Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bierzmowanie w wiezieniu - czy możliwe...
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Bierzmowanie w wiezieniu - czy możliwe...
Czy jest możliwe aby osoba która jest w wiezieniu mogła przystąpic do bierzmowania w zakładzie karnym????
Jeżeli tak , jakie warunki powinna spełnić??

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
14-10-2006 10:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
Przede wszystkim musi ktoś ją przygotować - kapelan więzienny wystarczy. Przypuszczalnie itrzeba będzie potem albo załatwiać możliwość przystąpienia do bierzmowania w jakiejś parafii, bo nie wiem czy byłaby taka opcja, żeby biskup wybierzmował w więzieniu, no chyba że ich byłoby wiecej...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-10-2006 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Nie potrzeba biskupa, może zwykły kapłan który uzyskał pozwolenie o biskupa. Niekiedy jest tak, że biskup zapraszany jest przez węzienie i kapelana na jakąś uroczystość, czy choćby na wigilię Bożego Narodzenia, i wtedy może też wybierzmować

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-10-2006 13:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Aha. A jest określony czas na przygotowanie się do bierzmowania czy to wyznacza kapelan wiezienny??
I tylko potrzebna jest metryka chrztu?? czy również fakt przystąpienia do I Komuni??

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
14-10-2006 13:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #5
 
To nie jest przygotowanie na czas, chociaż w parafiach jest na to 2 lata. Szkoda, że normalnie względy techniczne uniemożliwiają indywidualną formację, która w moich oczach byłaby szczytem możliwości i dopiero najbardzije tykała celu.

Ten ktoś prawdopodobnei miałby właśnie formację indywidualną, zależną od niego samego Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-10-2006 13:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Annnika napisał(a):Ten ktoś prawdopodobnei miałby właśnie formację indywidualną, zależną od niego samego Oczko
jo. Sam zdecydował się. W wiezieniu dokonuje się w nim przemiana.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
14-10-2006 13:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Hmmm, a czy przypadkiem taki wiezień nie robi wszystkich takich rzeczy, żeby potem kiedy dochodzi do rozprawy ws. warunkowego, nie mógł powiedziec - zmieniłem się, jestem lepszy, odnalazłem Boga itd, żeby mieć dobrą opinie bo to pomaga ?
14-10-2006 18:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ale on nie może starać się o szybsze wyjście z więzienia. Nie moge podać przyczyn takiego stanu rzeczy.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
14-10-2006 18:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Cytat:Hmmm, a czy przypadkiem taki wiezień nie robi wszystkich takich rzeczy, żeby potem kiedy dochodzi do rozprawy ws. warunkowego, nie mógł powiedziec - zmieniłem się, jestem lepszy, odnalazłem Boga itd, żeby mieć dobrą opinie bo to pomaga ?
Może się tak zdarzać znając życie, ale są to rzadkie przypadki. Moja Wspólnota ewangelizuje w areszcie i co niektórzy po takiej ewangelizacji przystępują do Sakramentów spowiedzi, Komunii, bierzmowania... Wielu z nich wchodzi na drogę nawrócenia. Jeśli nawrócenie jest szczere, to chwała Bogu.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-10-2006 18:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Offca napisał(a):Jeśli nawrócenie jest szczere
równiez mam tę nadzieje.
W tym areszcie nie było spotkania ewangelizacyjnego.
Ale jestem bardziej pewna , po rozmowach z nim , że chce podjać normalne życie.
Kilka lat mu jeszcze zostało, jeśli moge, prosze o modlitwe w jego intencji.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
14-10-2006 20:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Offca napisał(a):Wielu z nich wchodzi na drogę nawrócenia.
Drogę wolności, a co robią po wyjściu dalejh sa aktywnymi członkami wspólnot i tego typu rzeczy ?
rachel napisał(a):Ale on nie może starać się o szybsze wyjście z więzienia
Jeąli ci tak mówi to kłamie, zasadniczo zawsze może się starać o warunkowe, nawet gdyby dostał "dożywocie"
15-10-2006 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
kalosz napisał(a):rachel napisał/a:
Ale on nie może starać się o szybsze wyjście z więzienia
Jeąli ci tak mówi to kłamie, zasadniczo zawsze może się starać o warunkowe, nawet gdyby dostał "dożywocie"

Kalosz starał się i nic z tego nie wyszło. A przyczyn takiego stanu rzeczy nie mam zamiaru opisywać.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-10-2006 17:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
kalosz napisał(a):Drogę wolności, a co robią po wyjściu dalejh sa aktywnymi członkami wspólnot i tego typu rzeczy ?
Niektórzy tak. Wielu później samo zaczyna ewangelizować, głównie skazanych, ale również i młodzież by ich przestrzec przed przestępczością.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
15-10-2006 21:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kalosz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 182
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
rachel napisał(a):A przyczyn takiego stanu rzeczy nie mam zamiaru opisywać.
Nie ma potrzeby.
rachel napisał(a):Kalosz starał się i nic z tego nie wyszło
Prośba o warunkowe nie jest prośba jednorazową i mozna ją składać wielokrotnie
Offca napisał(a):Wielu później samo zaczyna ewangelizować, głównie skazanych, ale również i młodzież by ich przestrzec przed przestępczością
No chyba raczej niewielu
16-10-2006 08:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
kalosz napisał(a):Hmmm, a czy przypadkiem taki wiezień nie robi wszystkich takich rzeczy, żeby potem kiedy dochodzi do rozprawy ws. warunkowego, nie mógł powiedziec - zmieniłem się, jestem lepszy, odnalazłem Boga itd, żeby mieć dobrą opinie bo to pomaga ?
Myślę, że zwykle tak jest. Aby dostać warunkowe to gros więźniów gotów jest uwierzyć we wszystko, modlić się nawet do czajnika pomalowanego na różowo itp.

Offca napisał(a):Może się tak zdarzać znając życie, ale są to rzadkie przypadki. Moja Wspólnota ewangelizuje w areszcie i co niektórzy po takiej ewangelizacji przystępują do Sakramentów spowiedzi, Komunii, bierzmowania... Wielu z nich wchodzi na drogę nawrócenia. Jeśli nawrócenie jest szczere, to chwała Bogu.
A jesli nie jest szczere? To co wtedy? Kolejny bydlak na wolnośći grający na nosie wszystkim dookoła bo "wypuścili go bo uwierzyli w bajeczkę o bogu i nawróceniu"...?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
16-10-2006 09:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów