Forum Ewangelizacyjne e-SANCTI.net

Pełna wersja: charyzmaty poznania/uzdrawiania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

Anonymous

Pisze do WAs, poniewaz jestem aktualnie w trakcie czytania ksiazki siostry Briege McKenna o jej charyzmacie uzdrawiania. Mam roczna coreczke, u ktorej jest podejrzenie choroby-epliepsji. Najgorsze jest to, ze lekarze nie umieja podjac decyzji co jest mojemu dziecku. Moja coreczka mruzy czesto oczy. Robiono jej rozne badania i podjeto leczenie na padaczke. Leki psuly watrobe, te leki sa jak trucizna, wplywaja na caly rozwoj ukladu nerwowego. Z rozpaczy poszlam jeszcze do jednego lekarza, ktory ma ogromne watpliwosci czy to padaczka, wiec odstawilismy leki i......czekamy. Ale ile mozna czekac i patrzec, ze dziecku sie cos dzieje, a my nie wiemy co i nic z tym nie robimy. Szukam kogos (nie bioenergoterapety itp), kogos z kosciola katolickiego, kto ma dar poznania, charyzmat uzdrawiania, moze ktos moze nam pomoc, przynajmniej wyjasnic te sytuacje, a moze uzdrowic moje malenstwo. Ja modle sie kazdego dnia, ale wiem, ze jestem bardzo ulomna i potrzebuje wsparcia w tej modlitwie. Prosze o pomoc. Czy jest w Polsce ktos taki jak siostra Briege, a moze mozna z nia sie jakos skontaktowac. Wiem, ze w Bogu jest nasza jedyna nadzieja.......

Prosze jesli mozecie mi cos podpowiedziec, napiszcie, narazie szukam bezskutecznie.........

Mama cudownej istotki
Ago, myślę, że możesz poprosić jakiegoś zaufanego księdza o sakrament namaszczenia chorych dla dzieciątka. Tylko proszę nie myl, że ten sakrament udziela się tylko obłożnie chorym i umierającym, bo NIE. Sakrament namaszczenia chorych jest dla każdego chorego i uważam, że Twója córka też ma prawo z niego skorzystać, jeśli dręczy ją choroba. Wiele osób Bóg uzdrowił przez ten sakrament. Myślę, że mogłabyś pogadać o tym z jakimś księdzem, najlepiej spokojnie, na osobności, żeby wszystko mu wytłumaczyć. Może dodatkowo będzie on znał kogoś, kto ma dar uzdrawiania? Najlepiej jakbyś spytala się księdza, który jest związany z ruchem charyzmatycznym, dlatego, że niestety niektórzy duszpasterze bardzo podejrzliwie podchodzą do charyzmatów i mogą wcale Ci nie pomóc.
Takie jest moje zdanie. Jak coś jeszcze wymyślę, to napiszę.

Anonymous

Dziekuje za odpowiedz, sprobuje znalezc takiego ksiedza, ktory zechce nam udzielic tego sakramentu, wiesz, ze wlasnie w tym momencie jak dostalam odpowiedz od Ciebie czytalam o tym sakramencie w ksiazce s. Briege McKenna :-) dziekuje raz jeszcze, kazda wskazowka jest dla mnie bardzo cenna, bo chce zrobic wszystko co moge, by wiedziec co dolega mojej kruszynce...
Aga78 napisał(a):wiesz, ze wlasnie w tym momencie jak dostalam odpowiedz od Ciebie czytalam o tym sakramencie w ksiazce s. Briege McKenna Gwiżdże

Nie ma przypadków :mrgreen:
O, i jeszcze tak sobie pomyślałam, żebyś np. z tym problemem zgłosiła się do jakiejś Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, od nich też możesz się dowiedzieć, czy znają kogoś z darem uzdrawiania, od nich może nawet prędzej niż od jakiegoś duchownego. Wspólnoty charyzmatyczne ofiarują również tzw. modlitwy wstawiennicze, jeśli jakaś osoba jest w potrzebie. Mozna też prosić u nich o modlitwę o uzdrowienie właśnie. A nóż zadziała. Może nie zawsze od razu następuje uzdrowienie, ale stopniowo. Musiałabyś po prostu szczerze pogadać z jakąś Wspólnotą. W Warszawie ich dużo Uśmiech
Na Kongresie Odnowy w Częstochowie co roku zostają ludzie uzdrowieni z jakichś przypadłości. Słyszałam o osobach, które wstawały po latach z wózków inwalidzkich.

[ Dodano: Pon 09 Sty, 2006 ]
na http://www.nowe-zycie-spis.vel.pl/ możesz znaleźć bazę stron internetowych Wspólnot z Twojego miasta lub województwa. W razie czego zawsze możesz się z nimi skontaktować mailowo.

Anonymous

Hej, czytałam Twoją prośbę, jeśli jeszcze szukasz pomocy, to chciałabym ci zaproponować Koronkę do Miłosierdzia Bożego, słyszałam, że ta modlitwa bardzo pomaga, i czytałam o paru uzdrowieniach związanych z jej odmawianiem. Zapewne znasz tą modlitwę. Pan Jezus powiedział do siostry Faustyny, zapewniając, że „przez odmawianie tej koronki podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą... jeżeli to będzie zgodne z wolą moją (Dzienniczek, 1541,1731)”. Myślę, że możesz spróbować. Przytulanie
askag12 napisał(a):Pan Jezus powiedział do siostry Faustyny, zapewniając, że „przez odmawianie tej koronki podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą... jeżeli to będzie zgodne z wolą moją (Dzienniczek, 1541,1731)”.
Dokładnie, a czy Jezus nie pragnie szczęśćia swoich dzieci :?:
Mysle także o sakaramencie namaszczenia chorych. Czytałem świadectwa osób, które zostału uzdrowione przez ten sakarament.

Aga78 napisał(a):aktualnie w trakcie czytania ksiazki siostry Briege McKenna
Jeśli chodzi o "Abyście wierzyli" to myślę, że super pozycja :!:

Co do kapłana, proszę się zorientowac aby to był naparwde Bozy kapłan, kapłan modlitwy. W tym wypadku zwiazany z Odnową.
Na czym konkretnie polega dar poznania? W jaki sposób on się ujawnia?
Zależy jak Pan Bóg to sobie zaplanuje Oczko - w dużym uproszczeniu dar poznania to otrzymana od Pana wiedza na tema t kwestii, o których nie możemy mieć pojęcia. Może to być silne przekonanie, obraz, myśl. Czasami dot. obecnego stanu jakiejś osoby, splotu okoliczności, czasami dot. przeszłości.
A jest jakaś [subtelna] różnica między darem poznania a rozeznania? bo ja nie bardzo wiem o co chodzi, chociaż niby ostatnio coś tam czytałam o tym. I nadal nie mogę zrozumieć, o co w tym wszystkim "biega".
Z tego, co wiem, charyzmat poznania jest jednym z charyzmatów prorockich.
Kiedy ktoś mówi wprost w Imię Boga, np. "Tak mówi Pan: ....." to jest to stricte proroctwo, natomiast jeśli ktoś miał poznanie od Pana i mówi np. "Pan pokazuje, że wśród nas jest ktoś, kto cierpi na chorobę... " itd. to jest to charyzmat poznania.
ej mój Ksiądz Prowadzący ma chyba dar poznania...bo jak opowiadałam mu o moim nawróceniu to on mi przerywał i mówił jakby za mnie... wiedział tez jak "zataiłam"(zapomniałam) o czymś wspomnieć i dobrze wiedział o czym ... masa Duży uśmiech..podobno miał kiedyś styk z Odnową,

[ Dodano: Wto 27 Sty, 2009 16:58 ]
Aga78, wierze ,że Pan Wam pomoże..tylko to Ty musisz pokładać w Nim nadzieje i wierzyć ,że On naprawdę ma tą moc by pomóc Uśmiech rady dobre otrzymałaś od moich poprzedników Uśmiech tak więc z Bogiem Uśmiech
Annnika napisał(a):Zależy jak Pan Bóg to sobie zaplanuje Oczko - w dużym uproszczeniu dar poznania to otrzymana od Pana wiedza na tema t kwestii, o których nie możemy mieć pojęcia. Może to być silne przekonanie, obraz, myśl. Czasami dot. obecnego stanu jakiejś osoby, splotu okoliczności, czasami dot. przeszłości.

A to się wie, że to charyzmat od Pana, czy może to być nasze "widzimisię"? coś, co podejrzewamy? No nie wiem o co mam pytać. No skąd to się wie?
Kredko, może to być poznanie, ale może być zwykłe doświadczenie duszpasterskie Uśmiech
nie wiem...kurczaczek ale wyjmował mi słowa z serca... i przypomniał rzeczy o ktorych zapomniałam..no i powiedział ,że Pan ma dla mnie jakiś dar[(charyzmat)nie pamietam dokladanie] ktory niedlugo zobacze(czy jakos tak)
aga napisał(a):A to się wie, że to charyzmat od Pana, czy może to być nasze "widzimisię"? coś, co podejrzewamy? No nie wiem o co mam pytać. No skąd to się wie?

Tak się składa, że czasem Pan mi udziela tego daru. I uwierz mi, ja za Chiny Ludowe i całą Afrykę nie miałabym szans wielu rzeczy wiedzieć "naturalnie" Oczko
Stron: 1 2 3
Przekierowanie