10 – lecie Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach

10 – lecie otwarcia obchodzić będzie w tym roku Muzeum Diecezjalne w Siedlcach.

1 czerwca 2000 roku muzeum zostało otwarte i udostępnione dla zwiedzających. W związku z tą rocznicą zostanie wydany nowy folder. Od dwóch miesięcy strona internetowa muzeum posiada nową szatę graficzną. Dzień rocznicy jest także Dniem Dziecka, więc przygotowano dla nich w tym dniu miłe niespodzianki.

Większość grup zwiedzających nasze muzeum to dzieci i młodzież z terenu naszej diecezji. Dlatego też przygotowaliśmy dla nich miłe niespodzianki. Muzeum będzie czynne od godz. 10.00 do 15.00. Zachęcamy państwa aby dokonywać telefonicznych rezerwacji w muzeum. Umówić się na określoną godzinę, podać liczbę zwiedzających osób. W tym dniu grupy będzie oprowadzała pani kustosz. Ja zajmę się osobami indywidualnymi – powiedział ks. Robert Mirończyk, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach.

Muzeum Diecezjalne powołał do istnienia biskup Henryk Przeździecki w 1918 roku. Posiada w swoich zbiorach między innymi obraz „Ekstazę św. Franciszka” autorstwa El Greco.

LB/Siedlce [ja]

Źródło :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *