Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Amway stosuje psychomanipulacje. Tutaj jest jakieś info: http://apologetyka.com/sekty/amway/sekta
Też będzie pewnie ze 21 stron w Wordzie, 10 czcionką ;P

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-04-2007 22:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Piotr Sakwerda napisał(a):Kupujesz codziennie chleb u tego samego piekarza. Któregoś dnia stwierdza on: "Jesteś moim stałym klientem. Jeżeli będziesz nabywał u mnie za każdym razem (ale przynajmniej przez pięć dni w tygodniu) co najmniej dwa bochenki - udzielę ci na cenie każdej kupionej sztuki jakiegoś rabatu, np. 30%". Propozycja jest kusząca, lecz pojawia się problem, co zrobić z drugim chlebem, którego nie potrzebujesz. Stwierdzasz jednakże, iż będziesz weń zaopatrywał swojego sąsiada i przyjmujesz propozycję piekarza. Odnosisz w ten sposób podwójną korzyść: oszczędzasz na zakupie chleba dla siebie i dodatkowo zarabiasz na sprzedaży chleba sąsiadowi, który płaci za niego tyle, ile zapłaciłby w piekarni. W tym momencie stałeś się sprzedawcą bezpośrednim.
Ale piekarz idzie w swej ofercie dalej i oświadcza, że jeśli namówisz inne osoby by, podobnie jak ty, kupowały u niego co najmniej czterdzieści chlebów miesięcznie - im udzieli takiego samego rabatu, a tobie zapłaci ekstra, za każdy nabyty przez tych ludzi bochenek, jakiś procent jego ceny. Jest to punkt, w którym zaczyna się network marketing. Piekarnia stała się w tym momencie firmą rozprowadzającą swe produkty poprzez sieć, a ty jesteś jej reprezentantem - dystrybutorem. Osoby, którym zasugerowałeś, by podjęły podobną do twojej działalność, stanowią, wraz z ludźmi, których oni namówią, grupę sprzedażową, której łączny obrót będzie miał wpływ na wysokość twojego dodatkowego wynagrodzenia bonusowego.
To jest sedno tego badziewia, jak i każdej innej reakcji łańcuszkowej

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-04-2007 23:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Jak nie zapomnę podpytam jutro mamy (już śpi) co jej tam fundowali w tym Amwayu. Z tego co pamiętam sprzedaż produktów odbywała się chyba albo na podstawie zapraszania gości do domu i demonstrowania im tych badziewi, albo też w formie "domokrążenia".

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-04-2007 23:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #34
 
Genau. Potem jak oni kupią na ileś tam produktów to ty masz zniżki, po jakimś czasie te zniżki wyrównują ci twoje zakupy do zera, za jakiś czas masz okazję zaribiać ;( - niby :/

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-04-2007 23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Annnika napisał(a):Genau. Potem jak oni kupią na ileś tam produktów to ty masz zniżki, po jakimś czasie te zniżki wyrównują ci twoje zakupy do zera, za jakiś czas masz okazję zaribiać ;( - niby :/
Lekko, łatwo i przyjemnie, to nawet załatwić sie człowiek nie może 8)

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-04-2007 23:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
Ks.Marek napisał(a):Lekko, łatwo i przyjemnie, to nawet załatwić sie człowiek nie może 8)
Nom, ja słyszałam już nawet o sekciarskich szkołach jezykowych :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-04-2007 00:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Offca napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Lekko, łatwo i przyjemnie, to nawet załatwić sie człowiek nie może 8)
Nom, ja słyszałam już nawet o sekciarskich szkołach jezykowych :krzywy:
A ja słyszałem i czytałem nawet o sekciarskich szkołach przebaczania.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-04-2007 00:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Offca napisał(a):Jak nie zapomnę podpytam jutro mamy (już śpi) co jej tam fundowali w tym Amwayu. Z tego co pamiętam sprzedaż produktów odbywała się chyba albo na podstawie zapraszania gości do domu i demonstrowania im tych badziewi, albo też w formie "domokrążenia".
Wielka szkoda, że nie został nigdy publicznie wyemitowany film dokumentalny o Amway'u pt "Witajcie w życiu" w rezyserii Henryka Dederki, który demaskował metody stosowane przez tą organizację. Rezyser przegrał w sądzie z firmą (a raczej jej swietnymi i dobrze opłaconymi adwokatami), zgodnie z ciągle obowiązująca zasadą, że "kto ma większe pieniądze ten ma sprawiedliwość"...

Tu co nieco o tym filmie:

http://www.film.org.pl/prace/witajcie_w_zyciu.html

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
05-04-2007 09:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów