
Z inicjatywy Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji i przy współpracy ze Wspólnotą św. Tymoteusza w dniach od 28 do 31 lipca odbędzie się Pierwszy Ogólnopolski Kongres Środowisk Nowej Ewangelizacji. Będzie się on odbywał w ramach Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej – Przystanek Jezus.
Kongres będzie miał miejsce od 28 do 31 lipca 2012r w Kostrzynie nad Odrą
Podczas Kongresu wypowiedzą się hierarchowie Kościoła Katolickiego zaangażowani w Nową Ewangelizację.
Zaproszono:
- Abp Rino Fisichella (Rzym) – Przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Nowej Ewangelizacji.
- O. Henrique Porcu i o. Antonello Cadeddu (Sao Paolo) – Inicjatorzy wspólnot Przymierze Miłosierdzia; charyzmatyczni ewangelizatorzy prowadzący misję pośród najuboższych i zagubionych na pustyniach miast; główni bohaterowie filmu „Duch” reż. L. Dokowicza i M. Bodasińskiego.
- Abp Józef Michalik – Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup metropolita przemyski.
- Kard. Kazimierz Nycz – arcybiskup metropolita warszawski.
- Bp Edward Dajczak – biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, inicjator i wieloletni rekolekcjonista Przystanku Jezus.
- Bp Grzegorz Ryś – Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji.
- Bp Andrzej Czaja – biskup diecezji opolskiej.
Zapisy na www.nowaewangelizacja.org , www.PrzystanekJezus.pl do 30 czerwca 2012r.
Plakaty można zamówić również na www.PrzystanekJezus.pl
SERWIS EWANGELIZACYJNY E-SANCTI
WSPIERA MEDIALNIE
PRZYSTANEK JEZUS ORAZ PIERWSZY OGÓLNOPOLSKI KONGERES ŚRODOWISK NOWEJ EWANGELIZACJI





