W numerze na 05 grudnia warto przeczytać:
– Wywiad z Papieżem. – Obszerne fragmenty wywiadu z Benedyktem XVI, który ukaże się w Polsce pod koniec stycznia zawiera specjalny ośmiostronicowy dodatek do tygodnika „Idziemy”.
– Nie zostawiajcie nas samych – Przez 70 lat na Białorusi niszczono świątynie i równolegle niszczono człowieka. Ludzie nadal jeszcze żyją duchem komunizmu. – mówi bp. Władysław Blin w rozmowie z Krzysztofem Tomasikiem (KAI).
– Zapomniane Kościoły Bliskiego Wschodu – Maronici, jakobici, melkici czy koptowie, to nazwy dla wielu z nas egzotyczne. Kim są chrześcijanie na Bliskim Wschodzie, wokół których panuje zmowa milczenia? – pisze ks. prof. Marek Starowieyski.
– Czy Maryja powstrzymuje gniew Boga? – Niektórych niepokoją słowa pieśni: „Lecz kiedy Ojciec rozgniewany siecze, szczęśliwy kto się do Matki uciecze”. Czy to nie naiwność sądzić – pytają – że Maryja jest bardziej miłosierna niż Bóg? – pisze o. Jacek Salij OP.
– Awantura o dzieci – Ze zleconych przeze mnie badań wynika, że tylko 8% rodziców wie, jak wychować dziecko. – mówi Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. – Filozofia, która zakłada, że instytucje państwowe przewyższają kompetencjami rodziców, stawia świat na głowie. – odpowiada Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców w rozmowie z Moniką Florek-Mostowską.
– W świątyni konsumpcji – Bywanie w galerii – rzecz jasna nie w galerii sztuki – stało się wręcz modą. – pisze Katarzyna Wiśniewska.
– Bóg jest zachwycający – wielokrotnie w swoim życiu miałem możliwość doświadczyć, że Pan Bóg jest i działa. I nadal tego doświadczam. – pisze Zbigniew Lityński.
– Warszawiaków portret własny – Zestresowani i pewni siebie. Jacy są mieszkańcy Warszawy w roku 2010? – pisze Radek Molenda.
– Wyciek zaufania – W przypadku Polski ujawnienie, że Amerykanie nas przehandlowali w nadziei na wsparcie Moskwy, jeszcze bardziej zdemobilizuje obóz dążący do podtrzymywania więzi z Waszyngtonem. – pisze Jacek Karnowski.
– Ateizm głupkowaty – Chrześcijaństwu rzucono w twarz oskarżenie, że jest zmyśleniem. – pisze o. Dariusz Kowalczyk SJ.
– Ile potrzebuje człowiek? – Za dużo wydajemy i za dużo pożyczamy. W ciągu dwóch miesięcy dług publiczny wzrósł o 20 miliardów złotych i osiągnął sumę 745 miliardów. Najwyższy już chyba czas na opamiętanie. – pisze ks. Henryk Zieliński.
ZAPRASZAMY DO LEKTURY. ZAMÓW JUZ DZIŚ.