z Wami i pragnę rozpocząć od zapewnienia Was, że wasza miłość do Chrystusa i otwartość na Ducha Prawdy są najcenniejszym świadectwem misji Kościoła w świecie. W tych dniach rozważacie na modlitwie słowa proroka Izajasza, które Jezus uczynił własnymi na samym początku swej działalności publicznej: Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę (Łk 4,18). Te słowa, czytane przez Jezusa w synagodze w Nazarecie, zrobiły na słuchaczach głębokie wrażenie. Gdy skończył czytać, zwinął zwój i usiadł, a oczy wszystkich w synagodze były w Nim utkwione (Łk 4,20). Także w naszych czasach te poetyckie słowa trafiają mocno do serca. Podnoszą naszą wiarę w Osobę Chrystusa i pogłębiają nasze pragnienie utkwienia naszych oczu w Nim", Odkupicielu Świata, doskonałym wypełnieniu całego proroctwa. Budzą w nas tęsknotę do pełniejszego wejścia w tajemnicę Chrystusa: do lepszego poznania Go i miłowania z większą wiernością.
http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/animat...?task=view

Cytat:Dziękujemy za światło, które daje życie naszym duszom, co znalazło swój wyraz od wielu już lat na polskiej ziemi w ruchu ,,Światło i Życie''. Dziękujemy za ten ruch, za jego twórcę, śp. ks. Franciszka Blachnickiego, za jego animatorów - i za wszystkich, którzy ze środowisk oazowych czerpali i czerpią nadal ,,Światło i Życie''.
http://www.oaza.pl/dokument.php?id=417

Dalej, przy ksiedzu Natanku nie można trwać mając wiedzę, bo te teorie są nie do pogodzenia dla takiego człowieka.

No a przykład wspólnoty o której mówię całkowicie odbiega od Twojej wizji zmieniania Kościoła, bo tu ludzie się modlą, i są posłuszni biskupom, i wiarę mają opierającą się o Biblie i KKK, ani trochę o fałszywe objawienia.


Cytat:"Więc i tak z tego co pisze Kościół dla niego autorytetu nie ma."
piszesz nieprawdę
To dlaczego wymyślasz kłamstwa nt. kard.Dziwisza, manipulujesz nauczaniem KK nt. przebywania z grzesznikami min. na jedzeniu? I mówisz już że Kościół nie ma autorytetu dla Ciebie [choć wypowiedzieli się wszyscy diecezjalni biskupi w sposób identyczny więc również i te Twoje teksty że kuria krakowska,kuria krakowska i tylko tu po prostu leżą.].

Cytat:nie wiem czy to z rozmysłem robisz, ale większość tego co piszesz to bzdury..
albo w takim oszustwie sam nieświadomie trwasz..
Może przez swoją żenującą wiedzę, nie dostrzegasz czym żyje Kościół i w co wierzy. Ale zawsze możesz ją uzupełnić.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-07-2012 00:11 przez Scott.)
27-07-2012 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: autorytet Kościoła: Watykan kontra papież(?) - Scott - 27-07-2012 22:38
RE: OWDŚ- przyneta złego? - Sant - 07-02-2012, 13:18
RE: OWDŚ- przyneta złego? - spioh - 07-02-2012, 20:17
RE: OWDŚ- przyneta złego? - noone - 07-02-2012, 21:51
RE: OWDŚ- przyneta złego? - Sant - 07-02-2012, 22:30
RE: OWDŚ- przyneta złego? - spioh - 07-02-2012, 23:16
RE: OWDŚ- przyneta złego? - noone - 09-02-2012, 11:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
5 gości

Wróć do góryWróć do forów