NOBISCUM AD CAELUM…

Wstąpmy do Ogrodu Pana

 

Dzisiaj w Kościele Katolickim przeżywamy wspomnienie NMP z Góry Karmel. O pojawieniu się szkaplerza w pobożności karmelitańskiej powiedziała w rozmowie z Marią Rachel Cimińską, Iwona Wilk radna prowincjalna Krakowskiej Prowincji Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych (OCDS).

(więcej…)

Rok Kolbiański w Niepokalanowie: Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci

W niedzielę 27 marca 2011 kilkaset dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych wraz z opiekunami przybyło do Niepokalanowa, aby wspólnie modlić się przez wstawiennictwo św. Maksymiliana Marii Kolbego o potrzebne łaski dla Ojczyzny i całego świata.

Madzia Buczek powierzyła Maryi Niepokalanej dzieci z Kółek Różańcowych, „Rycerzy Matki Najświętszej”, jak je określiła, przez wstawiennictwo św. Maksymiliana, który – jak powiedziała – „szczególnie umiłował Maryję Niepokalaną, założył Niepokalanów, Rycerstwo Niepokalanej aby jak najwięcej ludzi poznało i ukochało Matkę Najświętszą, przyjmując cudowny medalik”.

Założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, Madzia Buczek podkreśliła, że do PKRD należy obecnie ok. 140.000 osób w ponad 30 krajach na wszystkich kontynentach.

Mali Rycerze Maryi odmówili wraz z Madzią Buczek jedną dziesiątkę różańca świętego, IV tajemnicę bolesną – Dźwiganie Krzyża przez Pana Jezusa. Dzieci modliły się w intencji Ojca świętego Benedykta XVI, Ojczyzny i całego świata, dzieci nienarodzonych, polskich rodzin i innych.

Dzieci wzięły udział we Mszy świętej, której przewodniczył Gwardian Niepokalanowa o. Stanisław Piętka. Kazanie dialogowane z dziećmi wygłosił proboszcz o. Andrzej Kuśmierski. Kaznodzieja przybliżył dzieciom postać św. Maksymiliana jako wielkiego czciciela Matki Bożej. Wskazał na dwa najważniejsze wydarzenia z życia Świętego. Powiedział, że młody brat Maksymilian w 1917 r. będąc w Rzymie na studiach widział tzw. „czarne procesje” ludzi, którzy szli w kierunku Watykanu i wołali: „precz z Papieżem, precz z Watykanem”. Wtedy razem ze współbraćmi franciszkanami postanowili działać, stanąć w obronie Kościoła, stanąć do walki ze złem. Założyli stowarzyszenie Rycerstwo Niepokalanej. W 1941 roku w obozie niemieckim w Oświęcimiu słysząc rozpaczliwe słowa obozowego kolegi Franciszka Gajowniczka skazanego na śmierć: „moja żona, moje dzieci” – o. Maksymilian chciał pomóc tej rodzinie, zgłosił się dobrowolnie na śmierć za tego człowieka. O. Kuśnierski przybliżył dzieciom ideę uczczenia św. Maksymiliana poprzez ogłoszenie roku 2011 Rokiem Kolbińskim. Zachęcił dzieci, aby starły się być dobre i wzajemnie pomagały sobie, żeby po powrocie do szkoły opowiedziały dzieciom, gdzie były, co widziały, podzieliły się z innymi dziećmi tą radością, tak jak św. Maksymilian dzielił się z innymi ludźmi radością, że kocha Maryję z innymi ludźmi wydając pisma Mały Rycerzyk i Rycerz Niepokalanej.

Po Mszy św. mali pielgrzymi udali się na poczęstunek, przygotowany przez franciszkanów, zwiedzili kaplicę, w której modlił się św. Maksymilian, Muzeum poświęcone życiu i działalności św. Maksymiliana, Panoramę Tysiąclecia, a także obejrzeli Misterium Męki Pańskiej w sali teatralnej i Muzeum Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dzieci przybyły m.in. z parafii narodzin o. Maksymiliana Kolbego w Zduńskiej Woli, z Warszawy Ursusa, Otwocka, Konstancina, Płocka, Łowicza, Łomży, Krynicy Zdroju, Limanowej, Ostrołęki, Goworowa k. Łomży, Bełchatowa, Żdżar, a nawet z Wiednia.

Anna Dziemska/Radio Niepokalanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *