Zdaniem francuskiego hierarchy w ostatnich latach zmienił się stosunek do nowej ewangelizacji. Nie jest ona domeną specjalistów, lecz zadaniem wszystkich wierzących. Jeszcze do niedawna monopol na nową ewangelizację miały nowe ruchy, narzucając jej swój specyficzny styl. Nie wszyscy potrafili się z tym utożsamić, widząc tu niekiedy znamiona prozelityzmu. Dziś jest już inaczej. Kiedy ludzie rozumieją, o co chodzi w nowej ewangelizacji, chętnie się w nią angażują – przyznaje abp Pierre-Marie Carré, sekretarz specjalny na tegorocznym Synodzie Biskupów.







