
| I czyt. : |
Wj 32,7-11.13-14 | |
| II czyt: |
1 Tm 1, 12-17 | |
| Ewangelia: | Łk 15, 1-32 |
Autor: JOX
W Kościele Katolickim przeżywamy dzisiaj 24 niedzielę zwykłą. Rozpoczynają się także kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
Liturgia słowa skupia się na tajemnicy miłości Bożej do człowieka, która umożliwia jego powrót z grzechu do stanu łaski. Jakże boleśnie nasze grzechy przeżywa Miłujący Bóg, który widzi obumieranie prawdziwej miłości w człowieku.
Często stajemy zupełnie bezradni gdy widzimy, że ukochana osoba oddaje się w ręce innej miłości. Pan Bóg jednak podejmuje starania o człowieka przy pomocy swojej łaski i czeka na jego wolną decyzję. Tak zachowuje się ojciec z przypowieści o marnotrawnym synu. Pan Bóg pragnie rozmowy z człowiekiem, i w zasadzie właśnie ona powoduje, że człowiek może wytrwać w dobrym duchu, nie ulec bezsensowi, materializmowi czy bezsensownej gonitwie. Nie każdy jednak rozumie, że właśnie od człowieka zależy czy posłucha i zrozumie Ojca, dlatego tak wielu błądzi, wydając się słuchać świata, rozrywki, „nauki” samych hipotez. Stwórca podaje naukę, w której zachęca, wg orędzie na obchodzony dzisiaj Dzień Środków Społecznego Komunikowania – Benedykt XVI, do troski o prawdę, szukania prawdziwie celu życia i stosowania się do tej nauki, wychodzenia do innych z Dobrą Nowiną, we właściwy sposób, także w świecie Internetu. Mamy naśladować naszego Boga, wszak jesteśmy Jego dziećmi.
O takim Bogu chrześcijan mówi także św. Paweł. „Nauka to zasługująca na wiarę i godna całkowitego uznania, że Chrystus Jezus przyszedł na świat zbawić grzeszników, spośród których ja jestem pierwszy.”
W PONIEDZIAŁEK wspominamy św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa
W ŚRODĘ – obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, szczególnie dzieci i młodzieży,
W SOBOTĘ święto św. Mateusza, Ap. i Ewangelisty.





