
Autor: Dominik Bochenek SP
Czy ja i mogę być misjonarzem? Czy koniecznie muszę wyjechać z kraju, z Europy do Afryki, czy Azji, żeby podjąć misje? A może jest jakieś inne wyjście. Tak, misje są dosłownie dla wszystkich. Wystarczy po prostu chcieć i dać świadectwo wiary. Nie potrzebujemy opuszczać naszych krajów, miast, a czasem nawet i domów, gdy istnieje taka konieczność, żeby głosić Chrystusa – zarówno tym, którzy jeszcze o Nim nie słyszeli, jak tym, którzy wprawdzie go znają, ale są od Niego bardzo oddaleni.
Bardzo dobrym przykładem tego, jak można być misjonarzem, jest św. Teresa z Lisieaux, która swoje „misje” spędziła na modlitwie, milczeniu i codziennej ofierze własnego życia. Nie podjęła żadnego wielkiego dzieła misyjnego, nie wyjechała do Afryki, czy do Azji, a jednak została ogłoszona patronką misji. Żyła w prostocie, całkowitej ufności i wdzięczności wobec Boga, na zewnątrz niczym szczególnym się nie wyróżniała. Podjęła „małą drogę” dziecięctwa duchowego i poprzez świadectwo swojego krótkiego życia przyciągnęła i jeszcze przyciągnie do Boga o wiele więcej osób niż niejeden misjonarz.
Oczywiście, że jest wiele osób, które otrzymują szczególne powołanie, dary i możliwości wyjazdu na misje, aby spełniać tę posługę w sposób najbardziej konkretny, ale nie jest to jedyna możliwość. Spróbuj jeszcze dzisiaj „otworzyć swoje oczy” i spojrzeć na tych, których masz wokół siebie, może właśnie dziś ktoś potrzebuje Twojego słowa i świadectwa. Pamiętaj, że może jesteś jedyną Biblią, którą jeszcze ktoś czyta!

Pijarzy w sieci:
www.pijarzy.pl – Portal Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów
www.seminarium.pijarzy.pl – Strona Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Pijarów
www.mojepowolanie.pl – Portal pomagający rozeznać powołanie





