
Maryja była z Błogosławionymi, bo gdy otwierano grób i przesypywano ziemię posypały się paciorki różańca. Oni zaś trwali przy Niej. Życie wiec człowieka, staje się życiem na wieczność. Podobnie wielkim świadkiem życia z Maryją był Jan Paweł II.„Królowa Męczenników” jest obecna w naszym Sanktuarium jako MB Pratulińska. Możemy liczyć na Jej obecność, w każdej chwili, zarówno radości jak cierpienia. Nie do zapomnienia są nasze spotkania z Maryją choćby na Jasnej Górze, tam odkrywamy, że Ona jest najpewniejszą drogą do Chrystusa. Okażmy Jej wdzięczność, że doprowadziła Męczenników do męczeństwa, i niech każdy z nas uzna ją za swoją Matkę i zaprosi do swojego życia.
Posłuchaj całej homilii:
Śpiewała Schola Martyres i p. Augustyn z Komarna.
Zapraszamy jeszcze dzisiaj (22 I) na ostatni dzień Nowenny do Pratulina na godz. 19.00.
Centralna uroczystość będzie miała miejsce dnia 23 stycznia: o godz. 12.00 gdy Eucharystii we wspomnienie Błogosławionych Męczenników Podlaskich będzie przewodniczył ksiądz biskup Piotr Sawczuk. Bardzo prosimy z racji organizacyjnych aby grupy wybierające się do nas 23 stycznia jak najszybciej zgłosiły swoje przybycie do Sanktuarium. Modlitwy są transmitowane codziennie przez Katolickie Radio Podlasie na 101,7 oraz 106.00 MHz. Intencje można złożyć na stronie WWW.sanktuariumpratulin.pl w zakładce „Prośby i intencje”.





