Wtorek – jutrznia – komentarz bp. E. Dajczaka

 

Po całonocnych opadach i burzy (druga noc z rzędu), przystankowicze pojawili się na jutrzni. Prowadzi ją ks. A. Godnarski, a komentarz do czytań wygłasił ks. bp E. Dajczak.

Teksty 1 Kor 13, 1-13, Dzienniczek Siostry Faustyny 702-710.

Miłość rodzi się w wolności. Ciągle chcemy więcej i więcej. Po realizacji kolejnych celów ciągle chcemy więcej. Jesteśmy nienasyceni i smutni. Chciałbym być kimś innym, bo ktoś jest lepszy ode mnie – nie cieszymy się tym kim jesteśmy. Chcielibyśmy być gdzieś indziej, bo tam jest lepiej niż teraz jesteśmy. Ciągły pośpiech. Brak radości. Podczas ulewy, jakkolwiek się zabezpieczymy, to i tak będziemy mokrzy, wilgotni. Tak na nas działa dzisiejszy świat. To jego diagnoza. Nie uciekniemy przed nim. Musimy nauczyć się z nim żyć.

Miłości nie uczysz się na wykładzie, ani na konferencjach rekolekcyjnych. Trzeba nam w świat miłości wejść. Nie ma miejsc neutralnych na tej ziemi. Musimy stawać pomiędzy mentalnością świata i mentalnością Ewangelii, musimy stawać pomiędzy światem ludzi nie znających Jezusa i znających Go. Wybór nie jest prosty i łatwy. Nigdy w świecie nie było takich tendencji, jak dzisiaj. Żyjemy w presji, aby żyć jak inni, nie odstawać od presji społecznej. Nie chcemy się się zmieniać: „chce ksiądz biskup, aby mnie zakrzyczeli?” – powiedział uczeń szkoły, gdy ksiądz biskup spytał się, dlaczego nie chcą zmienić szkoły. Gdzie jest prawdziwa wolność?

Zachwyćmy się dziś, choć trochę, Miłością…

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *