W imię Pana!

 

 

Kolejny dzień i kolejna możliwość niezwykłej przemiany relacji z Bogiem. Zaczęliśmy Eucharystią połączoną z Jutrznią, której Słowa głęboko drążyły skały naszych serc. Motywem przewodnim była głęboka wiara i zaufanie młodego Dawida, który bez zastanowienia ruszył do walki z Goliatem.

Następnie mec. Krzysztof Wąsowski opowiedział o wadze modlitwie, która często jest inna u mężczyzn a zupełnie inna u kobiet. Generał Zakonu Rycerzy Jana Pawła II podkreślał, często poprzez humoreski, iż modlitwa (a to przecież przestrzeń spotkania z Bogiem) jest centralnym punktem życia człowieka.

Kolejny gość – Marcin Jakimowicz – podkreślał ogromne działanie Boga, szczególnie teraz, gdy w Kościele przeżywamy przebudzenie charyzmatyczne. Prelegent przekonywał, że potrzebujemy dać się Bogu zaskoczyć i starać się być jak dziecko wobec Boga.

Największym jednak przeżyciem była część „Respiratio amoris”, którą prowadził br. Maciej Sokołowski OFMCap. Duch Święty uobecniał swoje działanie, a Jego zwycięstwo i doświadczenie zagoszczenia Boga w sercu, rozrywało ostatecznie kajdany zła wśród modlących się. To był prawdziwy Oddech miłości – istna noc błogosławieństw. Wspaniałość i „moc Boga z wysoka”, była dziś niezwykle blisko nas w Serpelicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *