Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karol - człowiek, który został Papieżem (2005)
Autor Wiadomość
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #46
 
mi sie film podobał, o czym gdzieś już chyba na początku tematu pisałam, fakt nie wszystko co tam pokazano jest prawdą, ale np. te czarne skarpetki Karola na konklawe zamiast czerwonych co było wymagane tak :wink: , zresztą znamy chyba bardzo dużo tego typu anegdot

ktoś sie pytał o to uzdrowienie, myślę, że to zaczerpnięto z innej autentycznej sytuacji, faktycznie Papież prosił ojca Pio o modlitwę za p. Wandę Półtawską i została ona uzdrowiona....

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
21-10-2005 20:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
Ja obejrzałam ten film dopiero wczoraj w nocy po raz pierwszy...
Szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś innego...
Oglądając miałam wrażenie, że to film wojenny, a nie o życiu papieża... wogóle zdziwiło mnie kilka faktów, o których wcześniej nie miałam zielonego pojęcia :roll:
Płakałam przez cały film chyba tylko 3 razy... przy śmierci Józia, ks.Tomasza, później jednego chłopca... no i czwart raz na samym końcu... płakałam jeszcze chyba z 10 min jak już leciały napisy...
Nie moge doczekać się już 2 częsci Oczko

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
31-10-2005 16:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #48
 
Harpoon napisał(a):później jednego chłopca...


jeezu chyba nie chodzi o tego przygłupa co szarżuje na czołgi z flaga podcZas demonstracji krzycząc "niech żyje Polska"
31-10-2005 16:38
Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
właśnie chyba chodzi mi o "tego przygłupa z flagą" :!:
Wogóle przecież to było tylko dziecko...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
31-10-2005 16:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #50
 
W ogóle jak tylko go zobaczyłem to się nie dziwę, że go zabili. Jakbym widział takiego głąba to sam osobiście wysłałbym go do Jezusa razem z jego rozgarniętą matką, która wzięła syna na demonstrację. Ojca zdaje się zabili wcześniej (na szczęście).

Ja rozmmiem, że do filmu potrzeba tanich wzruszń, ale nie przesadzajmy z debiblizmem.
31-10-2005 16:45
Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
Jakim debilizmem... to dziecko pewnie myślało, że coś da wyjście z flagą, może nie spodziewało się, że z tego powodu może zostać zabite...
A matka - faktycznie, nie wiem po co ludzie brali tam ze sobą dzieci :roll:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
31-10-2005 17:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #52
 
Harpoon napisał(a):myślało

bez jaj- jak to cos wojne przeżyło?
31-10-2005 17:18
Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
no comment

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
31-10-2005 17:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #54
 
Semper, chyba zbierasz na kolejne ostrzeżenie :!: :evil:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
31-10-2005 19:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #55
 
Najmocniej przepraszam ale czego mogło się spodziewać dziecko biegnące w stronę strzelających ludzi? Klapsa? Ostrzeżenia? Obniżenia oceny ze sprawowania?

Jeśli już się wyskakuje z patosem to trzeba uważać, żeby nie popaść w żałosną śmieszność . Bo czego się mógł dowiedzieć zaraniczny widz o dzieciakach w Polsce? Że szarżują na strzelające wojsko? Z flagą ?

Nawet teraz zabieranie dzieci na demonstracje wiąże się z wielkim ryzykiem. Teraz kiedy Policja ma bardzo ściśle określone reguły użycia broni. Niegdyś (nie mówie tylko o PRL-u o II RP też)- policjant/milicjant/bezpieczniak mógł pociągnąć serią po tłumie tylko dlatego, że niespodobał mu się wyraz twarzy jednego uczestnika- dostawał wtedy medal,premię, pochwałę a niekiedy awans.

I może powiecie, że normalną reakcją cywila, nieuzbrojonego, zwykłego człowieka (nawet dziecka) jak słyszy strzały i widzi padających ludzi i krew, czy to normalne jest, że chwyta się flagę biegnie do strzelających? Prędzej bym uwierzył, że chłopak zginął stratowany przez biednych robotników , którzy powszechnie zwijali żagle z miejsca demonstracji (swoją drogą ciekawe ilu ludzi zginąło stratowanych).
01-11-2005 03:15
Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #56
 
semper_malus napisał(a):Najmocniej przepraszam ale czego mogło się spodziewać dziecko biegnące w stronę strzelających ludzi? Klapsa? Ostrzeżenia? Obniżenia oceny ze sprawowania?

Mówisz, że to bzdura.... A może pamiętasz zajścia na placu /niestety nie wiem jak to się pisze więc podaję tylko wymowę/ Tie Nan Men??? Już niejednokrotnie oglądałem ta scenę gdy człog przejeźdza jakiegoś człowieka, który w dodatku do tego dąży?!

Można powiedzieć głupota! Jednak tak zazwyczaj mówią ci, którzy siedzą wygodnie w swoich siedzeniach, nikt ich nie prześladuje, nie wtrąca do więzień, nie bije, nie mówi co mają mówić i jak mają myśleć.... Semper ty do nich należysz, więc łatwo ci wydawać sądy. Radzę poczytać relacje więzionych z tego okresu, relacje licznych mordów itd.

semper_malus napisał(a):Najmocniej przepraszam ale czego mogło się spodziewać dziecko biegnące w stronę strzelających ludzi? Klapsa? Ostrzeżenia? Obniżenia oceny ze sprawowania?

Semper ty nie przepraszasz!!! Najpierw używasz słów, których nie chcelibyśmy aby były używane na tym forum i dalej również idziesz w "zaparte". Przecież możesz napisa, żedla Ciebie to nie do przyjęcia itd. Wówczas spokojnie sobie dyskutujemy :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
03-11-2005 09:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #57
 
Jeśli chodzi o plac niebiańskiego spokoju i kolesia z zakupami co stanął przed czołgiem (swoją drogą ten człowiek to mój idol-miał jaja ze stali), to pragnę zwrócić uwagę, że pojawiło się wojsko, ale nikt wtedy jeszcze nie strzelał. Dopiero później zrobiła się chryja. Człowiek ten stanął na drodze czołfgowi,a nie biegł w kierunku ludzi strzelających z karabinów maszynowych.

A to co zafundował nam włoski reżyser w Karolu było - normalnie powiedziałbym, żegłupie- ale to było głupie ponad wszelkie wyobrażenie. Reżyser chyba się zafascynował "Wolnością wiodącą lud na barykady" Delacroix- tylko z żałosnym skutkiem.
03-11-2005 13:59
Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
Widzisz pokazałeś swoją interpretacę obu tych zdarzeń: jedno wiemy rzeczywiste, drugie wymyślone, może prawdziwe tego nie wiem. Choć pierwsze pokazuje, że jest możliwe!!! Nie wiem czy przeciwstawienie się czołgom jest o wiele bardziej rozsądne niż wybiegnięcie z tą flagą na przeciw wojska??? Dla mnie to tożsame. Stąd owa scena z filmu wcale nie musi być kompletną bzdurą, choć nie musisz się z tym zgadzać i taki z tego morał :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
03-11-2005 15:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #59
 
Przepraszam ten koleś spokjojnie podszedł i zatrzymał się, czołg zatrzymał się i nikt nie strzelał. Niebiegł w stronę strzelających żołnierzy! Zastoował rzw. bierny opór. Czy widziałeś tego kolesia biegnącego z flagą w stronę strzelających ludzi?

A ten smark poleciał ja dureń i zginął głupio. I bardzo dobrze mu tak .

[ Dodano: Czw 03 Lis, 2005 16:36 ]
Jesli ta scena jest prawdziwa to pozostaje się tylko cieszyć, że jednego durnia zbrakło w naszej kochanej ojczyźnie. Gdyby zginął stratowany przez spanikowanych (i dobrych w tym wypadku) ludzi- cóż nie jego wina, ale jak ktoś się pcha na linię strzału no to nie ma wybacz. Albo może dzieciak chciał popełnić samobójstwo?
03-11-2005 17:33
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
semper_malus napisał(a):Przepraszam ten koleś spokjojnie podszedł i zatrzymał się, czołg zatrzymał się i nikt nie strzelał. Niebiegł w stronę strzelających żołnierzy! Zastoował rzw. bierny opór. Czy widziałeś tego kolesia biegnącego z flagą w stronę strzelających ludzi?

A ten smark poleciał ja dureń i zginął głupio. I bardzo dobrze mu tak .

[ Dodano: Czw 03 Lis, 2005 16:36 ]
Jesli ta scena jest prawdziwa to pozostaje się tylko cieszyć, że jednego durnia zbrakło w naszej kochanej ojczyźnie. Gdyby zginął stratowany przez spanikowanych (i dobrych w tym wypadku) ludzi- cóż nie jego wina, ale jak ktoś się pcha na linię strzału no to nie ma wybacz. Albo może dzieciak chciał popełnić samobójstwo?

Wiesz semper, może takie zachowanie się jest głupie, ale może jeszcze głupszym zachowaniem jest taka postawa jak twoja. Dlaczego określasz kogoś jako durnia i traktujesz człowieka przedmiotowo. Ciekawe jakby ktos pomyślał tak o twojej śmierci lub śmierci kogoś bliskiego tobie np.twojego brata lub ojca, twierdząc: "Pozostaje się cieszyć,że takiego durnia nie ma już wśród żywych", co byś na takie stwierdzenie mógł powiedzieć, cieszył byś się z tego powodu?

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
03-11-2005 22:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów