
W III Niedzielę Wielkanocną (14 kwietnia 2013 r.) rozpoczyna się V Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
Hasło Tygodnia Biblijnego „Ja wierzę Panie, że Ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym”, zaczerpnięte jest z Ewangelii według św. Jana. Wyznaczają one program całego tygodnia. Słowa te stają się fundamentem w Roku Wiary dla spotkań z Pismem Świętym.
Podejmując to zadanie dążymy do zaszczepienia naszym wiernym pragnienia służby za pomocą świadectwa słowa. Odpowiednie ubogacenie liturgii Mszy Świętej, przygotowanie nabożeństw Słowa Bożego, katechez i prezentacji powinno ośmielić wiernych do podjęcia tego zadania.
Ojciec Święty Benedykt XVI w liście na rozpoczęcie Roku Wiary napisał, że człowiek wierzący jest szczególnie powołany do tego, aby poszukiwać, dążyć do zrozumienia i być świadkiem, który jest wezwana, aby „ rozjaśnić słowa prawdy”.
V Ogólnopolski Tydzień Biblijny będzie trwał od 14 do 20 kwietnia.





