25 marca Kościół obchodzi uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym też dniu przypada główne święto Apostolatu „Młodzi dla życia”. Apostolat YFL to wspólnota międzynarodowa, założona w 2008 roku w Jerozolimie przez grupę Salezjanów (zakonników, których szczególnym charyzmatem jest praca z młodzieżą). Apostolat „Młodzi Dla Życia” („Youth For Life”) zrzesza obecnie ponad 900 młodych ludzi z całego świata (Polski, Włoch, Francji, Izraela, Niemiec, Hiszpanii, USA, Brazylii, Węgier, Peru, Argentyny, itd.), którzy chcą bronić ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci, modlić się za życie oraz dawać światu wyraźne i jasne świadectwo swojej wiary i przekonania, że budowanie „cywilizacji miłości i życia” (JPII) to nasze podstawowe zadanie w czasach, gdy tak często neguje się wartości podstawowe – życie, godność i prawa człowieka!
Z okazji święta Apostolatu, Kardynał Ennio Antonelli, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny, wystosował do członków i przyjaciół wspólnoty przesłanie, w którym podkreśla ważną rolę Duchowej Adopcji, którą Apostolat promuje pośród młodych całego świata. Kard. Antonelli kończy swoje przesłanie modlitwą do Maryi, Królowej Rodzin, by wypraszała Boże błogosławieństwo dla młodych obrońców życia, zrzeszonych we wspólnocie Apostolatu YFL.
Więcej o Apostolacie na stronie www.youthfl.org (strona dostępna w 8 językach)
Pełny tekst przesłania:
Prot. N. 2010/0165 – III/108
Przesłanie
na dzień święta Apostolatu „Młodzi dla życia”
Najdrożsi członkowie stowarzyszenia „Apostolat Młodzi dla życia”,
w dniu, w którym Kościół wspomina, jak Archanioł Gabriel zwiastował Maryi Dziewicy narodzenie Chrystusa, kieruję do Was krótkie przesłanie, by towarzyszyć Waszej modlitwie.
Kościół w każdym czasie starał się uwrażliwiać na zło, jakie rozprzestrzeniało się pośród ludzi i usiłował zwalczać je mocą modlitwy i apostolatu. Na różnych etapach historii angażował się więc na rozmaitych frontach: na polu edukacji, problemów społecznych, statusu kobiet i dzieci, praw człowieka. Najważniejszy dziś temat życia ludzkiego pogwałcanego, manipulowanego, bezbronnego, a nawet zabijanego w imię pseudo-praw, zmusza rodzinę wierzących do skoncentrowania swojej aktywności na tym kluczowym zagadnieniu.
Podczas gdy radujemy się w liturgii ze zwiastowania narodzenia naszego Zbawiciela Jezusa, nasze myśli biegną dziś ku wszystkim dzieciom, które przychodzą na świat oraz ku tym, które już żyją w łonie swoich matek, oczekując narodzin.
Dramat społeczny aborcji, który stał się codzienną praktyką, tolerowaną w ogólnym zobojętnieniu, co więcej – pożądaną jako prawo, przynagla nas do wznoszenia naszych modlitw do Pana z jeszcze większym zapałem. Módlmy się, aby On oświecił sumienie każdej kobiety poszanowaniem życia własnego dziecka oraz oświecił sumienie społeczeństwa, by dawało konkretne wsparcie macierzyństwu.
Adopcja jest wielkim aktem miłości, kiedy jest podejmowana przez małżonków niezdolnych do posiadania własnych dzieci, a zwłaszcza kiedy mężczyzna i kobieta podejmują ją, pragnąc jedynie dobra pokrzywdzonych dzieci.
Idea Duchowej Adopcji, którą promuje Wasze stowarzyszenie, jest także aktem miłości i niezwykle ważną odpowiedzią na naglącą potrzebę, która w dzisiejszych czasach ogarnia miliony niechcianych i opuszczonych dzieci oraz tych, którym odmawia się samych nawet narodzin.
Mam nadzieję, że inicjatywa Duchowej Adopcji będzie coraz bardziej znana, doceniana i rozprzestrzeniana, jako modlitewny wkład wierzących w budowanie kultury życia.
Niech Maryja, Królowa Rodziny, wyprasza błogosławieństwo Boże dla tych, którzy poprzez naukę, modlitwę oraz działanie, wspierają i promują życie ludzkie oraz wartość rodziny jako niezastąpionego miejsca, w którym uczy się miłości.
Watykan, 8 marca 2010
Ennio Kard. Antonelli
Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny
ŹRÓDŁO :