Ważne pytanie
Pierwsze słowa Jezusa zanotowane w ewangelii Jana to pytanie: „czego szukacie?”. Kiedy przychodzisz do Jezusa, czego tak naprawdę szukasz? To pytanie o intencje serca, o jego dyspozycję do przyjęcia daru Bożego. Pytanie podobne wraca w ewangelii Janowej jeszcze dwukrotnie. Kolejny raz Jezus zapyta w momencie pojmania „wyszedł naprzeciw i rzekł do nich: Kogo szukacie? Odpowiedzieli Mu: Jezusa z Nazaretu” i jeszcze raz pada to pytanie w ogrodzie zmartwychwstania. Marię przy pustym grobie Jezus pyta: „ Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz?”. Te trzy pytania i ich kontekst mogą wyznaczać drogę rozwijania osobistej więzi z Jezusem. Wejść na drogę zażyłości z Jezusem, to znaczy przebywać tam gdzie On mieszka – w zajęciach codziennych, być z Nim w Jego Męce i cieszyć się Jego zmartwychwstaniem. Przeżywać w łączności z Nim – zwyczajność, cierpienie, radość. Szukać Jego pośród tego co nas spotyka i doświadcza.
s. Filipa, Uczennica Krzyża www.uczennicekrzyza.pl





