Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostatnie kuszenie Chrystusa
Autor Wiadomość
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
ma sluzyc temu, co napisalem. nie lubie sie powtarzac, ale:

czy nikomu z was nie przyszlo na mysl, ze z tej powiesci i filmu mozna barzo wiele dobra wyciagnac? juz nie pamietam kto to powiedzial, ale "bluznierstwo czasem przybliza do Boga bardziej niz modlitwa". Przeciez dzieki tej ksiazce mozna docenic dzielo Jezusa! Jest On Bogiem, ale nie Supermanem. I posiadajac rowniez ludzka nature mogl zdecydowac sie na zupelnie inne, ludzkie zycie. Mogl, bo moze wszystko. Dlatego Jego decyzja o dopelnieniu misji zbawienia moze byc tym bardziej odbierana jako akt wielkiej odwagi i milosci.


A "Ksiedza" nie ogladalem, choc znam tresc tego filmu, ale nie bede sie wypowiadal o czyms, czego nie znam.

www.malach.tox.pl
09-06-2005 17:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Gerwaz napisał(a):Tak - film zostal polecony przez mojego ksiedza katechete z liceum Uśmiech

Tak sobie czytam: "Obrazoburczy", "kopanie chrzescijanstwa"...
Po pierwsze: to nie jest ekranizacja Ewangelii, a material fikcyjny do interpretacji.

Po drugie: czy nikomu z was nie przyszlo na mysl, ze z tej powiesci i filmu mozna barzo wiele dobra wyciagnac? juz nie pamietam kto to powiedzial, ale "bluznierstwo czasem przybliza do Boga bardziej niz modlitwa". Przeciez dzieki tej ksiazce mozna docenic dzielo Jezusa! Jest On Bogiem, ale nie Supermanem. I posiadajac rowniez ludzka nature mogl zdecydowac sie na zupelnie inne, ludzkie zycie. Mogl, bo moze wszystko. Dlatego Jego decyzja o dopelnieniu misji zbawienia moze byc tym bardziej odbierana jako akt wielkiej odwagi i milosci.

OK to powiedz niby czemu taki obraz by miał służyć?. Ja nie mam chęci na takie filmy, zresztą podobnie pewnie sądzisz tak o filmie "ksiądz".

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
09-06-2005 17:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gerwaz Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 276
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
deja vu czy co?

tak dla uscislenia pewnych spraw: czy obaj widzielismy ten film, czy z twojej pozycji jest skreslany prewencyjnie beaz zblizania sie do takiego "plugawstwa"?

Film jest wartosciowy. inaczej - moze byc, jesli umie sie go przeanalizowac.

I jeszcze jedno: trzeba obejrzec go dokladnie od samego poczatku, do samego konca. jest trudny w odbiorze. przez kilkanascie pierwszych minut tez mi nie odpowiadal, ale pozniej przyszlo spojrzenie na sprawe z innej strony i rozwazanie o zbawczej misjo Chrystusda i tego, co by bylo, gdyby jednak tego nie zrobil, do czego mial pelne prawo.

www.malach.tox.pl
09-06-2005 17:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
tak samo jest z ksiazka. pierwsze 40-50 stron to ciezka przeprawa. i porownujac film z ksiazka to powiem, ze ogladajac film trzeba to robic uwaznie wykorzystujac do tego mozg, w przeciwnym razie mozna sie nie dosc za zamotac, to jeszcze odebrac film zbyt plytko, a wtedy na pewno nie wywola pozytywnego wrazenia.
09-06-2005 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #20
 
Film mi się bardzo podobał. Ukazał Jezusa w jakiś taki bliski człowiekowi sposób. Jest On tam jednym z nas. Ma swoje pragnienia, obawy, próbuje jakoś poradzić sobie z życiem.

I takiego człowieka jestem w stanie zrozumieć i nawet mu współczuć, bo wybaczcie, ale Syn Boży mówiący bez przerwy o miłości i takie tam kto wierzy we mnie zbawion będzie (może niedokładnie); decydujący o tym co dobre a co wręcz przeciwnie. Kreujący się na autorytet (żywię pewną niechęć, a nawet podejrzliwość względem tzw. autorytetów). Jednym słowem biblijny Jezus to chodzący dyktafon samego Boga. Dobry, sprawiedliwy, miły, sympatyczny. Postać cukierkowa i lukrowana. Bez skazy i zmazy. Postać jednobiegunowa i jako taka dla mnie nie do przyjęcia.

Natomiast zaakcentowanie tego,że mimo iż Syn Boży to jednak posiadający pierwiastki człowieczeństwa starannie wyeksponowane w filmie sprawiają naprawdę dobre wrażenie. Obejrzawszy ten film ukrzyżowanie i śmierć naprawdę mnie ruszyło, popchnęło mnie ku temu by się zastanowić nad pewnymi kwestiami. Kościół zjego homiliami mszami, lekcjami religii, papieskimi wystąpieniami nie potrafił mnie skłonić do takiej zadumy. Śmierć przedstawiona przez kościół ani mnie ziębiła ani grzała, generalnie mi to malownioczo zwisało. Ale nie w Ostatnim Kuszeniu.

No i Szatan pod postacią małej dziewczynki. Dziwne, ale nie potrafię uwierzyć w Jego zbrodnie- dał Jezusowi dom,rodzinę,dzieci- czyli to o czym większość z nas marzy, dał mu szczęście. Dał mu omwiele więcej niż Bóg ojciec. Ale to inna kwestia.

W sumie nie rozumiem twierdzeń przedstaiwjącą książkę jako antychrześjańską . Kończy się dobrze jak Pan Bóg przykazał. Jezus się zmaga i ma wątpliwości, ale wychodzi na "swoje" co w tym złego?
25-08-2005 01:34
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
semper_malus napisał(a):Dobry, sprawiedliwy, miły, sympatyczny


Poczytaj dokładnie Bibilę i wreszcie dowiedz się jaki był Jezus, a nie piszesz coś, co sobie sam wymyśliłeś. Był bardzo ludzki, nie zasze taki miły i cukierkowy, jak Go opisujesz. Robisz z Jezusa jakiegoś dobrotliwego "lalusia", którym nie był :!: Był człowiekiem, który wpadał w gniew, karcił uczniów, śmiał się i płakał, gdy odszedł przyjaciel Łazarz. Jadł, pił, pracował, chodził na wesela swoich przyjaciół, po ludzku czuł ból, cierpienia i upokorzenia... Uczestniczył w normalnym życiu społecznym! Nie był kimś oderwanym od człowieka! Więc nie kreuj Go jako cukierkowego Jezuska, który chodził wyłącznie z uśmiechniętą miną. Jezus jest Synem Bożym i głosił prawdę na ziemi, prawdę, która była zanim powstał ten świat.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-08-2005 12:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
semper_malus napisał(a):I takiego człowieka jestem w stanie zrozumieć i nawet mu współczuć, bo wybaczcie, ale Syn Boży mówiący bez przerwy o miłości i takie tam kto wierzy we mnie zbawion będzie (może niedokładnie); decydujący o tym co dobre a co wręcz przeciwnie. Kreujący się na autorytet (żywię pewną niechęć, a nawet podejrzliwość względem tzw. autorytetów). Jednym słowem biblijny Jezus to chodzący dyktafon samego Boga. Dobry, sprawiedliwy, miły, sympatyczny. Postać cukierkowa i lukrowana. Bez skazy i zmazy. Postać jednobiegunowa i jako taka dla mnie nie do przyjęcia.

Albo przyjmujemy Jezusa takiego jaki nam się SAM przedstawił, pokazał, żył wśród nas itd. Był jaki był i to świadkowie nam przedstawiają a nie jacyś ludzie, któzy nagle stwierdzili, że tak nie moze być. Jezus oderwany od tego jakim się ukazał to nie Jezus tylko jakieś pobożne życzenia i późniejsze fantazje. Taki "Jezus" na naszą miarę nie zmieni naszego życia a nie o to chodzi! Tu chodzi o nasze zbawienie!

semper_malus napisał(a):No i Szatan pod postacią małej dziewczynki. Dziwne, ale nie potrafię uwierzyć w Jego zbrodnie- dał Jezusowi dom,rodzinę,dzieci- czyli to o czym większość z nas marzy, dał mu szczęście. Dał mu omwiele więcej niż Bóg ojciec. Ale to inna kwestia.

To tylko pokazuje, że ktoś se tworzy własną ewangelię ale jest ona różna od tej, któą głosił Jezus!

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
25-08-2005 13:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #23
 
Szatan obok Jezusa to najlepsza rola w filmie!!!
30-08-2005 21:14
Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
poczekajcie.... na sobotę mam nagraną projekcję "Kuszenia...". Zobaczymy, zobaczymy. na razie mogę tylko powiedzec, ze muzyka jest fantastyczna- peter gabriel to sprawdzona firma! więcej w sobotę. pa

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
30-08-2005 21:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
Faktycznie, muzyka powala. Jak ktoś reflektuje, to mogę zarzucić na serwer i dać URL do ściągnięcia.
31-08-2005 16:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
Chetnie.
31-08-2005 17:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Sorry za brak reakcji, jakos nie przeczytalem tego tematu od 31 sierpnia. zaraz zaczne naprawiac blad, tzn uploadowac muze Uśmiech
14-09-2005 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
Film świetny, daje do myślenia.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
05-07-2008 12:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zbylut Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 19
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #29
 
pytanie czy może wyniknąć dobro z tego filmu zakłada, że zarzuci mu się tutaj zło
05-07-2008 17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
zbylut napisał(a):pytanie czy może wyniknąć dobro z tego filmu zakłada, że zarzuci mu się tutaj zło
tak, tutaj pali sie czarownice. Lecz z setek tysięcy spalonych czarownic , któraż była czarownicą?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
05-07-2008 19:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów