Popołudniowy czas uczestnicy Max Festiwalu rozpoczęli wspólną modlitwą, wypraszając Bożego miłosierdzia dla całego świata. Zaraz po Koronce do Miłosierdzia Bożego młodzież wysłuchała konferencji pana Roberta Tekieli na temat zniewoleń. Pan Robert opowiedział kilkanaście historii osób, które często w nieświadomy sposób, doświadczyły kontaktów z siłami zła. Przestrzegał zebranych przed bezrefleksyjnym poddawaniem się modom współczesnego świata. Wróżki, homeopatia, bioenergoterapia, karty tarota, joga, muzyka reggae, sekty, pierścień atlantów – to tylko niektóre z rzeczy, akceptowane i proponowane przez dzisiejszy świat, a prowadzące do zniewolenia człowieka. Na koniec konferencji pan Robert podzielił się również historią swojego życia oraz osobistym doświadczeniem spotkania Jezusa i nawrócenia. Podkreślał, że Chrystus jest silniejszy od wszelkich demonów i zachęcał młodzież do oddania swojego życia pod Jego kierownictwo. Warto nadmienić, że pan Tekieli był obecny na Max Festiwalu, współprowadząc namiot „informacji o sektach”. Bardzo wiele młodych osób skorzystało z okazji, by porozmawiać na temat zagrożeń współczesnego świata.
Po uroczystych Nieszporach uczestnicy Max Festiwalu spotkali się na Pogodnym Wieczorze. Poprzez wspólny taniec, śpiew i zabawę młodzież dzieliła się radością spotkania z drugim człowiekiem. Wieczór uświetniły pokazy rycerskie Bractwa z Gniewa. Punktem kulminacyjnym spotkania był wielki, pyszny tort urodzinowy upieczony specjalnie z okazji 800 – lecia istnienia Zakonu Ojców Franciszkanów.
Po wspólnej zabawie nastąpił czas wspólnej modlitwy. Rozpoczęło go nabożeństwo expijacyjne. Ojciec Grzegorz Maria Szymanik – asystent prowincjalny ds. Rycerstwa Niepokalanej w Prowincji Warszawskiej, przekonywał uczestników Max Festiwalu o znaczeniu pokuty w życiu człowieka. Podkreślał również wielką miłość Boga Ojca, która objawiła się poprzez śmierć i zmartwychwstanie Jego Jednorodzonego Syna. Jednocześnie zaznaczył, że człowiek często nie docenia ofiary Chrystusa. Przed Najświętszym Sakramentem młodzież, prowadząc rachunek sumienia wg 10 przykazań, prosiła Boga o wybaczenie grzechów. Pięknym symbolem pokutnym w czasie nabożeństwa, była postawa leżenia krzyżem braci zakonnych. Na koniec każdy z zebranych miał możliwość powiedzieć świadectwo i podzielić się swoimi doświadczeniami z 4 dni Max Festiwalu.
Punktualnie o północy (w uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej) rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył o. Robert Maria Twardokus – duszpasterz młodzieżowego Rycerstwa Niepokalanej z Lęborka. W czasie homilii ojciec Robert przyrównał Max Festiwal do Kany Galilejskiej. Zwrócił uwagę, że w obu tych miejscach był Jezus, uczniowie oraz Maryja. Nawiązując do uroczystości, podkreślił znaczenie Niepokalanej w życiu każdego człowieka. Nakłaniał młodzież do zawierzenia Maryi. Pięknym wyrazem oddania się Matce Bożej było przyjęcie około 30 nowych członków do Rycerstwa Niepokalanej.
Jutrzejszy dzień (tj. 26 sierpnia) jest ostatnim dniem Max Festiwalu. Uroczysta jutrznia zakończy się rozesłaniem uczestników 1 Max Festiwalu do miejsc zamieszkania.