Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Agresja u kobiet w ciąży
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Agresja u kobiet w ciąży
(09-10-2011 22:06 )Nicol@ napisał(a):  
(09-10-2011 14:10 )bashca napisał(a):  chybaże u Ciebie Nikol gospodarka hormonalna podczas ciąży była zaburzona.
No to chyba była zaburzona...
Cytat: spioh: i dlatego nie odbiera pewnych swoich zachowań jako przejaw agresji
Może...
Ja po prostu się nie pieściłam z własną osobą. Praca, studia, a na kaprysy nie miałam już czasu. I świetnie mi było.
Wolałam swoje emocje, te pozytywne i te negatywne przenieść na czas po porodzie. W czasie ciąży wolałam się uspokoić, wyluzować, a wszystkie siły spożytkować dla dziecka. Taką wyznaczyłam sobie rolę i dziękuję Bogu, że ochronił mnie od tego rodzaju kapryśnych zachowań.

A czy ta agresja nie jest w sytuacjach, kiedy kobiety maja na głowie wiele obowiązków, problemów z którymi w takim stanie nie moga sobie poradzić a jeszcze jak są same, bez wsparcia. Jeśli maja pomoc to raczej taka wieksza agresja raczej jest rzadziej spotykana, bo i zjakiego powodu miała by byc taka kobieta agresywana? Bliscy lataja koło takiej kobiety aby tylko sie nie przemeczała, wyreczaja ja z wielu prac, obowiązków, majac męża przy boku kobieta czuje się znacznie pewniej, spokojniej. A jak maż podpada i olewa sobie obowiązki to patelnia lub wałek w rękę i jazda do pracy.SzczerbolJęzykDuży uśmiech
A tak poważnie: dobre warunki i troska zawsze hamuja takie objawy agresji w takim stanie. KObieta powinna mieć zapewnioną opiekę, pomoc, wtedy nie ma powodów do zachowań agresywnych, nawet taka huśtawka nastrojów nie jest tak bardzo odczuwalna, wiąże sie bardziej z samopoczuciem, ale raczej jest to krótki czasowo stan.

Co do materiałów to można sobie troche poszperać w sieci, bo trudno znaleźć konkretne pozycje ksiażkowe na ten temat, chyba, że ktos pisał jakaś prace na podobny temat.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-10-2011 22:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Agresja u kobiet w ciąży - Maria - 04-10-2011, 18:24
RE: Agresja u kobiet w ciąży - TOMASZ32-SANCTI - 09-10-2011 22:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów