NOBISCUM AD CAELUM…

Wstąpmy do Ogrodu Pana

 

Dzisiaj w Kościele Katolickim przeżywamy wspomnienie NMP z Góry Karmel. O pojawieniu się szkaplerza w pobożności karmelitańskiej powiedziała w rozmowie z Marią Rachel Cimińską, Iwona Wilk radna prowincjalna Krakowskiej Prowincji Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych (OCDS).

(więcej…)

Rok Kolbiański na Targach Wydawców Katolickich 2011

Stoisko Wydawnictwa Ojców Franciszkanów, Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów i seans filmowy nawiązujący do postaci św. Maksymiliana Kolbego – to propozycje franciszkanów w ramach Roku Kolbiańskiego na XVII Targi Wydawców Katolickich. Trzydniowe ogólnopolskie Targi rozpoczęły się 8 kwietnia w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Jak przyznał rzecznik prasowy Roku Kolbiańskiego o. Marek Wódka, na stoisku Wydawnictwa Ojców Franciszkanów w tym roku znalazły się tylko książki poświęcone św. Maksymilianowi. Szczególną uwagę przykuwa publikacja przygotowana wspólnie przez Radio Niepokalanów i Wydawnictwo. Chodzi o Opowieść o św. Maksymilianie autorstwa o. Paulina Sotowskiego. Waloru pozycji dodaje dołączony do niej audiobook, w którym mieści się cała treść książki. Głosu do słuchowiska radiowego użyczył sam autor.

Postać św. Maksymiliana została także przybliżona w formie audiowizualnej. Uczestnicy Targów mieli możliwość obejrzenia aż trzech filmów pod patronatem Roku Kolbiańskiego. Obrazy z cyklu Rok Kolbiański w Polsce – Święty Maksymilian w filmie”, zaprezentowane zostały w sali kinowej Zamku Królewskiego. Seans poprowadził o. Marek Wódka OFMConv. Jako pierwszy został zaprezentowany film dokumentalny Wydawnictwa A-Z o tytule nawiązującym do hasła Roku Kolbiańskiego Nie gaście ducha ojca Maksymiliana. Po nim został wyświetlony film Krzysztofa Zanussiego z 1991 r. Życie za życie. Maksymilian Kolbe. Obraz trafił do dystrybucji kilka tygodni temu, z okazji „Roku Kolbiańskiego” oraz ustanowionego przez Senat RP „Roku Świętego Maksymiliana”.

Red.: Malwina Szymańska i Agnieszka Piwar
foto: Radio Niepokalanów

 



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *