NOBISCUM AD CAELUM…

Wstąpmy do Ogrodu Pana

 

Dzisiaj w Kościele Katolickim przeżywamy wspomnienie NMP z Góry Karmel. O pojawieniu się szkaplerza w pobożności karmelitańskiej powiedziała w rozmowie z Marią Rachel Cimińską, Iwona Wilk radna prowincjalna Krakowskiej Prowincji Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych (OCDS).

(więcej…)

Bł. Maria Assunta Pallotta

Wcześnie podjęła pracę zarobkową, była m. in. pomocnicą murarza i krawca. Po wstąpieniu do zgromadzenia franciszkanek misjonarek Maryi pracowała w Chinach.

Urodziła się 20 sierpnia 1878 r. w Force (Ascoli Piceno) we Włoszech, w rodzinie Casalich. Była najstarsza z pięciorga dzieci. Wcześnie podjęła pracę zarobkową, była m. in. pomocnicą murarza, a później krawca.

W 1898 r. wstąpiła do zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi, po dwóch latach złożyła pierwsze śluby zakonne. Wykonywała proste zajęcia. 9 lipca 1900 r. siedem sióstr franciszkanek misjonarek Maryi zginęło śmiercią męczeńską w Chinach, w czasie powstania bokserów. Na początku 1903 r. Maria Assunta poprosiła o wysłanie na misje do Chin.

Pojechała tam w 1904 r. razem z dziewięcioma siostrami, opatrzona błogosławieństwem papieża Piusa X. Chciała pracować z trędowatymi, ale skierowano ją do pracy w kuchni. Podczas surowej zimy w 1905 r. wybuchła epidemia tyfusu. Zmarło wiele dzieci z prowadzonego przez siostry sierocińca oraz cztery misjonarki, wśród nich s. Assunta.

Zachorowała 19 marca 1905 r., zmarła kilka tygodni później, 7 kwietnia. Kiedy w 1913 r. dokonano ekshumacji jej ciała, okazało się, że nie uległo rozkładowi. Beatyfikował ją 7 listopada 1954 r. papież Pius XII. W liturgii Kościół wspomina ją 7 kwietnia.

wp

Źródło:   www.franciszkanie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *