Obrączka Faustyny na Polach Lednickich


Niezwykła pamiątka po świętej po raz pierwszy ujrzy światło dzienne.

W środę, 18 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia przekazały Ojcu Janowi Górze relikwie świętej siostry Faustyny. Uroczystość miała związek z nadchodzącym Spotkaniem Młodych nad brzegami jeziora Lednica którego tematem będzie Miłosierdzie Boże. Relikwiarz na stałe będzie na stałe dostępny dla pielgrzymów w Ośrodku Jana Pawła II na Polach Lednickich.

Do wydarzenia na skalę historyczną dojdzie 2 czerwca na Polach Lednickich. Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik przywiozą z sobą obrączkę s. Faustyny. Obrączka którą nosiła Faustyna na znak zaślubin z Jezusem jest wyjątkową pamiątką, ponieważ jak dotąd nie była pokazywana na widok publiczny. Spotkanie nad Lednicą będzie jak dotąd jedyną możliwością zobaczenia obrączki świętej, która zostanie wniesiona w uroczystej procesji przed Matkę Generalną Zgromadzenia z którego pochodziła Święta Siostra Faustyna.

Tegoroczne Spotkanie nad brzegami jeziora Lednica odbędzie się już po raz szesnasty. Tematem Spotkania które odbędzie się pod hasłem „Miłość Cię znajdzie” będzie Miłosierdzie Boże i postać siostry Faustyny. Głównym prezentem jaki dostaną młodzi będzie wybór tekstów z Dzienniczka dokonany przez młodzież pod czujnym okiem Ojca Jana Góry, twórcy Spotkań nad Lednicą.

 

 

WSPIERA MEDIALNIE


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *