Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wieczerniki w Oborach
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Wieczerniki w Oborach
Spotkania w Oborach odbywają cie co sobota, przez cały rok. Tutaj znajdziecie więcej informacji na ten temat.

Takie i podobne rozważania stanowią trzon spotkań modlitewnych w Oborach, u o.o Karmelitów.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? dodam tylko, że temat ten założyłem na kanwie wątku z działu o Charyzmatach, gdzie mowa o zasnięciu w Duchu Świętym.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 13:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
asperges Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
weszłam na tę stronę i w sumie nic dziwnego tam nie ma,
jeśli chodzi o ten opis egzorcyzmu to nie wiem po co to tam opisali i jeszcze to dodanie
" a wszystko to wydarzyło się w godzinę męki pańskiej" ...to rzeczywiście dziwne...ale ja już sama nie wiem, na stronie jednej z gdańskich wspólnot znalazłam info że wyjeżdzali własnie tam....komu ja mam teraz wierzyć, przeciez biskup powinien coś z tym zrobić! nie uważacie?
niedługo dojdzie do tego,że w kościołach rzym-kat. tez trzeba będzie uważać na sekty..a co z tymi kapłanami, którzy prowadzą te wieczerniki w Oborach? ogłupieli?
13-07-2007 16:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
A mi sie zdaje, że co do kapłanów i ich działalności, to chyba nie należy mieć zastrzeżeń. Cały problem wg mnie leży w niektórych nad-pobożnych ludziach...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 20:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
asperges Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ks.Marek napisał(a):A mi sie zdaje, że co do kapłanów i ich działalności, to chyba nie należy mieć zastrzeżeń. Cały problem wg mnie leży w niektórych nad-pobożnych ludziach...

ale ja nadal czegos tutaj nie rozumiem...mówimy o spłycających wszystko ludziach, którzy przyjeżdzają do obór, tak?
a więc czemu jak napisała Offca, jakis ksiądz ochrzanił kogos kto chciał tam pojechać, przeciez nie wiedział czy ta osoba tez wszystko spłyci czy pojedzie tam i normalnie się pomodli bez chęci robienia z modlitwy jakiegoś "haju"
13-07-2007 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
asperges napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):A mi sie zdaje, że co do kapłanów i ich działalności, to chyba nie należy mieć zastrzeżeń. Cały problem wg mnie leży w niektórych nad-pobożnych ludziach...

ale ja nadal czegos tutaj nie rozumiem...mówimy o spłycających wszystko ludziach, którzy przyjeżdzają do obór, tak?
a więc czemu jak napisała Offca, jakis ksiądz ochrzanił kogos kto chciał tam pojechać, przeciez nie wiedział czy ta osoba tez wszystko spłyci czy pojedzie tam i normalnie się pomodli bez chęci robienia z modlitwy jakiegoś "haju"

Nie uogólniając - tak. Albo inaczej: nie tyle chodzi o spłycanie, ile bardziej o nierozmumienie. Ktoś kiedyś zobaczył coś, a później poszedł mit w eter i gotowe...
A co do "haju" - i "ochrzanu" - pierwszy bierze się z braku uznania autorytetu pośród duchowieństwa, drugie zaś ma wymiar prewencyjny, wg mnie, oczywiście.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 21:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
asperges napisał(a):a więc czemu jak napisała Offca, jakis ksiądz ochrzanił kogos kto chciał tam pojechać, przeciez nie wiedział czy ta osoba tez wszystko spłyci czy pojedzie tam i normalnie się pomodli bez chęci robienia z modlitwy jakiegoś "haju"
Kochana, to akurat wiedział doskonale, bo tą osobę znał bardzo dobrze.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-07-2007 22:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
asperges Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Uśmiech czyli o to w ogóle chodzi...wiesz ja chyba źle zrozumiałam całą sytuację, myślałam, że oni tak wszyscy za przyzwoleniem tych wszystkich księży i że oni wszyscy zwariowali, zbyt dosłownie przyjęłam to info... Szczęśliwy bo pisało sie o tym tak jak gdyby juz samo pojechanie tam było skażeniem,
a jeśli pojedzie się z normalną grupą to przeciez wszystko będzie OK
13-07-2007 22:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Cytat:a jeśli pojedzie się z normalną grupą to przeciez wszystko będzie OK
Zależy od pojęcia normalności, bo ci, co tam pielgrzymują i sieja zamęt w parafiach, tez uważają się za normalnych...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 23:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
asperges Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
ostatnio jechał tam nasz egzorcysta ze wspólnotą - zawsze uważałam go za normalnego Uśmiech
13-07-2007 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Cytat:ostatnio jechał tam nasz egzorcysta ze wspólnotą - zawsze uważałam go za normalnego
No ba, jak taki z niego gość, to na pewno nie da się zwieść.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 23:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
asperges Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ks.Marek napisał(a):No ba, jak taki z niego gość, to na pewno nie da się zwieść.

ale jednak po tym co się tutaj dzisiaj dowiedziałam mam prawo podejrzewać, że gdybym pojechała ja czy jakaś inna osoba i nie zachowywałaby się tak jak osoby, które tam przyjeżdzają a nie rozumieją i powiedziała komuś, że była w oborach to apriorycznie od razu zostałaby potraktowana jakby zachowywała się tam niewłaściwie, jestem pewna, że tak by było - niezależnie od tego jak sie ktoś zachowa, będzie uznany za takiego bo przeciez to obory....
13-07-2007 23:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
asperges napisał(a):będzie uznany za takiego bo przeciez to obory....
Tam są na prawdę świetne klimaty do modlitwy. W końcu do jedno z polskich sanktuariów Maryjnych. Nieopodal zas jest Skępe, kolejne sank. MB.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 23:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Tu nie chodzi o to, ze miejsce jest jakieś złe. Chodzi o niedojrzałe podejście ludzi - jadą, bo chcą zobaczyć i doznać jakichś fajerwerek, albo sensacji, ale tym samym skazują siebie na duchowe zacofanie. Osobie, która ma ugruntowaną formację religijną takie rzeczy raczej nie "grożą". Chodzi cały czas o podejście niektórych ludzi do sprawy.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
14-07-2007 23:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Offca napisał(a):Chodzi o niedojrzałe podejście ludzi - jadą, bo chcą zobaczyć i doznać jakichś fajerwerek, albo sensacji, ale tym samym skazują siebie na duchowe zacofanie.
No przecie pisze:
Ks.Marek napisał(a):Ktoś kiedyś zobaczył coś, a później poszedł mit w eter i gotowe...
Poza tym, strasznie wija się niektóre osoby, kiedy im zwrócic uwagę, iz tworza rozłam w Kościele.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-07-2007 00:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Byłem w Oborach. Pojechaliśmy tam z przyjaciółmi ze Wspólnoty by przyjąć szkaplerz. Było zupełnie "normalnie". Nic dziwnego nie zauważyliśmy. I dopiero z tego topicu dowiedziałem się, że dzieja sie tam "dziwne" rzeczy.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
15-07-2007 08:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów