Być rzetelnym powołanym

bł. HonoratPrzeżywamy dzisiaj 14 niedzielę zwykłą w ciągu roku. Chrystus Pan zwraca uwagę na jakość i ilość pracowników w swojej winnicy czyli Kościele. Ta społeczność wymaga wielkiej troski ponieważ jest źródłem pokoju dla całego świata. „Tak bowiem mówi Pan: Oto Ja skieruję do niej pokój jak rzekę i chwałę narodów – jak strumień wezbrany.”  

 

 Prośba do Boga o nowych pracowników jest wciąż aktualna; pozorna duża ilość księży w niektórych diecezjach, jest tylko chwilowa i zobowiązuje. Ojciec Święty Sługa Boży jan Paweł II wskazywał na naszą odpowiedzialność za pomoc w tej dziedzinie krajom wschodnim.

Prośmy by było komu: rzucać ziarno słowa – „Słowo uczniów jest pierwszym zwiastunem Pana” św. Grzegorz Wielki, kontrolować w nas jego wzrost; przycinać niepotrzebne pędy, ukazywać miłość Chrystusa. Prośmy o kapłanów świętych, bo tylko tacy powiedzą jak św. Paweł: „Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa” Takim apostołom Chrystus Pan obiecuje: „Cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie.”
  

    Dzisiaj trzeba prosić Boga, aby uwrażliwiła serca młodych na wyższe wezwania, przekraczające świat rzeczy stworzonych, aby pozwolił im wytrwać w walce ze swoimi słabościami, które świat stara się powiększać. Gdy to wszystko zostanie albo odrzucone, albo właściwie ustawione w hierarchii wartości, wtedy pozostająca przestrzeń w życiu młodego człowieka zapełni się Bogiem.
    Głosiciel powinien: mieć właściwy motyw nauczania, pokorę połączoną z cierpliwością; skupienie się na obowiązkach a nie na pozdrawianiu, (czyli zewnętrzności); umieć, nie przechodząc z domu do domu, utrzymać przyjaźń. Odbiorcy Słowa, a pierwszym rzędzie sam głoszący, niech mają otwartość na Słowo od Boga, aby to co jest słabością głosiciela Ewangelii nie zaciemniło drogi Słowa do ich serca.(JOX)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *