
W dniach 23-25 marca odbyły się na Poczekajce warsztaty, przygotowujące pod względem muzycznym Golgotę Młodych 2012. Główną prowadzącą była Ania Szaja (przygotowanie chóru, czuwanie nad całością) we współpracy z Sebastianem Piechem i Maćkiem Afanasjewem.
W tym roku Golgota dla urozmaicenia zmienia swój repertuar – praktycznie wszystkie pieśni są nowe, ponieważ chcemy uniknąć trwania w utartych schematach. Dzięki temu zarówno sama Golgota, jak i warsztaty jeszcze bardziej niż dotychczas rozwijają młodych. Schola od dłuższego już czasu tworzy wspólnotę ludzi, którzy znając się ze sobą, są jednocześnie otwarci na nowe osoby. Jest to rzadkie zjawisko i dlatego tym bardziej pożądane.
Oprócz pracy nad utworami i wspólnych modlitw, mieliśmy też wspólną rekreację w amfiteatrze, która przedłużyła się do późna. Zwieńczeniem warsztatów była niedzielna Eucharystia o 10:00, podczas której schola prowadziła śpiew.







