W numerze na 21 listopada warto przeczytać:
– Muzycy czy muzykanci? – Kiedy w imię racji duszpasterskich bagatelizuje się normy rządzące muzyką liturgiczną, to jest to po prostu populizm. – pisze ks. prof. Andrzej Filaber.
– W blasku objawień – Kiedy biskup z Leirii przedstawił mnie jako „księdza z Fatimy”, Jan Paweł II spojrzał na mnie i powiedział: „A, Fatima… Znam to miejsce, jestem tam codziennie”. – opowiada rektor fatimskiego sanktuarium w rozmowie z Marcinem Zatyką.
– AAA Ateistę zatrudnię – Dlaczego w Polsce coraz więcej osób skarży się na złe traktowanie w pracy właśnie z tego powodu, że są praktykującymi katolikami? – pisze Anna Paczuska.
– Bazylika w Kobyłce – Kościół Świętej Trójcy w Kobyłce został wyniesiony przez Stolicę Apostolską do rangi Bazyliki Mniejszej. – pisze Irena Świerdzewska.
– Płodność we dwoje – Skoro Kościół dopuszcza seks dla przyjemności i akceptuje regulację poczęć, to dlaczego potępia środki antykoncepcyjne? – pisze Paweł Hermanowski.
– Organmistrz z Wołomina – spod jego ręki wyszło ponad sześćdziesiąt organów piszczałkowych, w tym te największe w Licheniu. – pisze Maria Pawlik.
– Polska jest jedna – Już pojawiają się „mapy” z Polską podzieloną wysokim murem mniej więcej wzdłuż Wisły. – pisze Jacek Karnowski.
Szpitale: Pełna prywatyzacja? – Ważą się właśnie losy szpitali, a właściwie losy pacjentów. – pisze Irena Świerdzewska.
– Senat Papieża – Wybór nowych kardynałów wskazuje na kierunki, w których zmierza Benedykt XVI. – pisze Tomasz Rowiński.
– Ku ósmej linii – Ze wszystkich figur szachowych jedynie pionek może zostać przemieniony i ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. – pisze o. Dariusz Kowalczyk SJ.
– Kulisy prowokacji – Uważna analiza raportu o strategii politycznej lobby lesbijsko-gejowskiego pomoże nam zrozumieć dlaczego środowiskom homoseksualnym i lewackim zależało na sprowokowaniu zamieszek z uczestnikami Marszu Niepodległości. – pisze ks. Henryk Zieliński.
ZAPRASZAMY DO LEKTURY. ZAMÓW JUŻ DZIŚ.