Zbudź się o śpiący – pierwszy dzień ” Vincentiana”

 

 

29 kwietnia 2012 r. o godzinie 12.15, rozpoczęły się próby akustyczne zespołów występujących w tegorocznej Vincentianie. Pierwszy wystąpił EMEF – młody raper z Bydgoszczy, który w swoich piosenkach opisuje trudny los człowieka. Po nim wystąpiła Monika Jakuszkiewicz, która w jednej z przygotowanych piosenek śpiewała o tym, że każdy z nas winien tak jak św. Wincenty a Paulo kochać ludzi ubogich. Zespół CORDIS ze Słubic, który przygotował piosenki: „Łódź Miłosierdzia” oraz „O Boże mój” zachwycił publiczność przekazem. Tuż po nich wystąpiła grupa Dzieci i Młodzieży Maryjnej ze Słubic, która w śpiewanych piosenkach zawarła przede wszystkim ukazanie autorytetu jakim jest św. Wincenty. Zespół CRUX promował  najwyższą wartość  – miłość bliźniego. Po czym na scenę wszedł zespół o ciekawej nazwie – SZKOŁA RODZENIA, który swoim śpiewem zachęcił nas do modlitwy która przybliża nas do prawdziwego szczęście człowieka – jedności z Bogiem. W tym czasie do swego występu  nagłaśniały się SERVORUM JAHWE z Dąbrowy Tarnowskiej, POBUDKA z Celestynowa, oraz M.A.Ł.P.A. z Witoszyna i BŁOGOSŁAWIENI z Pabianic.  SACRUM z Wielopola, który został określony przez jednego  z kleryków Zgromadzenia Misjonarzy Wincentego a Paulo, jako bardzo obiecujący;  ŻYRY – PYRY z Grodkowa i Gorzowa Wielkopolskiego, a kończąc próby akustyczne zagrał ECHO SERCA z Łososiny Dolnej. Tuż po próbach odbyły się warsztaty wokalno – instrumentalne podczas których opiekunowie zapoznawali młodych ludzi z tajnikami trudnej sztuki muzyki profesjonalnej.

Szczegółowy plan dostępny jest na stronie

Zachęcamy do obecności, wymiarze duchowym poprzez modlitwę oraz oglądanie występów zespołów za pośrednictwem zdjęć na facebook .




Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *