Przygotowania muzyczne na rok 2012

 

 

W dniach 23-25 marca odbyły się na Poczekajce warsztaty, przygotowujące pod względem muzycznym Golgotę Młodych 2012. Główną prowadzącą była Ania Szaja (przygotowanie chóru, czuwanie nad całością) we współpracy z Sebastianem Piechem i Maćkiem Afanasjewem.

Do naszego klasztoru zjechało się ok. 50 młodych ludzi, którzy chcieli uwielbiać Boga, dzieląc się swoimi talentami. Świetną okazją ku temu były właśnie warsztaty, bo jak zwykle oprócz pracy, była modlitwa liturgią godzin i wspólna Eucharystia. Ten czas przeżyliśmy bardzo intensywnie pod względem pracy – schola wraz z instrumentalistami przygotowała już ok. 20 utworów, a większość z nich to opracowania 4-głosowe. Do zgrania pozostało jeszcze co najmniej dwa razy tyle.

W tym roku Golgota dla urozmaicenia zmienia swój repertuar – praktycznie wszystkie pieśni są nowe, ponieważ chcemy uniknąć trwania w utartych schematach. Dzięki temu zarówno sama Golgota, jak i warsztaty jeszcze bardziej niż dotychczas rozwijają młodych. Schola od dłuższego już czasu tworzy wspólnotę ludzi, którzy znając się ze sobą, są jednocześnie otwarci na nowe osoby. Jest to rzadkie zjawisko i dlatego tym bardziej pożądane.

Oprócz pracy nad utworami i wspólnych modlitw, mieliśmy też wspólną rekreację w amfiteatrze, która przedłużyła się do późna. Zwieńczeniem warsztatów była niedzielna Eucharystia o 10:00, podczas której schola prowadziła śpiew.

WSPIERA MEDIALNIE


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *