Golgota Młodych w transformacji

„Transformacja” to temat Golgoty Młodych 2011, która odbędzie się w dniach 24-28 sierpnia w Serpelicach nad Bugiem. Do tego tematu zbieraliśmy się już długi czas, ale ostatecznie przekonani i zainspirowani przedstawiamy wam niesamowity projekt. Jest to temat odbiegający od dotychczasowych spotkań, które czerpały bezpośrednio z Pisma Świętego. Inspiracją tegorocznego tematu stał się Testament św. Franciszka z Asyżu, który dla nas Braci Mniejszych Kapucynów jest osobą niesamowicie ważną stającą u początków naszej tożsamości.

Mimo że św. Franciszek nie używa słowa „transformacja”, ani nie jest to cytat z jego Pism, to termin ten oddaje to co dokonało się w nim już na początku spotkania z Panem, a co przedstawia w swoim Testamencie, a mianowicie duchową przemianę. Pragniemy Wam to przedstawić, ponieważ drogę duchowej transformacji odbywa każdy chrześcijanin.

Dotychczas została opracowana treść spotkania oraz przebieg i wstępna forma poszczególnych nabożeństw. Przez kilka miesięcy temat był tworzony i opisywany przez kilku braci. Bardzo nam zależało, aby V Golgota Młodych była wyjątkowo franciszkańska. Mamy głęboką nadzieję, że uda nam się wszystkim nie tylko przybliżyć św. Franciszka, ale przede wszystkim przedstawić drogę nawrócenia i doświadczenia Boga na wzór jaki prezentuje w Testamencie Święty. Przygotowaliśmy także listę ciekawych gości i pozytywnych treści. Można śmiało powiedzieć, że na Golgocie Młodych 2011, akcent będzie postawiony szczególnie na doświadczenie, dlatego też szykujemy naprawdę piękne nabożeństwa i adoracje.

Wraz ze rozpoczęciem Wielkiego Postu, będziemy prezentować ciąg artykułów i filmów pt. WIELKI POSTęp, które będą przybliżać tematykę naszego spotkania. Serdecznie zapraszamy do śledzenia tego duchowego postępu na stronie.

Serwis Ewangelizacyjny



swoim patronatem medialnym objął

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *