W numerze na 18 lipca 2010 warto przeczytać:
– Co z tym krzyżem? – W kwestii obrony krzyża w europejskiej przestrzeni publicznej, jakoś się nikomu z polskich władz nie spieszy. Tym bardziej zaskakujący jest pośpiech w usuwaniu krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego – pisze ks. Henryk Zieliński.
– Jak wierzy Warszawa? – Jeśli ktoś mówi, że jest wierzący, to nie wynika jeszcze z tego, że przestrzega wszystkich wymogów nauki Kościoła – mówi ks. prof. Sławomir Zaręba z UKSW w wywiadzie udzielonym Radkowi Molendzie.
– Kościoły niechrystusowe? – Czym są nowe wspólnoty o chrześcijańskich nazwach powstałe na warszawskiej Pradze – pisze Irena Świerdzewska.
– Tarcza z Karmelu – Noszący szkaplerz zapewnia sobie szczególną pomoc w godzinie śmierci – pisze Marta Troszczyńska.
– Belgia jak Babel – Takiego pogwałcenia autonomii Kościoła jak w demokratycznej Belgii, nie widziano od lat nigdzie w cywilizowanym świecie – pisze Tomasz Rowiński.
– Od parady do adopcji – Najpierw dąży się do ocieplenia atmosfery wokół homoseksualizmu. Potem pojawia się postulat legalizacji związków homoseksualnych. Kolejnym etapem jest domaganie się prawa do adopcji dzieci – mówi Paweł Woliński, prezes Fundacji Mamy i Taty w rozmowie z Radkiem Molendą.
– Trochę refleksji – Za chwilę ukonstytuuje się nowy układ władzy. Pytanie zasadnicze brzmi dziś, czy władza ta, potężniejsza niż kiedykolwiek, wie, co che zrobić? Czy w czasie 500 dni spokoju o które prosiła, skupi się na umacnianiu samej siebie i na zapewnieniu sobie życzliwości mediów czy na zmianach w kraju – pyta Jacek Karnowski.
– Gdy Bieszczady w duszy grają – W Bieszczady jedzie się raz. Potem się już tylko wraca – pisze Monika Odrobińska.
– Prałat nie żyje – Zmarłego 12 lipca ks. Henryka Jankowskiego wspomina ks. Henryk Zieliński.
ZAPRASZAMY DO KUPNA LUB PRENUMERATY ZAMÓW JUŻ DZIŚ